Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vitamín E a vedľajšie účinky

gloglo77
16. okt 2020

Ahojte, opat sa uz dlhsiu dobu snazíme a nedarí sa nám ( možno aj pre vyssi vek)...

Bol mi poradeny vitamín E. Tak som si ho kúpila (E 200) a zacala užívat - prvý den som mala krce v bruchu a druhý som už dost krvacala pri stolici... :( Nasadila som si probiotika a vit.E200 už viac nezobrala (3 dni odvtedy prešli).. myslite, že je to normalne? nechcem to (branie vitamínu) vzdať, no nechcem si ani ublížiť...

Kdesi som čítala, že tie vit. E sa predávajú v hrozne vysokých dávkach... a že aj E100 je dost silné a predstavuje 500% potrebnej dennej dávky...
Aké máte s týmto vitamínom skúsenosti? Uzívali ste ho pri snahe otehotniet?
Vdaka, Galina.

bambulienka25
16. okt 2020

Užívať sa má kys listova alebo doplnky napr femibion

viestta
16. okt 2020

krvacanie pri stolici asi nebolo sposobene E-vitaminom. To bolo treba vysetrit

danusa64
16. okt 2020

Tiez som uzivala vitamin E aj manzel a nic nam z neho nebolo.

ja_mama
16. okt 2020

Mne predpisali vit E ked som krcacala na zaciatku tehotenstva...bola to sice 100mg ale pochybujem ze by to mohlo sposobit taketo krvacanie...treba kuk pribalovy letak ci nahodou nieco o tom nepisu. Ale aj tak si nemyslim ze hned za 1-2 dni bratia, aj keby dvojitej davky, nejakeho vitaminu by sa prejavili neziaduce ucinky.

jankapepe
17. okt 2020

@gloglo77 vitamíny rozpustné v tukoch D,E,K,A sa pri nadbytku z tela nevylucia ako ostatné.... preto veľký pozor na to či a v akom množstve ich brať!
malátnosť
nevoľnosť
pocit na vracanie
črevné problémy
bolesti hlavy
dvojité videnie
Nadmernou konzumáciou vitamínu E si môžete nechtiac dokonca zablokovať účinky vitamínu K, ktorý pomáha pri tvorbe zrážania krvi. Môže tak dôjsť až k prasknutiu cievy a krvácaniu do mozgu.

V skratke....

ja_mama
17. okt 2020

@jankapepe ale urcite nie po jednom dni....to by musela brat dlhodobo vo vysokych davkach nie ze si da raz ci dva x vacsiu davku, samozrejme lepsie je ho doplnat v prirodnej forme pokial je to mozne nie v tabletkach

jankapepe
17. okt 2020

@ja_mama a prečo nie??

jankapepe
17. okt 2020

@ja_mama vitamín ktorý prijmes funguje v tele hneď ako sa začne vstrebávať....nie až o pol roka 🙃

ja_mama
18. okt 2020

@jankapepe neviem, pride mi to velmi rychla reakcia na 200vku miesto 100vky za jeden den, zas nezjedla celu krabicku...ale nie som zdravotnik, nejdem sa hadat - usudzovala som len z toho ze dr tu 100vku predpisuju praveze proti krvacaniu v tehotenstve bezne a ani v nemocke nemal s nim nikto problem ale samozrejme neda sa to zovseobecnovat...treba to mozno odsledovat a kebyze sa to stane 2hy x tak uz by som sa nad tym zamyslala

Tu začni písať odpoveď...

Odošli