Transnazálna gastroskopia - gastroskopia s náladovkou

lucialia
13. apr 2021

Prosim, viete mi odporucit, kde na zapadnom Slovensku robia gastroskopiu cez nos? Popripade, ak ste podstupili tento zakrok s naladovkou, ake to bolo? Mam paniku, hrozu z tohto vysetrenia. Za kazdu radu, skusenost budem moc vdacna 🍀

delatour
13. apr 2021

Transnazálnu gastroskopiu som podstupila v https://gastroruzinov.sk/ a bez náladovky. Bola to pohoda (nepreháňam), doktor a setrička boli veľmi opatrní a citliví. Tieto vyšetrenia sa zbytočne katastrofizujú... V konečnom dôsledku ten stres z toho človeku viac ublíži ako samotný výkon. Odporúčam sa teda upokojiť. Trhanie zubov je rozhodne horšie..

lucialia
autor
13. apr 2021

@delatour ja sa velmi bojim tej klasickej cez usta, rada by som sla na tu transnazalnu. Prosim, ked sa robi cez nos, je tiez mozne odobrat vzorku zo zaludka? Pri tej transnazalnej nenapina, vsak?

delatour
13. apr 2021

Jasné, tiež odoberajú vzorku. Na stránke myslím majú info k priebehu zákrokov, treba si to prečítať. Za použitie tenkého transnazálneho gastroskopu sa však samozrejme pripláca. Po tejto gatsroskopii som mimochodom zažila dalšiu cez ústa a bolo to pre mňa osobne ešte o niečo komfortnejšie ako transnazálna. A aj pri transnazálnej napína.. tomu sa nedá vyhnúť. Netreba sa ale ničoho obávať.

lucialia
autor
14. apr 2021

@delatour prave ta transnazalna bola pre mna nadej, ako sa vyhnut tomu nedostojnemu napinaniu grganiu slzeniu... 😏 som dufala, ze pri nej nenapina... tu klasicku ste, prosim, mali tiez s tou uzkou sondou? Zatial som sa len dopracovala k cenniku danej kliniky. Kolko ste prosim Vas cakali na termin?

asocial
21. júl 2021

@lucialia Môžem sa spýtať ako to nakoniec dopadlo? Ja mam totiž asi rovnaký problém. Už pri umývaní zubov ma naťahuje, nehovoriac čo zažíva so mnou zubárka a čo to pre mňa predstavuje... Od marca mám výmenný lístok na gastroent. ..

lucialia
autor
26. júl 2021

@asocial nebola som tam, nakoniec som si dala urobit test na helikobaktera z dychu a po vysadeni mliecnych vyrobkov mi to preslo. Pre mna uz len pomyslenie na tu hadicu je nocna mora, ak budem musiet dakedy na to, skusim tu transnazalnu… v tom Ruzinoveto robia ale neda sa tam dovolat, iba pisomne a chcu najskor registracne poplatky 🤦🏼‍♀️

asocial
26. júl 2021

@lucialia dik. ja mam tiez s tym problem, az tak, ze uzkostne stavy. Objednala som sa. Ano, chcu 40 eur a termin mi dali o tri mesiace. S tym, ze ked zaplatim 100, je to skor . hm.. a to len vstupne vysetrenie...

lucialia
autor
28. júl 2021

@asocial uff, to su riadne palby. Mna odradila ta ich
“nekomunikacia”, tlf nikdy nedvihali ale na mail vedeli hned odpisat, resp poslat zaväzne formulare na platbu, ked som im napisala o mozne terminy, tak mi napisali ze aj buduci tyzden… ale to asi za ten poplatok 🤦🏼‍♀️

tepka
13. feb 2022

@lucialia klasickú som mala 4x a hrozne nikdy viac cez noc som mala raz a idem druhý krát mam ale stále paniku... 😔Za uspatie sa platí 150e:(

asocial
14. feb 2022

@tepka nemusis sa usoat, staci naladovka, ta je ovela lacnejsia a efekt taky isty.

tepka
14. feb 2022

@asocial to aj dávajú? Nestačí lexaurin?

asocial
14. feb 2022

@tepka nie. to ti pichnu do zily oblbovak, ja som v gastro centre platila 40 €. Nic neviem, co sa dialo, iba ako som sa prebrala v dobrej nalade. Musis vsak mat doprovod a odvoz domov. Doma som si este vydatne pospala. Uplne super. nesla by som bez toho. Aj s tym som sa bala ako cert, kedze to bolo prvykrat. Ale keby to mam absolvovat este raz, jedine s analgosedaciou, ako prvy raz. Fakt. Vibec neviem, co sa dialo, posledne, co si pamatam, je umrtvenie hrdla a injekcia do zily. Pootm uplne off.