Váš názor na očkovanie proti chrípke

akinom0077
12. apr 2020

Aky mate nazor na ockovanie proti chripke? Davate sa ockovat?

bibg
12. apr 2020

@akinom0077 každý má iný názor. Pokial vyslovene nemáš chrípku 10x do roka ale len napríklad na zimu a zase keď zima konci kedy je chripkove obdobie tak by som doseba bordel nedávala. Všetko záleží od okolnosti. Ale to že si dáš ockovanie proti chrípke neznamená že chrípku nikdy nedostaneš. A ak to riešiš teraz kvôli koronavirusu, tak to ti nepomôže. Môj názor 😊

akinom0077
autor
12. apr 2020

@bibg / byvam chora cca 1x rocne ale ked tak poriadne. A nedala by som sa... po skusenosti blizkych po ockovani proti chripke

patka06
12. apr 2020

nie, očkovanie nie je účinné ak vírus chrípky zmutuje ...a po očkovaní býva ešte horší priebeh

anjika44
12. apr 2020

Nikdy som očkovaná nebola a chripku som mala možno raz v živote.

pallacinka
12. apr 2020

@akinom0077 Nechapem, preco sa potom pytas 🙈 My sa davame cela rodina ockovat dlhe roky a nikdy sme ziadny problem nemali, prave naopak.

sunny8
12. apr 2020

Nie 😂 chrípku som mala len raz za život ale zmenila kvalitu môjho života (vírus vraj môže prepísať niečo v dna) 🍀 .. jasné s chrípkou nie sú žarty ale očkovanie len povinné iné by som nedala

anjika44
12. apr 2020

Pred mesiacom mal syn dva dni teplotu nad 38, okrem toho nič, ani splik, ani bolesti hlavy, hrdla, či kašeľ, hyperaktivny ako keby mu nič nebolo, pri smiechu mi prskol do oka, potom som ja mala do 37,5 teplotu...tak snáď to nebol koronavirus.

anjika44
12. apr 2020

oprava - soplík

lauritkatesty
12. apr 2020

Jaa sa spytam inak.ak bude vakcina na Koronu,date sa ockovat🤔???

lauritkatesty
12. apr 2020

@anjika44 toto som ja mala pred volbami.a kolegyna tyzden prrdomnou..zrazu jeden den teplota 38..cez vikend.potom kleslo na 37.5..a inak uplne nic nam nebolo..doteraz rozmyslam,ci sme ju nahodou neprekonali.. a jak to prislo,tak aj odislo..

anjika44
12. apr 2020

@lauritkatesty tak too ste mali asi kvoli volbám 😀

zuzitko74
12. apr 2020

@lauritkatesty Najprv by som chcela test na protilátky.

lucia147852
12. apr 2020

@lauritkatesty nie nedala

lindusss2016
12. apr 2020

@akinom0077 ak sinpresvedcena, ze sa ockovst nedas, nerozumiem teda tvojej otazke...

lindusss2016
12. apr 2020

@anjika44 preco ze snad to nebol? Naopak si povedz, ze snad to koronavirus bol a mate to za sebou

marca12
13. apr 2020

@akinom0077 zaockavat sa musis v predstihu. Vela ludi sa ockuje neskoro a potom maju taku chripku,ze az. Rizikove skupiny by sa mali dat ockovat. Ak by som vedela,ze mam zdravotne problemy,asi by som sa dala ockovat. Raz v zivote som mala chripku a myslela som,ze je to moj koniec.

maciatkolulu
13. apr 2020

@lindusss2016 co by mali za sebou? Véd to nie sú ovčie kiahne😂😂😂

lindusss2016
13. apr 2020

@maciatkolulu no pokial viem, toto este celkom nemaju upresnene lekari, ci je mozne sa nakazit druhykrat. Ale mozno sa uz nieco zmenilo, uprimne, som prestala sledovat korona spravy a nehlcem tie novinky. Pokial uz vydali nejaku studiu, kde zistili, ze prekonanim sa protilatky nevytvaraju, tak budem rada, ked das link. Co som o tom videla naposledy, este sa hovorilo o tom, ze virus bude musiet populaciou prejst, aby sme ziskali protilatky. Ale dakujem za tvoje odborne vysvetlenie, ze koronavirus niensu kiahne 🙂 naozaj poucne

janinka007
13. apr 2020

@lindusss2016 v Kórei sa nakazilo 91 vyliecenych 😉

iviacik
13. apr 2020

Očkovať by si sa nedala, ale vytvoríš tým pádom úplne zbytočnú tému, aby sa tu začali handrkovat ti, ktorí sú proti a ktorí sú za 🤦‍♀️
Mas malo diskusii a skupín na túto tému tu?

