Ulcerózna kolitída a biologická liečba

danka3117
23. nov 2011

Ahojte, mám 31 rokov a ulceróznou kolitídou trpím už 13 rokov. Prednedávnom som porodila a stav sa mi rapídne už ku koncu tehotenstva zhoršil. Navrhli ma na biologickú liečbu. Má niektorá z vás s tým skúsenosti?

vierka555
28. okt 2014

@tapeta
objednávam to z iherbu (iherb) len mne napríklad vôbec, vôbec nezabrala

tapeta
3. nov 2014

môžeš prosím napísať ako si to užívala a ako dlho to už berieš

tapeta
12. nov 2014

@vierka555 Vierka za aký dlhy čas ti došla objednávka z iherbu.,čítala som že vraj to trvá dost dlho a môžeš mi prosím napísať že akú serrapeptázu si mala lebo je ich viac-120 000,30 000 to sú nejaké jednotky

vierka555
12. nov 2014

@tapeta
Neviem možno tak do mesiaca. Objednavala som dr. BeSt 120000 to je ta silnejšia

sisaklenkova
18. nov 2014

@tapeta aky stary je vas syn, prosim vas?

tapeta
26. nov 2014

@sisaklenkova Má 17 rokov

tapeta
2. jan 2015

ahojte,chcem sa podeliť s vami so skusenostou so serapeptazou,na začiatku som synovi dávala 3 tabletky na lačno potom som zvýšila na 4 a potom na 2 po týždni ,myslím že zabrala ma oveľa nižšie zapalove parametre v krvi

lenkahulikova
19. apr 2015

Ahojte chcela by som sa spytat aku liecbu ste Mali led ste boli tehotne? Ja mam Toto ochorenie uz 3 roky a planujem babo momentane beriem infliximab co su infuzie kazdych 6 tyzdnou dakujem pekne za radu

michaelka1605
21. máj 2015

Ahojte, mám 24 rokov a Ulceróznu kolitídu mám diagnostikovanú už 8 rokov, momentálne som na biologickej liečbe už asi 5 rokov a môžem povedať, že odvtedy som nemala v podstate žiadne ťažkosti.. keď sa mi stav začal zhoršovať, lekár mi skrátil interval podávania na každých 6 týždňov, teraz som už zase na 8 týždňoch a doteraz bolo všetko fajn, len pár dní/týždňov pociťujem mierne zhoršenie, ale myslím, že je to z antibiotík, prípadne zo stresu - o 3 týždne mám štátnice 😖 Musím ale povedať, že tá biologická liečba má aj svoje horšie stránky ako napríklad to, že mám veľmi oslabenú imunitu a nalepí sa na mňa všetko, čo letí vzduchom.. A okrem toho mi pred rokom vyvolala tuberkulózu, nijako sa síce neprejavovalo, len pri nejakých krvných testoch mi náhodou zistili pozitívny výsledok, takže som brala 3 mesiace nejaké silné antibiotiká a už je zase všetko OK 🙂

adulenka
27. sep 2015

ahojte mam 7 rocneho syna ktoremu zistili ulceroznu koliidu berie helicid,prednison,kalium,uz som ztoho zufala lebo zacalo nam to od 2.9.krvovou v stolici a bolestami bruska,bol 19 dni v nemocnici par dni doma a zas je v nemocnici pre strasne bolesti a stale ma krv ,povedali mi ze sa ztym musi naucit zit to je ako normalne aby dieta takto trpelo bolestami dodrzujeme dieu,maly mi stale chudne je stale unaveny

vitd
11. okt 2015

@tapeta
Na stranke www.serrapeptaza.sk najdete Serapeptazu, ktoru dodaju velmi rychlo.

lenkahulikova
7. nov 2015

Bral niekto pocas tehotnosti infliximab??? Mne ho doctor odporucil brat pocas celej tehotnosti ale nie som si ista dakujem

katrin21
7. nov 2015

na ulceroznu kolitidu odporucam dietu GAPS, hovori s o nej v knihe Syndrom travenia a psychologie . da sa kupit u nas.... je na nete vela svedectviev ludi, co s z tejto " nevyliecitelnej" choroby touto dietou vyliecili, aj z Crohnovej choroby....
je ceska stranka, co sa tomu tiez venuje zivakultura.cz. skuste pozriet.

katrin21
7. nov 2015

@adulenka vid prispevok vyssie...
ziadne sladkosti, ziadna muka, mlieko spociatku tiez nie... vyvary vyvary vyvary a varena zelenina, postupne sa moze pridavať dalej ine veci... ale iba toto ti zahoji creva + probiotika.

betina13
8. nov 2015

@katrin21 z Crohnovej choroby sa zial vyliecit zatial neda...len sa dostat do tzv.remisie,co je stadium kludu,kedy je clovek klinicky,laboratorne aj endoskopicky v poriadku

katrin21
8. nov 2015

@betina13 nuz, prestuduj si.. najdi si v googli GAPS testimonials... ak vies po anglicky , vypocuj si tie nahravky, co tam ludia davaju... aj s Crohnom..
da sa vyliecit .. len musis drzať tu dietu, creva sa uuuplne vyliecia...
Crohn a ulcerozna kolit. je vlaasatne skoro to iste, len jedno je na hrubom a druhe na tenkom creve..

http://gapsdietjourney.com/gaps-testimonials/

zalka
8. nov 2015

@katrin21 prepáč a ktorú z tých dvoch chorôb máš ty? že niečo odporúčaš. Ako ja sa veľmi rada dozviem niečo nové, ale také odvážne slová a tvrdenia by som nedokázala vypustiť z úst ... takže s ktorou to chorobou si sa trápila?

katrin21
8. nov 2015

@zalka ja nie, ja som mala gastritidu,ťažku a chronicku, ale velmi mi to pomohlo... nalez na tenkom creve som mala hranicny.. pozapalove zmeny.. BOla som na tej diete, velmi mi pomohla a to co pisem, je na zaklade precitania tej knihy + vsetkych dostupnych info na nete + pozri si ZIVAKULTURA.CZ.
tu stranku pise baba, co sa vyliecila zo zapaloveho ochorenia criev ! takze 🙂 ono to funguje.
Snazim sa len povzbudit a dat nadej tam, kde ju klasicka medicina nevie dat, lebo nepozna nic, len prednison a pod., grcky... 😝
osobne sa o tieto veci dost zaujimam, takze nieco uz o tom viem.. Aj lekari liecia, mas pocit, ze kazdy z nich prekonal kazdu chorobu co lieci, alebo ti hovori, ako sa liecit? asi nie, vsak ? 🙂 peace

zalka
8. nov 2015

@katrin21 hm... never všetkému čo sa dočítaš ... sila sugescie je dobrá ale vyliečiť sa to nedá ... zatial nie, a čo sa týka diety .. vedz že viem o čom hovorím, poznám mnoho ľudí s tými ochoreniami a každý môže jesť niečo iné, je to tak strašne individuálne ...

katrin21
8. nov 2015

@zalka najprv si prestuduj, vyskusaj a potom sa rozhodni.. MOzno u kazdeho to nezafunguje, ale podla mna min. u 1/3 ludi urcite... ved si precitaj aspon tu cesku stranku, ked uz tomu tak velmi neveris 🙂
Mimochodom, ta kniha je napisana lekarkou.. a je skvela!

zalka
8. nov 2015

@katrin21 vieš, ak dáš link na stránku .. a povieš môže to zlepšiť stav tak beriem ... ale ak napíšeš že vyliečiť .. tak je to blbosť ako traky ... preto som ti dala otázku ktorou chorobou trpíš, ak tak vehementne niečo presadzuješ ...
nemám rada zavádzanie ...

