Tlak pod ľavými rebrami

7. jan 2021

Ahojte, uz asi 4 dni mam taku “ťažobu” na lavom boku pod rebrami, take akokeby tlak, neviem z coho to je, ci to je slezina? Alebo oblicka? Co to moze byt? Zacalo to ked mi zacali kramy, vtedy ma bolia aj krize aj brucho a do toho som sa nejak natiahla pre nieco a ma tak pichlo v tom boku ze odvtedy vzdy pri prudkom pohybe to pichalo, usudzovala som to menzesu , ze to prejde po kramoch, nejako to pichanie ano preslo, menzes skoncil, ale zacal ten tlak pod lavymi rebrami. Co to moze byt ??? Je to aj take akokeby nafuknute, cely cas to citim ze nieco proste tam mi vadi...

erika8383
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
7. jan 2021

no ťažko povedať, lebo to môže byť kde čo .... Takýto problém býva aj pri pankrease... Ale to jednoznačne musí lekár vyšetriť, inak len všetci budeme hádať...

erika8383
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
7. jan 2021

skus degasin...ak neprejde, potom lekar

kittykat22
7. jan 2021

@erika8383 skus si v lekarni kupit pankreanol. Ten pomaha pri traviacich problemoch. Mozno to je aj po vianociach ak si mala tazke jedla a viac sladkeho.

deti95060810
7. jan 2021

@erika8383 no chápem... ak by to bol pankresa popr. žlčník - ten síce bolí pod pravým rebrom, ale niekedy stačí pár dní prísnejšiu diétu, popr. v lekárni kúpiš aj čaje na podporu trávenia .

deti95060810
7. jan 2021

od bolesti je aj NOSpa, degasin je proti nafukovaniu, ale dcéra mala brušné problémy a doporučili jej Hylac....Lieky sú volnopredajné

erika8383
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ineeez
13. feb 2021

Pripnem sa k vam baby, tiez to mam... Uvazujem ci by to aj slezina nemohla byt. Mna to trápi uz cca rok. Sono brucha, rtg pluc a krv napoaledy v novembri a vsetko ok. Akurat na sone mi povedal ze som zaplynena... Tak ja uz neviem co by to mohlo byt

monikk1901
16. feb 2021

@ineeez ja mam ten isty problem zacalo mi to 2 tyzdne dozadu, zatial mi spravili odbery a tie mam v poriadku. Zacalo to bolestou zaludka, preslo mi to pod lave rebro a 2 dni dozadu ma zacal boliet chrbat medzi lopatkami. Chcem sa pytat na sono brucha lebo uz som z toho dost nervozna.

caterine
23. mar 2021

@monikk1901 co ti nakoniec zistili? Tiez mam podobne bolesti

rebeca2
5. apr 2021

@monikk1901 mozem poprosit, ako ste dopadli? Mna tieto problemy trapia uz tri mesiace, do toho silna bolest chrbta za zaludkom,dakujem

simisi
5. apr 2021

@rebeca2 ja mam tiez tento problem uz od konca novembra,mam za sebou gastro,aj sono,kolonoskopiu a gastrofibroskopiu,vsetko v ramci normy...gastros mi povedal,ze treba vysetrit aj chrbticu,tak som objednana na neurologiu.Boli ma to denne,uz som z toho riadne nervozna,kedze na to boli pod lavym rebrom vpredu,bok aj lava lopatka

rebeca2
5. apr 2021

@simisi ja som bola na neurologii a dr.povedala, ze bolesti chrbta spojene s bolestou zaludka ci jeho okolia suvisia s traviacim traktom, ja sa bojim pankreasu

simisi
5. apr 2021

@rebeca2 a bola si aj na gastre?

rebeca2
5. apr 2021

@simisi a bola som na mr chrbtice, tak uvidim, zislo by sa este ct pankreasu,lebo zatial mi to nan vychadza...☹️

rebeca2
5. apr 2021

@simisi bola, sono ok, a kedze moc neverim lekarom, bola som este raz na sono inde a ze ok🤷, endoskopia zaludka vraj tiez ok, amylazy a lipazy mi nebrali...kolono som mala asi pred rokom

simisi
5. apr 2021

@rebeca2 mne tiez nevysetroval zvlast pankreas,iba sono robil..a ta bolest v chrbte je viazana na pohyb,ci na jedlo?

rebeca2
5. apr 2021

@simisi ziadala som mr pankreasu, zatial ma nechce poslat, tak aspon ct si chcem vydupat...

rebeca2
5. apr 2021

@simisi no je to zvlastne, je to tupa bolest, ktora boli viac v klude, aj v noci ked lezim na chrbte, zacne boliet aj ten zaludok aj chrbat, cize pri pohybe menej a zasa ten lavy bok a v oblasti zaludka po jedle nejaky cas, cize bolest zavisi aj od pohybu aj od jedla, ty to mas ako?

simisi
5. apr 2021

@rebeca2 ja uvidim co neurologicka.Citis to kazdy den,ci obcas?Lebo ja nemam problem po jedle,aj mi chuti,nechudnem,stolica v poriadku ale zhorsuje sa to a citim.to pri pohybe viac

rebeca2
5. apr 2021

@simisi aj mne chuti, nechudnem, boli kazdy den uz, ....mne to vyzera skor na gastro problem,u teba podla mna skor na chrbticu, pripadne nejaky zaseknuty nerv

ineeez
6. apr 2021

Ja som jeden cas ani nemohla spavat na lavom boku. Taky blby pocit ako by ma tam cosi tlacilo. Vzdy som vydrzala lezat len chvilu. Ja sa s tym trapim uz vyse roka. Teraz klop klop celkom ok. Ale ako citam vela zien ma s tym problem...

rebeca2
6. apr 2021

@caterine ahoj, bola si uz u dr.?

caterine
6. apr 2021

@rebeca2 ano na gastre som bola, zistili mi zapal zaludka a helicobaktera, tak asi s tym to ma suvis netusim. Sono som mala v poriadku aj kolonoskopiu. Zistili mi aj histaminovu intoleranciu, znizene enzymy laktazy, sacharazy, trehalazy. Drzim dietu od januara a velmi pomaly sa to lepsi.

rebeca2
6. apr 2021

@caterine beries aj lieky? Aku dietu? Histaminovu?

caterine
6. apr 2021

@rebeca2 beriem probiotika, vlakninu. Idem skusit mastichu na toho helicobaktera. Chodim aj na infuzny vitamin c. Drzim hit dietu a fodmap.

ineeez
6. apr 2021

Masticha je super

caterine
6. apr 2021

@ineeez mas skusenosti?

ineeez
6. apr 2021

Ano brala som minuly rok 3 mesiace. Dobra vec