Úzkostno - depresívna porucha - liečba

27. jan 2021

Ahojte,
Mam uzkostno depresivnu poruchu. Silne úzkosti a po nich nasleduje depresívna nálada. Kto zažil pozná. Prosim skúsenosti ako s tym bojujete. Pripadne dá sa to vyliečiť? Akákoľvek rada, skúsenosť budem vďačná.

michaella24
27. jan 2021

Neviem či sa to dá vyliečiť. S rôznymi formami problémov bojujem asi od 17tich (budem mať 30). No neliečila som sa väčšinu času. Dlhé obdobie som fungovala, aj keď spätne si uvedomujem, že tie problémy tam boli stále až to vyvrcholilo ťažkými depresiami a úzkosťami. Veľmi mi pomohlo pravidelné návštevovanie psychologičky, ktoré som neskôr musela doplniť aj liečbou u psychiatra. Fungovala som perfektne, cvičila, venovala sa sebe (pomohlo mi, že som dala výpoveď, bola dlhodobo PN, neskôr som si našla cestu a začala sa venovať svojim veciam). V tehotenstve som ale liečbu prerušila, tehotenstvo som zvládla veľmi dobre, no vždy tam boli myšlienky, či s liečbou by to nebolo ešte lepšie. Po pôrode som upadala do popôrodnej depresie, našťastie som to ustála, samozrejme s veľmi veľkou pomocou rodiny, keďže mne nevadí o svojich problémoch hovoriť. Aj to je obrovská úľava, mať okolo seba chápavých ľudí. No už som pár mesiacov po pôrode a cítim, že to nie je dobré. Plánujem sa vrátiť k liečbe, keďže táto situácia vo mne prehlbuje moju diagnózu, plus pribúda k nej aj sociálna fóbia a táto izolácia od ľudí ju vo mne len živí. Takže za mňa osobne treba o tom hovoriť, chodiť na pravidelné terapie, dodržiavať liečbu, nehanbiť sa za to - je to diagnóza ako každá iná. Nájsť si koníček, cvičiť, starať sa o seba... A hlavne treba chcieť, mať motiváciu, to je základ.

lucia851
27. jan 2021

Ahoj aj ja mam úzkosť no depresívne poruchu. Už 8 rokov, beriem antidepresiva a chodím k psychológovi.

maria123a
27. jan 2021

Ahoj, mam to iste od 16 snažila som to riešiť všemožne a skončila som na slabších antidepresivach už 5 rokov.. Je mi fajn

starshopping
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
28. jan 2021

Akoze ja slm citala taku super hrubu knihu a zaver je kazdodenny pohyb, cvicenie a aktivita. ;) Lahka rada a robi zazraky. Treba sa prekonavat a mezatvarat sa do skine. Samozjrme, len tolko, co osozi a nie naopak.

elisse247
28. jan 2021

Skúste CBD, je veľa článkov o tom ako je prospešné a aj dosť recenzií.

autor
28. jan 2021

@lucia851
@maria123a aké lieky uzivate a ako dlho? Účinkujú stále rovnako?

@elisse247 mas vyskúšané? Na co konkrétne ti pomohol?
@ivangeline vieš mi povedat názov knihy?

ivangeline
28. jan 2021

To su dost jednostranne knihy. Jedna tam je cisto o pozitivnom mysleni. Dalsia o strave ktora pomaha k lepsej nalade a tato o cviceni...

katlak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisse247
28. jan 2021

Ja to mám odskúšané konkrétne na popôrodné problémy ktorých bolo viac. Preto som si začala objednávať zo švajčiarska CBD a teraz som ako nezávislý predajca. Keďže nie každé cbd je účinné a ľudia sa potom aj sklamú keď si objednajú nejaký olej ktorý pôsobí na 20%

kvetinka945
8. júl 2021

@elisse247 a po tom cbd sa aj naozaj niečo dá cítiť ? 😄 akože príjemné stavy alebo mierne uvoľnenie?

elisse247
8. júl 2021

@kvetinka945 no ono ani nie že príjemné stavy. Ako by som to opísala ono proste keď sú nervy a stres tak je to potom také ako keby bol človek v pohode ako normálny dobrý deň.

kvetinka945
8. júl 2021

@elisse247 asi to vyskúšam len tak zo zvedavosti 😄

elisse247
9. júl 2021

@kvetinka945 ja len upozorním že až po určitom čase príde zmena 🙂 ale je to dobré aj na imunitu ja už CBD beriem dlhší čas a vidím rozdiely.

skybielicka
14. aug 2021

@elisse247 ahoj, hovoríš ze 20% cbd olej nieje dobrý? Prečo?

elisse247
15. aug 2021

@skybielicka nehovorím že nie je dobrý no na začiatok je silný niekto vôbec nepotrebuje toľko veľa lebo môže prísť k tomu že vôbec nepomôže.

skybielicka
15. aug 2021

@elisse247 jaj, lebo ja som si objednala 20%, známa mi poradila, ale ani neviem koľko toho vy bolo vhodné užívať, prv som si dávala ráno večer 3 kV, ale myslím ze to veľa, cez deň má zo strašne do spania bralo, teraz si dávam len na vecer 3kv., druhý deň

elisse247
15. aug 2021

@skybielicka áno to si myslím že je veľa ono treba začať celkom pomaly a ešte keď máte 20% ono všetko záleží od miligramov ktoré prijímate.

skybielicka
15. aug 2021

@elisse247 nemáte k tomu nieci viac k naštudovaniu,, na prepislanie aby, som si to mohla prečítať? Ako sa to užíva,, resp ako dlho pri rôznych ťažkostiach, samozrejme to moje ma najviac zaujíma,, keďže som si to už kúpila a chcela by som to užívať tak ako sa ma. Ako pôsobí ten liek? Treba ho užívať určite niejajy dlhší čas,... Zvykne sa zdravotný, stav dostať aj FO normálu, časom? Veľmi pekne ďakujem, ste zlata, aj za ochotu

elisse247
16. aug 2021

@skybielicka ja študujem teda prevažne z kníh takže môžem vám do správy poslať všeobecné info odfotené. Ale aj na internete je toho dosť len teda väčšinou všetko nájdete na stránkach ktoré aj CBD predávajú.

skybielicka
17. aug 2021

@elisse247 môžte mi to poslať, pozerám na nete, ale tak zväčša dookola to isté nachádzam

kristinka1281
6. jan 2022