katrin21
8. nov 2015

@zalka nazov stranky som dala, vytukat si ju snad uz kazdy zvladne sam....
a aj tie anglicky hovorene videa sa daju vypocut... dokazov je dost vela .
Je to moznost, mozno nie pre kazdeho, ale niekomu pomoze.
Aj chemoterapie nie kazdemu pomozu a pouzivaju sa... pritom umrtnost je velka.. takze??? nie je to podobne a menej nebezpecne? osožne?
podla mna ano...
Mna zarazilo, ako mne doktor povedal, ze moju diagnozu liecit nevie... neexistuje liecba, nijaka... len sledovat co ked... no DAKUJEM pekne..
tak sa liecim sama ,ako viem a pomaha to. Kazdy nech si vyberie cestu.... Informacie ku mne urcite neprisli len tak, nic nie je nahoda... tak preco sa nepodelit o ne ..
Toto som totiz uzu raaz zazila so stitnou zlazou... tiez liecba nula bodov, priciny nezname.... dozivotne na liekoch? zabudni... vyliecila som sa biorezonanciou.... hold, kto hlada cesty, najde . Za pokus to stoji . To je moje moj postoj.
A mne samej tato dieta bola odporucana jednou pani, ktorej syn mal veeeelmi problemy s crevami. ze nech to skusim na zaludok, lebo ona je PRIORITNE na creva postavena, pre ich ozdravenie.
Kup si knihu, dobra investicia to bude.

katrin21
8. nov 2015

http://zivakultura.cz/zakladni-informace/

treba stanku celu preluskat, ale knihu to nenahradi. to je len motivacia .

http://zivakultura.cz/uvodni-dieta/

zalka
8. nov 2015

@katrin21 dakujem mne netreba, ja selektujem ... za tie roky som sa to už naučila, ale kdejaký nováčik môže vyskúšať a môže mu to ublížiť .. preto prízvukujem ... určite to nie je vhodné pre všetkých táto dieta čo si spomenula aby ludia videli aj riziká čo to môže priniesť ... a btw. probiotiká mne osobne veľmi ublížili ...

katrin21
8. nov 2015

http://zivakultura.cz/kontakt-o-nas/
toto si aspon precitaj.

a ano, nemaju sa jest hocijake probiotika, ono tiez som si nekupila hocijake, ale take, co s tu odporucaju a je tma aj medicinsky vysvetlene preco prave tie. myslim v tej knihe.

a zaklad je, aby potraviny , ktore saa jedia, neboli pokial mozno priem. spracovane, ale bio.

katrin21
8. nov 2015

teba to mozno nezaujalo, niekoho ineho moze.... nie su tu v teme sama predpokladam. tymto sa porúčam a prajem vela zdravia kazdemu 🙂

zalka
8. nov 2015

@katrin21 nie som sama, to som nikde nikdy netvrdila ...
ale tiež neprídem na stránku kde sa píše o gastritíde, o kt. viem nič ... a nezačnem psíať ludom ako sa majú liečiť a ešte ich presviedčať a písať o tom, že sa to dá vyliečiť ...

celá diskusia z mojej strany je o tom...

že ak napíšeš, skúste pozrieť toto či nepomôže ... znie lepšie
ako ked napíšeš tak toto vás vylieči ... nemyslíš? .. ja sa nehádam ani o metodach ani o ničom inom, ja len ti vysvetlujem aby si premýšlala nad slovami kt. napíšeš ...
lebo nováčikovia s týmto ochorením sa môžu priveľmi upnúť, a ked sa im nepodarí "vyliečiť sa" tak sa dostanú do depresii a tá ich zabije ...
a vedz jedno ... pár ludí čo som poznala tak už medzi nami nie sú ... a boli to mladý ludia s ochoreniami UC, MC ... takže ja viem na rozdiel od teba o čom píšem ... takže poprosím ťa nepíš, že sa to dá vyliečiť ...

katrin21
8. nov 2015

@zalka este raz.. to ze nemam UC neznamena, ze nic o nej neviem.. velmi sa mylis..Ako potom veris lekarom, alebo mas len takych co maju sami UC a tym veris, lebo to prekonali??
ale to uz je tvoja vec.... nesud , ked nevies.. Ja sa o tieto veci dost zaujimam..
uz som povedala, ze viac pisať nebudem.

zalka
8. nov 2015

@katrin21 ... nechápeš ale fajn ... študuj i naďalej, zaujímaj sa ... dávaj odporučajúce články ... rob čo chceš, aj tak si nepochopila o čom som písala ... veľa zdravia

katrin21
8. nov 2015

myslim, ze nepochopenie, ak je, tak je na oboch stranach. to zdravie prajem uprimne, dobre poznam jeho hodnotu.