Už takmer mesiac neutíchajúca bolesť hlavy

sasenka1307
8. máj 2019

Ahojte.. nie je to tak davno co som sem pisala.. v polke aprila mi zacal tinnitus a par dni nato sa pridruzila bolest hlavy- je to tlakova bolest, vyzarujuca na podnebi, za nosom, za ocami a niekedy ked dam nizsie hlavu aj do spankov a cela. Odvtedy ma hlava este neprestala boliet . Robili mi MR mozgu, vraj je vsetko v poriadku. Na RTG mi zistili kyfozu krcnej chrbtice.. mam ist na rehabilitacie, ale zacinaju mi az od 15.5. Ma tu niekto podobny problem?

sasenka1307
autor
29. jún 2019

@radka2119 ahoj, idem teraz v pondelok... a velmi by som chcela keby sa na nieco pride.. nechcem takto zostat..

danielahamar
29. jún 2019

@sasenka1307 teploty, bolesť hlavy a únava, jednalo sa o 16r.

radka2119
29. jún 2019

@sasenka1307 mne toto vysetrenie nerobili a neurolog ma poslal domov bez dalsich vysetreni :( ano clovek chce radsej nech mu cosi konecne zistia a liecia ako stale rozmyslat co mi moze byt

radka2119
29. jún 2019

@danielahamar aj vam nieco vtedy zistili?

sasenka1307
autor
29. jún 2019

@danielahamar a co mu bolo nakoniec? Co sa zistilo? Ja mam tinnitus a tzv hyperakuziu.. precitlivenost na zvuky.. ale teplotu som nemala

sasenka1307
autor
29. jún 2019

@radka2119 teba akym stylom boli ta hlava? Lebo moja reaguje na pohyb.. ale hlavne stale citim tlak za korenom nosa ten aj bez pohybu..

danielahamar
29. jún 2019

@radka2119
@sasenka1307 likvor mu brali skrz lezii v hlave, podozrenie bolo na sklerózu, rakovinu a autoimunne ochorenia, našťastie sa všetko vylúčili, odvtedy mame rok, každého pol roka chodí na MRI, aj teraz pôjde, ale podľa všetkého prekonal, prechodil mononukleozu, podľa testov na infekcnom

radka2119
29. jún 2019

@sasenka1307 mna skor hore na temene a vzadu ale vacsinou len na lavej strane stale.niekedy pocitujem tlak niekedy take pichanie

radka2119
29. jún 2019

@danielahamar a ako sa zistuje mononukleoza? Ja som si uz aj to myslela ze ci ju nemam nahodou.z krvi sa to neda zistit?

danielahamar
29. jún 2019

@radka2119 dá, treba povedať mudr. co máš podozrenie a cielene zoberie krv, boreliozu máš tiež vylúčenu?

radka2119
29. jún 2019

@danielahamar a boreliozu kto zistuje?moja dr mi zobrala krv kompletny krvny obraz mam vraj v poriadku a povedala ze mam byt doma a nebehat stale po doktoroch 😠 takze u nej nehrozi ze by ma niekam poslala

danielahamar
29. jún 2019

@radka2119 obvodná, pýtaj si papier na infekčné, s tým, že ti nevedia zistiť, čo ti je

danielahamar
29. jún 2019

@sasenka1307 a oazj, ta precitlivenosť na zvuky sa ti prejavuje ako? Môj mladší bol oslobodený jeden čas aj od hudobnej vychovy😄, tiež ma tu diagnózu a mal nenormálne bolesti hlavy, až plakaval. A osobne, tiež počujem viac ako by som chcela

sasenka1307
autor
30. jún 2019

@danielahamar citim to na lavom uchu, ked vyberam riady z umyvacky, ked moja dcera krici, ked ja nieco kricim/hovorim.. tak akoby zalahne/odlahne v jednej sekunde.. a pri niektorych zvukoch citim bolest v tom uchu.. ked sa vylucia vsetky ostatne priciny.. uz budem vediet, ze som vlastne utrpela akutraumu od dcery.. ona totiz krici tak.. ze aj clovek s normalnym sluchom uteka prec.. tak som zvedava po lumbalke..

sasenka1307
autor
30. jún 2019

@danielahamar ozaj a jemu aj niekto potvrdil hyperakuziu??.. a uz ho hlava neboli?

danielahamar
30. jún 2019

@sasenka1307 my sme boli na usnom vtedy, bol na takom prístroje, tuším mal aj slúchadlá, v takej komore to bolo, ale to bol mladsi a starsiemu po lumbalke prestali bolesti

sasenka1307
autor
1. júl 2019

@danielahamar po lumbalke prestali bolesti? Ako to vysvetlili doktori?