lauritkatesty
13. apr 2020

@anjika44 predvolebná horúčka ? 😀 neviem, každopádne to bolo čudné :-P

maciatkolulu
13. apr 2020

@lindusss2016 čítaj viac a hotovo👍keď sa nechce čítať, nečíta, nesleduje, len sa zbytočne netes, keď prekonás.

lindusss2016
13. apr 2020

@maciatkolulu no opat velmi prinosny komentar 🙂 ja citam dost, ale kazdodenna zaplava informacii o korone ma nezaujima, kazdu chvilu sa meniace nazory, nehlcem tuto paniku. Opakujem, pokial si uz citala nejaku studiu, daj vediet. Ak si citala len clanky v mama a ja, popripade facebookom sa siriace "overene infosky", tak dakujem, nepotrebujem to citat. Kazdopadne s tymi protilatkami to nie je take jednoznacne, ako si asi myslis ty. Proti mnohym virusom ich ziskas na cely zivot (nie len proti kiahnam), proti niektorym ich ziskas docasne napr. Takze ak mas teda taky prehlad, budem rada, ak to tu uvedies na pravu mieru a uverejnis link na odborny clanok, kde sa pise, ze proti koronavorusu SARS-CoV-2 sa ziadne protilatky nevytvaraju ani docasne. Usetris nam cas zbytocnymi debatami o domienkach. Dakujem. Ak takyto link nepoznas, tak sa chod zas vysmievat o dum dal a uz ma neoznacuj, prosim. Pekny den ti zelam

maciatkolulu
13. apr 2020

@lindusss2016 pozri, akýkoľvek link ti dám budeš tvrdiť, že je to je len názor toho, alebo hento, tej, alebo hentej organizácie, kľudne môžeš skúsiť dat do googlu, ale reálne si myslím, že po prekonaní, by si sa asi nešla starať "v prvej línii" ako dobrovoľník o chorých. Sú prípady opätovného nakazenia. Ale našťastie ja reálne nečítam a neriešim, čakám kedy to skončí a deti pôjdu do škôlok, budeme môcť ísť pozrieť školu a muž do prace. Po veľkej noci to tu už bude lepšie, obchody začnú otvárať, snáď to bude mať dobrý smer. Apropo mna by neukludnila žiadna štúdia, ani ani ta z mama a ja😂, o istote, že nedostanem opakovane nejakú chorobu, nieto nový vírus, ktorý je ešte v plienkach, mutuje, robí si co chce.

brita7777
13. apr 2020

myslim, ze pre starych ludi je dobre sa nechat ockovat.

namornicka
13. apr 2020

@lauritkatesty ja sa nedam ak by bola vakcina na koronu. Znizi ti to imunitu, korona zmutuje a dorazi ta na totalku.

lindusss2016
13. apr 2020

@maciatkolulu mne nejde o ziadnu prvu liniu, aj keby mi niekto na milion zarucil, ze sa nikdy nenakazim, nesla by som, ja sa o ludi starat nedokazem, nie je to moje poslanie, takze odpoved na tvoju otazku znie NIE. ano, o pripadoch opatovneho nakazenia som sa docitala, ale pokial viem, nebolo objasnene, ci to znamenalo realne prepuknutie choroby alebo len nejake "zbytkove" hodnoty. Takze zatial, kym nic o tomto nevyslo oficialne, tak nebudem robit zavery a ani sa nikomu vysmievat, ze to nie su kiahne ✌

maciatkolulu
13. apr 2020

@lindusss2016 ok, rovnako odporúčam nepísat nikomu, že fajn aspoň to mate za sebou, keďže ako sama píšeš, ešte nie je nič objasnene👏👏asi si pochopila, ako som to myslela, nie je to zaručene vírus ovcich kiahni, to vieme, ale nevieme, či sa dá, alebo nedá opätovne ochorieť, však? Moje odporúčanie na verejní fóre je, nie, neteste sa ľudia, že to máte za sebou, ok😉pekný veľkonočný pondelok aj tebe

lindusss2016
13. apr 2020

@maciatkolulu ale to nebolo myslene tak, ze sa im nemoze uz nikdy nic stat. Jednoducho som tym chcela povedat, ze ak to aj bol koronavirus, tak je to predsa jedno, nakolko mali lahky priebeh choroby, takze je zbytocne sa tym trapit.

lindusss2016
13. apr 2020

@maciatkolulu nie, ze sa ma tesit, ze to ma za sebou, ale ze sa nemusi obavat 🙂