Tŕpnutie prstov po pôrode

31. máj 2023

Ahojte milé žienky.Chcem sa spýtať,či tu nejaká z Vás mala taký problém ako ja.Pocas tehotenstva cca od 7 meho mesiaca ,mi začali tŕpnuť ruky,hlavne ľavá,ku koncu tehotenstva sa hlavne v noci nedala ťa bolesť vydržať,každú noc ako keby mi bicykel prešiel ruku a ja ako keby ju mám dolamanu tak to veľmi bolelo.Po pôrode cca dva dni ešte ruka bolela a trpla,ale menej...na tretí deň už len trpla.Myslela som,že to pomaly pominie ale mám dva týždne po pôrode a stále ju mám nonstop strpnutu,celé prsty.Tazko sa mi s ňou niečo robí,je to nepríjemné sem tam má aj zabolí.Mala ste niektorá takýto problém ? Môžem rátať s tým,že to prejde,alebo nie....beriem na to vitamíny B a magnézium.zatial nepomáha a muž mi to každý deň masíruje a natiera s Karpal akut gélom...Ďakujem za každu jednu rada a pomoc....

zuzkaa1991
31. máj 2023

Náhodou Karpalny tunel??mne presne to iste okolo 7m vznikol a mam ho.stale našťastie som mala hranicny ze som nesla.operovat schudla som tal podla.pc ze je ok ale jasne ze su dni ked viac to cítim ale hlavne dobra .masaz je dobra kedze to vsetko zacina hlavne od chrbta;) a to uz som 5r po pôrode 😁😁
Napádajú vam veci.z ruk?

belbel
31. máj 2023

rodila som pred viac, ako desiatimi rokmi, mala som strpnuty prostredník a prstennik na ľavej ruke, ale odznelo to postupne, cca 4 - 6 mesiacov po pôrode. Prekvapilo ma to,, nepočula som dovtedy o tom, ale neriešila som to popri povinnostiach. Ako píšem, našťastie to odznelo, bolo to nepríjemné

miskamicha
31. máj 2023

zalezi ktore prsty trpnu. pri karpalnom tuneli palec ukazovak prostrednik a polovica prstennika blizsie k proatredniku /3 a pol prsta/ ktore inervuje medialny nerv - ten je pri sy.karp.tunel utlacany okolitym tkanivom. mne sa to dialo a musela skm na operaciu /obe ruky/