Utrogestan - vedľajšie účinky

mimittka
2. mar 2019

Ahojte baby, užívali ste niektorá Utrogestan? Ja ho mám kvôli úprave cyklu, užívam ho perorálne a preto by som chcela vedieť či ste mali nejaké vedľajšie účinky a na koľký deň po poslednej tabletke vám prišla MS? Ďakujem 😉

adalea
2. mar 2019

@mimittka ja ho mám tiež na úpravu cyklu. Perorálne ho nemôžem brať, polhodinu po užití som zaspala, neskutočná únava. Tak ho beriem vaginálne a v pohode. Mám ho teraz 2.cyklus. Beriem ho 16 až 25.deň cyklu a MS prišla na 30.deň Uvidíme ako to bude tento mesiac

mamcotka
2. mar 2019

Beriem ho vaginálne a nie je mi z neho zle..ale ja som už tehu

mimittka
autor
2. mar 2019

@adalea a tú zmenu si konzultovala s dr? Lebo on mne konkrétne nepovedal, že ako ho mám užívať, tak som si to z prívalového letáku vydedukovala, že asi perorálne. Zajtra beriem prvý deň, tak neviem, či by som hneď potom mala zavolať dr., keď budem unavená. A ako ho berieš? Ja mám 2 ráno, 1 večer.

adalea
2. mar 2019

@mimittka Ja mám dávkovanie 1-0-2. Najprv kázal ráno perorálne a večer vag. Potom som mu volala a povedal, že môžem aj ráno vag. Účinok bol aj tak ok. Predtým mi meškal cyklus 2,5 mesiaca. Musím ho brať 3 cykly a potom to snáď naskočí

adalea
2. mar 2019

@mimittka veď vyskúšaj, možno to s tebou nič nespraví, mňa to ale úplne odpálilo. Ešteže som nemusela ísť do roboty, to by som nedala, celé doobedie som bola mimo

catherinah
3. mar 2019

Určite lepšie vaginalne. Menej vedlajsich ucinkov a lepsie viac zabera.

mims1520
1. apr 2019

Zdravím dievčatá.
Chcela by som sa opýtať. Som 7dni po inseminácii, ultrogestan vkladám 6 dni 2 tabletky ráno 2 večer. Už asi 2 dni má neskutočne bolia prsia. V noci takmer až pália. Keď ráno vstanem, alebo si vyzlečiem podprsenku mám pocit že z koze vyskocim. Najmä po bokoch a to palenie je taký zvláštny pocit, najmä v noci lebo sa nato sústredím.
Samozrejme to nepripisujem potenciálnemu otehotneniu keďže je to mega skoro. Ale prsia cítim najmä v case ovulácie. Pred menštruáciou nikdy. Jedine čo je iné je spomínaný ultrogestan. Má niekto podobnú skúsenosť?