Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vaginálny výplach

mirkava
1. apr 2014

Baby mala som dosť ťažký pôrod som pozošívana ako cibuľa. Mám dva týždne po porode a stále bolesti. Doktor povedal, že to prejde ale bude to dlho trvať. Neviete niekto poradiť nejaké babské recepty na preplach?

lulistek
1. apr 2014

@mirkava Ahoj nejako mi neodoslalo prispevok tak skusim napisat znova, ja som mala tiez tazky porod zasivali ma 45min vnutri aj vonku, pomohol mi repik, posobi protizapalovo, rany sa hoja velmi pomaly najma tie vovnutri kedze tam nejde vzduch. Velmi mi pomohol wobemzyn v tabletkach, je to na pooperacne stavy, a posobi dobre pri hojeni ran, pomohol mi az tak, ze ked som sla ku gynekologycke po sestonedeli povedala mi ze sa mi tak krasne zahojila maternica, ze musim dobre kojit, pricom som mala problemy s kojenim velke, takze to pripisujem tomu wobenzymu. existuju aj tabletky dovnutra Cicaditrina ci ako sa to pise to je na hojenie vnutra vaginy po porode. este som pouzivala aloe vera sprej a aj zensen ampulky ktore sa piju na silu kedze po porode som nemohla ani chodit a krvacala som 7 tyzdnov. Neboj ta bolest prejde len to treba cas, treba sa len ukludnit a povedat si ze to je normalne lebo telo je vysilene a nema cas sa regenerovat tak ako predtym. 🙂

mirkava
autor
1. apr 2014

@lulistek dakujem za povzbudenie. Wobenzim obsahuje laktozu takze to nemozem a ten Cicaditrina (cipky aj sprej) som brala uz v nemocnici, musim ho teraz vysadit. Skusim repik, alebo som pocula ze aj harmancek je dobry.

lasina
1. apr 2014

Počula som ze aj rosalgin je fajn.vyskúšaj aj ten.

xmischelkax
1. apr 2014

@mirkava Mne veľmi pomohol Rosalgin easy. Je to už zarobený roztok vo fľaštičkách, takže už netreba nič miešať. Dá sa buď vyplachovať, ja som si počas šestonedelia aj na vložku dávala. Tiež som bola statočne pozašívaná a toto mi naozaj veľmi pomohlo. A samozrejme často sprchovať a vetrať 🙂

andrejka1978
1. apr 2014

mne pomohol tiez repik.niekolkokrat denne si aplikuj a ono to ustupi.je s tym babracka,ale oplati sa.ja som si nanasala odvar vatovymi tamponmi. oplachovala som aj po kazdej toalete.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli