Upchatý nos

sabina_00
23. apr 2022

Prosím poraďte ako sa zbaviť totálne upchateho nosa ? Nemôžem sa ani nadýchnuť 😔 Kvapky do nosa uz nemôžem keďže som ich užívala celý minulý týždeň. Predvčerom sa nádcha vrátila a ešte horšia ako bola. Neznášam pocit upchateho nosa ale toto je extrem. Co by mi pomohlo ? Ďakujem

pribinak
23. apr 2022

@sabina_00 antihistaminika, niektoré sú volno predajne a niektoré ti vie predpísať aj obvodný

simsalabim
23. apr 2022

Ak je to klasicka nadcha, tak aj pseudoefedrin, napr. v Coldrexe moze pomoct.

sabina_00
autor
23. apr 2022

@simsalabim ano klasická nádcha. Minulý týždeň som bola chorá cez sviatky ok no ako som sa vrátila do prace (Prievan, klíma) sa mi nádcha vrátila.

sabina_00
autor
23. apr 2022

@pribinak no len toto nemám alergickú nadchu. 😔

zuzkagg
23. apr 2022

@sabina_00 skús inhalovať

sabina_00
autor
23. apr 2022

@zuzkagg ďakujem. Inhalator mam ale klasická vincentka mi nikdy nepomohla. Je ešte niečo iné?

zuzubb007
23. apr 2022

Ja som to iste a teda ja som si dala predpisat pamycon mam istotu, ze za 4 dni som fit, inac sa mi to natahuje aj tri tyzdne, mne tieto vsetky volnopredajne veci nezaberaju

zuzkagg
23. apr 2022

@sabina_00 mohlo by pomôcť yabro, ale zvládnu ho len výkonnejšie inhalatory, lebo je to taká hustejšia tekutina

pribinak
23. apr 2022

@sabina_00 ako vieš? Je sezóna alergií v plnom prúde

sabina_00
autor
23. apr 2022

@pribinak lebo minulý týždeň som bola chorá. Klasika prechladnutie. Cez sviatky som sa ako tak zbavila kašlu aj nádchy no nebolo to 100% doliečené. V utorok som sa vrátila do práce a od stredy sa nádcha zhoršila. Ja alergie nemám žiadne.

sabina_00
autor
23. apr 2022

@zuzkagg uf no neviem ja mam taky ten veľký z Lidlu.

letta88
23. apr 2022

@sabina_00 odporucam sadu na vyplach nosa prevarit vodu, zarobit hypertociky roztok a do obidvoch dierok. Účinne https://www.najlekaren.eu/clin-sin-med-irigator

sojorez
23. apr 2022

Ja synovi ohrejem vincentku a do nosa kvapkatkom viackrat za sebou, kym sa neuvolni vsetko, viackrat do dna. Kym len inhaloval alebo som vystriekavala vincentkou v sprejivej flasticke, tak sa nejak ten nos neuvolnoval, ale to kvapkatko nejak zabera lepsie. Plus pod nos mu natieram eukalyptovu masticku, tak sa mu lepsie dycha.

zuzkagg
23. apr 2022

@sabina_00 ešte pripadne preplach konvickou so slanym roztokom

sabina_00
autor
23. apr 2022

@letta88 ďakujem ale to sa zas nesmie používať pri úplnej nepriechodnosti nosa. A to ja mam

letfenixa
23. apr 2022

@sabina_00 konvicka na vyplachovanie

svetlana16
23. apr 2022

@sabina_00 skuste navštíviť solnu jaskyňu, za mna je to TOP na choroby... Po 2-3 navstevach obdeň sme z toho vzdy vsetci vonku.. 🙂

minimonk
24. apr 2022

@sabina_00 ahoj 🙂 ja som mala taký problém, že som sa 2 roky cez nos nevedela nadýchnuť dýchala som len ústami... 😪 no nasla som úžasné produkty, ktoré mi pomohli 🙏 a osvedčilo sa mi to aj po covide, kedy sa mi vďaka tomu čuch opäť vrátil 🙏 chce to pravidelnosť ale oplatí sa 😍 ak by si chcela vedieť viac, kľudne mi napíš správu 🙂

ivetamtr
23. jún 2023

@minimonk Dobrý deň chcem sa opýtať čo Vám pomohlo na upchatý nos. Ja už som zúfalá od covidu mám neustále upchatý nos. Už som všetko asi vyskúšala. Viete mi poradiť čo Vám pomohlo. Ďakujem pekne