Točenie hlavy a zlé dýchanie. Čoho sú to príznaky?

alexiss27
11. máj 2015

Mam na vas otazku opisem vam konkretny stav ktory ma chytil minuly pondelok.
mala som rannu prislo mi zle myslela som si ze to rozchodim no akosi to neprechadzalo tak som sa o 10:00 vypytala domov s tym ze si vezmem pol dna vol.
Cakala som na zastavke na bus ktory mi mal ist cca za 2 minuty, ked tu zrazu zle zacala sa mi tocit hlava mala som pocit ze ma hodi niekde na jednu stranu, zle sa mi dychalo , oblial ma studeny pot, pred ocami sa mi zahmlelo a akoby mi slo roztrhnut hlavu, mravencenie v rukach...nastastie hned za zastavkou mam lekarku tako som sa vytrepala ledva hore schodami za nou zabuchala som jej na dvere sestricka nervozne otvorila vrutila som sa jej do ordinacie hned som si sadla a cely svet sa mi tocil pred ocami, dali ma lezat a tak som lezala spotena a ledva som lapala po dychu...hodinu som bola v tej ordinacii ( lekarka aj nadalej vysetrovala pacienov..) merali mi tlak ze 120/80 emoticon po hodinke mi bolo lepsie tak po mna prisel manzel s tym ze som mala cely minuly tyzden dovolenku pretoze som sa necitila ci skor bala aby ma to znova nechytilo...
chcela som dalsie vysetrenia ale dr. mi povedala ze som asi vycerpana a predpisala mi lieky na uzkost ...ale ja zaidnu uzkost nemam...
Uz som podobny stav mala min. rok v septembri ked som bola na cisteni ked som prisla o babatko tak tiez som tak skolabovala na chodbe a musela som potom este hodinu navyse lezat na izbe, ale to som pripisovala velkej strate krvy aj psychike .... neviete mi niekto povedat co to moze byt? Dakujem ...

david93
11. máj 2015

vyzerá to ako panický záchvat alebo možno tetánia? http://www.zdravie.sk/choroba/46493/tetania-tet...

rencica
11. máj 2015

Ja by som povedala, ze tetania,tetanicky zachvat.

stefka33
11. máj 2015

Ja mám podobné stavy keď mi klesne cukor v krvi, alebo málo pijem. Treba vypiť nejaký sladký nápoj - džús, colu..... Ale toto môže mať rôzne príčiny. Ťažko povedať.

aredhel
11. máj 2015

ja som mala parkrat taky zachvat...prvykrat som ho dostala minuleho roka cez letne prazdniny ked som bola s dcerou na vylete v Innsbrucku...mne vtedy prislo strasne zle v autobuse...tiez presne tie priznaky co si spominala...bolo mi na odpadnutie, oblieval ma studeny pot, strasne zle sa mi dychalo myslela som ze je to nejaky infarkt alebo co...musela som vystupit na zastavke skor a sadla som si na lavicku...lenze ten zachvat sa este praveze viac stupnoval...zacala som zhlboka dychat ale nepomahalo nic...bolo mi hrozne zle...a to dychanie a mravcenie v rukach a nohach to bolo strasne...hned mi kamarat zavolal sanitku a vzali ma do nemocnice...pichli mi tam infuzku s magneziom a cakala som tam asi 5 hodin v cakarni....potom ma zavolala lekarka a vysvetlila mi, ze som bola velmi dehydratovana lebo som v ten den nic nejedla ani nepila, a dala som si iba 2 cigarety...potom to preslo a bolo mi fajn...dalsi taky zachvat ale uz slabsi mi prisiel zasa vo Francuzsku, vtedy som to ale rozdychala...dalsi mi prisiel doma to som sla hned na pohotovost a tam mi zasa pichli magne injekciu a povedali mi, ze to moze byt aj zo stitnej zlazy...potom mi to preslo...no a posledny zachvat mi prisiel cca 6-7 mesiacov dozadu a to som utekala na interne lebo som nevedela hned kam mam ist a tam ma prijali a vysetrili...lekarka mi vtedy povedala ze ma podozrenie na tetanicky syndrom...chcela mi robit este nejake vysetrenia ale ten zachvat sa mi nedostavil viac tak som to nechala tak...ale ja si myslim ze to bolo aj zo stresov a z fajcenia lebo vtedy som sa velmi stresovala aj fajcila...a akonahle som so vsetkym prestala, uz ziadne zachvaty nemam...dufam ze nezakriknem
@alexiss27

bonaqa2013
11. máj 2015

Niečo podobné mávam a je to panická porucha. takže ak sa to bude opakovať k lekárovi na psychiatriu. dajú ti niečo na ukľudnenie. Neboj sa, nenechajú si ťa tam.

raffaella
11. máj 2015

Panicka porucha alebo tetania, ako kocky pisu vyssie. Je to velmi casta porucha a konecne sa zacina dostavat do povedomia. Pre klud duse si daj spravit vysetrenia krvi, ekg a podobne, ako ti obvodak odporuci. Na nete je velmi vela informacii o tom, na zaciatok okrem navstevy doktora treba vylucit kofeinove napoje, zeleny caj, treba sa zdravo a vyzivne stravovat, primerany pohyb, stresovat co najmenej a nadalej sa venovat svojim zalubam, praci, nevyhybat sa nicomu (i ked PP cloveka casto nuti, ale netreba sa poddat). Nasad si vyssie davky magnezia, prip. aj vnutorne vitaminy. A nehanbit sa zaklopat na dvere psychologa alebo psychiatra. Drzim ti palce.

sarajaja
11. máj 2015

Tetania ... treba doplniť magnezium a vápnik , nemusíš mať úzkosť , stačí prepracovanosť , aj keď u mňa to robí psychika 😒 ... a dýchanie z hlboka to ešte zhoršuje a potom to tŕpnutie

alexiss27
autor
12. máj 2015

dakujem pomohli ste mi aspon viem na co sa mam u dr. pytat...este raz dakujem dufam ze to bude ok

andys11
12. máj 2015

Podla mna tetania. A ja som mala rovnaké priznaky a mam, napíšem to jednoducho, poruchu rovnováhy, dlhodobo beriem lieky. Ale to je skôr raritka, toto tetania moze byt

iva33333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz