Trhanie zubu a hnis

princezna211
8. jan 2024

Ahojte zase ja potrebujem poradiť , v nedeľu mi trhali predný zub, už to neboli len sa tam objavilo trocha hnisu, už keď som išla na pohotovosť som mala na dané hnis môže to byť že teraz stojí vyteká ? Dakujem

chrobak7
8. jan 2024

@princezna211 Po trhaní zubu nie je nič nezvyčajné, že sa rana zapáli a zahnisá. Či z rany vyteká hnis my nevieme, do úst ti nevidíme. To ty musíš vidieť.

Ak to je zapálené a bolí to, kúp si tabletky na bolesť a ústnu vodu s vysokým obsahom chlorhexidinu, najlepšie 0,2%. Napr. toto:

https://curaprox.sk/shop/ustne-vody-a-gely/ustn...

a tým si podľa návodu vyplachovať ústnu dutinu.

princezna211
autor
8. jan 2024

@chrobak7 neboli ma to len som chcela poradiť

chrobak7
8. jan 2024

@princezna211 Vyplachovať s tým curaproxom môžeš aj vtedy, keď to nemáš zapálené - ako prevenciu. Len to nie je ústna voda na dlhodobé použitie, v návode je odporúčanie, ako dlho to používať.

chrobak7
8. jan 2024

@princezna211 A hlavne - nevyťahuj si krvnú zrazeninu z rany podtlakom (cucaním). Tá zrazenina tam musí zostať, tá práve bráni zapáleniu rany.

princezna211
autor
8. jan 2024

A to potom zmizne ten hnis ? Ano viem mám blbe otázky ale zub mi ešte netrhali , a ten hnis je v tej ranke

chrobak7
8. jan 2024

@princezna211 Ak to nie je viditeľne zapálené ani to nebolí, tak to nerieš. Možno ti ani nie je hnis, len vidíš okostnicu.

princezna211
autor
8. jan 2024

@chrobak7 práve že boli trocha a keď prejdem vatovou tycinkou tak ostane niečo žlté ale opuch žiaden