Úzkosť a bolesť na ľavej strane hrudníka.

24. mar 2020

Čaute baby 🙂 trpím úzkosťou, panickou poruchou...mali ste už niektorá pri tejto diagnóze bolesti v oblasti ľavého hrudníka? Aj také bodavé prudké? Že ste sa až museli chytiť tam kde vás to pichlo? Myslíte, že je to z úzkosti? Ďakujem za odpovede ;)

lesik
24. mar 2020

Ahoj.Ano,aj toto mávam presne čo opisuješ,ja mám tetaniu,ale sem tam zavíta aj PP,nikdy nevieš kedy...Niekedy pociťujem priznaky aj tyzdeň,inokedy som aj mesiac bez týchto príznakov.Naučila som sa s tým žiť a mať na háku...a mám pocit,že ak ignoruješ tieto pocity,tak aj samé odidú.Jednoducho nepripisovať tomu veľkú váhu,zamerať pozornosť úplne niekam inam a upratať si v sebe,to je asi to najdôležitejšie❤

eliska13
24. mar 2020

Čokoľvek kľudne aj z chrbtice to môže byt

autor
24. mar 2020

@lesik tak to som si vydýchla ☺️teda nie je to nič dobré, ale aspoň viem, že to neznamená, že mám niečo so srdcom...dokonca keď ma pichne tak sa mi prehĺbi úzkosť, sa začnem báť, že je to zo srdca 😏

lesik
24. mar 2020

Ale,aby som ešte uviedla,na začiatku tetanie som mala asi sto príznakov🙂všetkého možneho a medzi ne patrilo aj tachykardia a taká zvieravá tupá bolesť na hrudníku smerujúca až do krku...pre istotu som absolvovala aj interné vyšetrenia,aby sa vylúčilo nejaké ochorenie...vyšetrenia som mala v poriadku,takže aby som ťa zbytočne nezavádzala...

autor
24. mar 2020

@lesik no vypýtam sa na EKG, aby som si bola istá 🙂 hrozne, čím si musíme prejsť 😏

lesik
24. mar 2020

Ani nehovor,ja som bola na začiatku úplne zmätená,nevedela som čo mi vlastne je...ako som písala vyššie asi sto príznakov,únava,tachykardie,guča v hrdle,nespavosť,tras,tlak do hrudníka,bolesť ľavej ruky...až ma to dohnalo do nemocnice,kde mi robili aj lumbálku,aby sa vylúčila skleróza multiplex,mám viacero lézii v mozgu...tá sa našťastie vylúčila a potvrdila tetania.

autor
24. mar 2020

@lesik strašné😏 ale aj ja som strašne unavená, denne...diastolicky tlak mám trošku vyšší, aj pulz, ale to už v tých zachvatoch úzkosti..ja som si ani nemyslela, že ako 21rocna budem mať niečo takéto

markolucka
25. mar 2020

@lesik ahoj a co robis ked ta prepadne uzkost?

lesik
25. mar 2020

@markolucka Ahoj.Nerobiť z toho vačšiu katastrofu a paniku než je...zo začiatku som nevedela čo robť,teraz sa stále učím ako na to,asi zostať v pokoji a odvrátiť pozornosť na iné...zo začiatku som hyperventilovala a to bol pre mňa zážitok úplne najstrašnejší...srdce bilo ako bláznivé,zmätenosť.Vyjsť na balkon,terasu,byť vonku...mne iné nepomáha,jednoducho nemôžem zostať v izbe,predýchavať a myslieť na to,že to pominie a netrvá to večne...

markolucka
27. mar 2020

@lesik no je to dost tazke ale sustredim sa predychavat,pustit si hudbu prejst na ine myslienky. Stale si vravim kedy to skonci. Hlavne sa treba vyrozpravat a sa nam ulavi. Najhorsie na tom ze sa v noci zobudim neviem spat tazko sa mi dycha urobi sa mi hrca v krku asi sa velmi zlaknem horucava ma oblieva no proste vsetko zle😢😢😢

tuneman
17. máj 2020

@lesik ahoj, ja mam nieco podobne ako ty, aj klby ta bolievali, rozmazane videnie, mdloby?

neson123
11. júl 2021

Ahoj mam 22 a tiez to zazivam, je ti lepsie alebo ako odvtedy co si to pisala?