Trombóza so zrazeninou v malej panve

adel0509
13. jún 2020

Kočky, zaujímal by ma názor tých, ktoré už trombozu prekonali. V stredu mi diagnostikovali hĺbkovú trombozu so zrazeninou v malej panve. Opuchlo mi celé stehno aj koleno. Picham si clexan 0.8mg 2x denne. Opuch odchádza veľmi pomaly. Chôdza neprichádza do úvahy nakoľko ak sa na nohu postavim príde strašná bolesť v lýtku 😞 ako dlho u vás držal opuch a boli problémy s chôdzou? Ďakujem

pallacinka29
13. jún 2020

@adel0509 dlho... počítaj s týždňami, mesiacmi... mám 4 roky presne po takejto trombóze od malej panvy po prsty na nohách (presne rovnake davkovanie Fraxi) a dodnes mám nohu inú, napuchnutejšiu ako druhú... po mesiaci som s obviazanou celou nohou ledva smatlala so slapkami kusok vonku... potom len pancuchy, pancuchy, pancuchy (plus medik. liecba samozrejme).

adel0509
autor
13. jún 2020

@pallacinka29 bože, v pondelok mám ísť na kontrolu ale ja nemám šancu tam zájsť po svojich 😔 už keby som aspoň na špičku sa dokázala postaviť nejak tam odskacem ale momentálne som úplne indisponovana 😢

pallacinka29
13. jún 2020

@adel0509 nebude tam vozík? mňa v nemocnici na ňom prevážali, ja som si to preležala (pred a po pôrode), domov som išla ako-tak po svojich (po 3 týždňoch)