Trápi ma akné

pusinka12
3. máj 2023

Ahojte!

Mám 20 rokov a akné ma trápi skoro celý život…vyskúšala som rôzne produkty, pleť si čistím ráno a večer, hydratujem, používam spf, vysadila som sladké, mliečne (nakoľko som kedysi bez mlieka nemohla byť), spravila som si hormonálny profil, kde mi zistili len malíčku odchýlku štítnej žľazy, ktorú mám priebežne chodievať kontorlovať. Neviem, čo by mohlo byt príčinou…možno tie hormóny, ale rozmýšľala som aj nad vyskúšanim probiotík, nakoľko som počula, že niektorým to pomohlo…kupovala som si probiotické veci, ale žiadne zmeny, tak rozmýšľam nad tabletami…vedeli by ste mi dať nejaké vaše osobne skúsenosti, rady, poprípade, čo vám pomohlo? Bola by som vám veľmi vďačná! Už som zúfalá a berie mi to sebavedomie, hoc nemám nejaké extrémne akné, ale hlavne v oblastiach ako brada, líca, no a sem tam čelo a nos …

Ďakujem!

luccija
3. máj 2023

@pusinka12 chodíš na čistenie ku kozmeticke?alebo si bola niekedy u koznej?

pusinka12
autor
3. máj 2023

@luccija u kozmetičky som nebola, nakoľko sa obávam, že by moja pleť nejako nežiadúco zareagovala, no a kožná mi dala rôzne mastičky, ktoré na mňa nefungovali

ninka99865
3. máj 2023

@pusinka12 tak si nájdi dobrú kozmeticku… mne kozna dala somariny vodičky, mastičky a dokopy ma dala až dobrá kozmeticka

marhulka13
3. máj 2023

@pusinka12 ja budem mat zachviľu 40 a akné mam stále. Chodila som aj na kozmetiku, dokonca medicínsku, kopa kožných lekárov a trvalý efekt žiadny. Iba veľa vyhodenych peňazí. Už som sa zmierila, že ešte na dôchodku si môžem je*aky vytlačať

princeznaaa12345
3. máj 2023

Antikoncepcia

mira0611
3. máj 2023

@pusinka12 ahoj znacku ordinary poznas? Taky niaciamid, 1x do tyzdna poriadny chemicky peeling s 30% aha kyselinou a este azelaic acid, cez den by som miesala niacimid s kys.hyaluronovou+B6, aby som nemala suchy plet.
K tomu na Vecer cereva hyd.krem a cez den cerave hyd.krem s SPF25 alebo 50 podla slniecka.
Vnutorne by som odporucila kolin+inozytol, na precistenie pecene, tym aj pecen zosilnujes a skodlive latky z tela sa rychlejsie vyplavuju.

luccija
3. máj 2023

@pusinka12 tak vyskúšaj kozmeticku pravidelne každý mesiac po prvom čistení to mozes mať ešte horsie, ale určite bude vidieť vysledky

mimi410
6. máj 2023

@pusinka12 akné ma trápilo celý život. Až teraz v 35 mám konečne čistú pleť. Pomohli mi bylinkové prípravky tčm. Nepomohla ani kozmeticka ani kožná, nič čo by bolo lepšie dlhodobo. Teraz pouzivam raz za čas a ani pod make-upom ani pred ms žiadny pupak.🙏

jakub_ko
24. okt 2023

Moja sestra používa produkty od Kamedisu a nevie si to vynachváliť. Ja osobne tiež používam produkty od tejto značky konkrétne Kamedis Scalp Control Šampón proti lupinám s ktorým som spokojný.