Uzliny na kľúčnej kosti

21. okt 2021

Ahojte baby, na klucnej kosti som si nahmatala uzliny veľkosti ryže a jednu väčšiu ako fazuľku, na sono som objednaná termín mám až za tri týždne, chcem sa opýtať uzliny na klucnej kosti nemajú byť žiadne hmatateľné? Znamená to hneď rakovinu? Strašne som sa zľakla, doktorka berie ľudí po telefóne aj na to sono som sa objednala ako samoplatca lebo som sa strašne zľakla. Mozu byť uzliny na klucnej kosti normálny jav? Ja som si ich doteraz neuvedomila či ich mám alebo nie, nebolia sú pohyblivé ale tú jednu väčšiu si stále chytám a stláčam (psychika, strach) máte aj nejaké dobré skúsenosti okrem rakoviny? 😔

ladybug138
21. okt 2021

Ahoj, ja skusenost nemam, ale viem, ze uzliny nad klucnou kostou by nemali byt hmatne...skus to cez obvodaka, povedz, ze sa bojis, uzliny mozu znamenat aj lymfom, ale nemusia...a ak by to bolo predsalen vazne, tak by ta mala doktorka co najskor vidiet...nechcem ta v ziadnom pripade strasit, velmi dufam, ze to nebude nic vazne, snad sa este niekto podeli so skusenostou

mima66
21. okt 2021

Neboj, nemusí to byť nič strašné. Je super že ideš na sono,tam to zhodnotia. Viem že je ťažké toto čakanie, ale zatiaľ kľud... Tiež som mala nočné mory a stres, sono potvrdilo že to nevyzerá zhubne. Covid minulú jar posúval chirurgické odstránenie, až nakoniec nebolo čo odstraňovať - ako prišlo, tak odišlo. Vďakabohu! Držím palce nech je to u teba rovnako ;)

lindusss2016
21. okt 2021

@mima66 a to ai mala v okoli klucnej kosti?

mima66
21. okt 2021

@lindusss2016 ano. Tesne nad,pocitovo na hornej časti klucnej kosti. Smerom k ramenu.

autor
21. okt 2021

@mima66 aj ja to mám tak hore akoby .. ale teraz ma napadlo že na jar som bola na sono prsníkov a lekárka mi vždy pozerá aj kľúčnu kosť ako súčasť vyšetrenia a hovorila sa mi zdá že "tie na klucnej sú v pohode" uvidím ako dopadnem na najbližšom sone... Možno ich tam mám už dlho a až teraz som sa na ne zamerala .... Ide o to som na rodičovskej dovolenke a po 2 rokoch leňošenia som si našla brigádu v potravinách, naťahovala som sa s ťažkými minerálkami a strašne ma boleli ramena tak že si ich rozmasirujem a zrazu uzlina táto jedna fazuľka a iné malinké ... ale bojím sa strašne že to bude to najhoršie 😔😔😔

mima66
21. okt 2021

Verím ti, ja som tiež mala parádny stres.. a neviem vôbec, z čoho sa mi to mohlo vtedy urobiť. Skús sa ukľudniť, aj tak to teraz neovplyvnis. Veľmi držím palce! A kľudne daj potom vedieť (hoc aj do ss) ;)

autor
21. okt 2021

@mima66 jasné, ozvem sa a ďakujem

savanna
21. okt 2021

Na klucnej kosti neviem, ale ja som si raz nahmatala niekolko hrciek- uzliniek na krku a za uchom. Chodila som este na VS a mame som plakala do telefonu, ze mam urcite rakovinu 😁. Ale teda doktorka mi povedala, ze pocas choroby/nachladnutia sa uzliny zvacsia a niekedy uz zostanu take zvacsene. Ze to nic nie je, zobrala mi krv, vysledky boli ok a ja som si poriadne vydychla.

evkys
23. nov 2021

Ahoj ,ako si nakoniec dopadla ? Ja som si tiež nahmatala zväčšenú uzlinu nad kľúčnou kosťou 🥲

autor
24. nov 2021

@evkys ahoj, nijak v podstate, uzliny do 1cm sú v pohode a netreba sa strachovať tak mi povedala radiologička na ultrazvuku, že do budúcna hocikde kde si nájdem uzliny okolo 1cm je to ok... Aká veľká je tvoja? Lebo ja mám pocit že moja má viac no okolo nej je vraj aj tuk ale samotná uzlinka je menšia ako sa na pohmat zdá

evkys
27. nov 2021

Myslím že nebude mať viac ako 1cm , je pohyblivá,všimla som si ju 1x v októbri ,mala som zapálené hrdlo (užívala som Antibiotiká). No ale celkom mi spôsobuje stres ,že sa nestráca 😕😕😕

mima66
27. nov 2021

@evkys Nestresuj sa! Mne sa stratila tak za pol roka a viac...

autor
27. nov 2021

@evkys pre svoj kľud sa objednaj na sono ale hneď ako som prišla na sono, pani dr sa spýtala aký mám teda problém a hovorím že uzlina na klucnej kosti, pozrela mi to a vysvetlila že báť sa treba keď to je nepohyblive tvrdé a veľké ... Určite ma to ukludnilo a odvtedy si ju nevšímam, povedala mi že môže časom zmiznúť ale aj nemusí a pokiaľ to nerastie je všetko ok ...

evkys
29. nov 2021

No dúfam že je to tak ☺️ ďakujem za ukludnenie

blableblu
16. dec 2021

Ako si s tým dopadla ?

blableblu
16. dec 2021

Ako ste s tým dopadli

blableblu
16. dec 2021

Prečo potom všade na nete nájdeme že tie pri klucnych sú tie najhoršie a vždy rakovina všade to čítam je to des vám to normálne takto povedala doktorka ?

ladybug138
16. dec 2021

@blableblu no akoze nahmatat si ich clovek asi moze, ale je to nezvycajne..

blableblu
16. dec 2021

@ladybug138 a vy ste s tým boli na sono ?

blableblu
16. dec 2021

To vám normálne povedala doktorka ?

blableblu
16. dec 2021

@ladybug138 ja som to chcela inej pani písať ale ona už ani no koníčku nie je kedze mi k jej odpovedi nedá meno

ladybug138
16. dec 2021

@blableblu ja som nemala tento problem, casto sa to spaja s lymfomom, ale pri lymfome su aj ine priznaky...pripadne su zvacsene viacere uzliny v tele