danielahamar
1. júl 2019

@sasenka1307 nijako, keďže nevedeli a nevedia, čo mu mohlo byt na 100% v tom čase, tie lezie mal starého pôvodu, tam je pričiň strašne veľa a mononukleozu mal už len stopy, ešte tam bolo podozrenie na stres zo skoly, ale tie teploty a únava neboli ok, takže nevieme nič viac, čo sme vedeli. Ale ako hovorím, kontrolné mri každého pol roka, ale je to skrz tých lezii, lebo tuším 4-5 ich tam ma a zväčšené uzliny na krku vzadu sa tiež sleduju, čo ma stále, odkedy si pamatam

danielahamar
1. júl 2019

@sasenka1307 tie bolesti, čo patria k lumbalke boli jeho také veľké posledné, je pravda, že chrbát ho bolel ešte pol roka po, lebo sa triafali 3krat,ale hlava prestala, čo sa niekedy po uvoľnení likvoru stáva, že ten tlak sa vypusti

sasenka1307
autor
2. júl 2019

@danielahamar mna tiez dnes netrafili... 😥
Velmi neprijemna skusenost, zostalo mi strasne zle, chcel pichnut znova uz som kricala ze mi je zle, ze sa mi toci hlava.. tak znova uz nepichal.. akonahle ma postavili, tocil sa cely svet a slabo som pocula coho som sa velmi zlakla.. tak ma polozili na postel a nechali tak.. boli ma chrbat z toho vpichu.. chvalabohu pocujem.. zajtra to absolvujem zas 😣

sasenka1307
autor
2. júl 2019

@danielahamar to ze ho prestala boliet hlava.. je pre mna podstatna info.. musim si asi povedat, ze to dam.. ze to zvladnem.. ked to zvladol on.. a este mu to aj pomohlo.. boleli ho aj usi? Zle pocul mladsi syn ze.. a starsiemu robili lumbalku kvoli bolestiam hlavy..

danielahamar
2. júl 2019

@sasenka1307 práveže ten mladší počul až moc dobre, preto ho bolievala hlava z tých vyšších tónov, tam to prešlo samé, vekom a áno, starší mal lumbálku a neboj, dali to deti, dáš to aj ty, ber to tak, že ti to má pomôcť, nie ublížiť a hlavne, daj si doniesť coca colu a pomaličky ju potom pi, ale až po zákroku, obsahuje niečo, čo pomáha na bolesti hlavy po tomto zákroku, to sú také iné bolesti, ako poznáš, podľa všetkého, môj aj vracal, nechali ho tam týžden tuším vtedy ešte, už si to poriadne nepamätám

matkamirko
2. júl 2019

@sasenka1307 toto si mala pravdepodobne zo stresu- tiez mi robili lumbalku,a na viackrat,taktiez som mala dve sekcie,ktore chceli viest v spinali,a triafali sa na viackrat- otrasne zazitky. Neboj,zajtra to das,len sa nesmies hybat,a budes to musiet vydrzat( ja som to musela v 40-tkach horuckach,zle videnie,kadeco). Do toho som do 3h.dostala MS,takze som 21 h musela lezat,MS silna,kedze som mala nedostatok dosticiek,hlavu mi islo po zakroku roztrhnut,ale do tych 24.h, bolesti aj teplota presla,to uvolnenie tlaku mi neuveritelne pomohlo ;)

sasenka1307
autor
2. júl 2019

@matkamirko wau.... fakt ti ten tlak zmizol?? Co si to mala presne za diagnozu?... bozinku kiezby sa mi ulavilo po tolkych mesiacoch... napises mi pls sukromnu spravu?? Dakujem moc

sasenka1307
autor
2. júl 2019

@danielahamar poznam tie bolesti.. zazila som ich po spinalke.. ved.. lezala by som tych 24hod.. jemu sa aj upravil ten sluch casom?.. same dobre spravy mi tu pisete az verit sa mi nechce..

matkamirko
2. júl 2019

@sasenka1307 nic " uzasne", postipala ma mucha,a chytila som nejaku virozu, bolesti som mala vsak uz predtym(prekonala som ebv, plus zablokovana chrbtica). Inak teraz mavam bolesti hlavy obcas z tlaku(beriem lieky na tlak po preeklampsii, ked mam nizky,tak pri stresovych situaciach,sa akoby telo snazi tlak " zvysit").

danielahamar
2. júl 2019

A inak baby, ja osobne mávam bolesti hlavy posledné dva roky, také, že až, vôbec neviem fungovať. Na skúšku som začala piť kávu a musím ju mat ráno a stačí raz za deň, takže keby aj ja idem k mudr. skončím asi tam kde aj vy. Migrénu to nemám, proste ako keby by chýbalo niečo, čo obsahuje káva, dovtedy som kávu vôbec nepila.

sasenka1307
autor
2. júl 2019

@danielahamar ja kafe pijem uz roky.. 2x denne.. kedysi zaberalo pohoda, mam stale nizky tlak.. teraz vobec.. ani prasky, ani kava, ani vitaminy.. len nonstop tlak od aprila..

danielahamar
2. júl 2019

@sasenka1307 tiež mam nízky tlak, ja by som tiež potrebovala stk celého môjho ja, ale to mi nik nespravi len tak

radka2119
9. aug 2019

@sasenka1307 ahoj ,no co ako ti dopadla ta lumbalka?zlepsilo sa nieco? ja som na tom stale tak isto:(