Vitamín E a vedľajšie účinky

gloglo77
16. okt 2020

Ahojte, opat sa uz dlhsiu dobu snazíme a nedarí sa nám ( možno aj pre vyssi vek)...

Bol mi poradeny vitamín E. Tak som si ho kúpila (E 200) a zacala užívat - prvý den som mala krce v bruchu a druhý som už dost krvacala pri stolici... :( Nasadila som si probiotika a vit.E200 už viac nezobrala (3 dni odvtedy prešli).. myslite, že je to normalne? nechcem to (branie vitamínu) vzdať, no nechcem si ani ublížiť...

Kdesi som čítala, že tie vit. E sa predávajú v hrozne vysokých dávkach... a že aj E100 je dost silné a predstavuje 500% potrebnej dennej dávky...
Aké máte s týmto vitamínom skúsenosti? Uzívali ste ho pri snahe otehotniet?
Vdaka, Galina.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danusa64
16. okt 2020

Tiez som uzivala vitamin E aj manzel a nic nam z neho nebolo.

ja_mama
16. okt 2020

Mne predpisali vit E ked som krcacala na zaciatku tehotenstva...bola to sice 100mg ale pochybujem ze by to mohlo sposobit taketo krvacanie...treba kuk pribalovy letak ci nahodou nieco o tom nepisu. Ale aj tak si nemyslim ze hned za 1-2 dni bratia, aj keby dvojitej davky, nejakeho vitaminu by sa prejavili neziaduce ucinky.

jankapepe
17. okt 2020

@gloglo77 vitamíny rozpustné v tukoch D,E,K,A sa pri nadbytku z tela nevylucia ako ostatné.... preto veľký pozor na to či a v akom množstve ich brať!
malátnosť
nevoľnosť
pocit na vracanie
črevné problémy
bolesti hlavy
dvojité videnie
Nadmernou konzumáciou vitamínu E si môžete nechtiac dokonca zablokovať účinky vitamínu K, ktorý pomáha pri tvorbe zrážania krvi. Môže tak dôjsť až k prasknutiu cievy a krvácaniu do mozgu.

V skratke....

ja_mama
17. okt 2020

@jankapepe ale urcite nie po jednom dni....to by musela brat dlhodobo vo vysokych davkach nie ze si da raz ci dva x vacsiu davku, samozrejme lepsie je ho doplnat v prirodnej forme pokial je to mozne nie v tabletkach

jankapepe
17. okt 2020

@ja_mama a prečo nie??

jankapepe
17. okt 2020

@ja_mama vitamín ktorý prijmes funguje v tele hneď ako sa začne vstrebávať....nie až o pol roka 🙃

ja_mama
18. okt 2020

@jankapepe neviem, pride mi to velmi rychla reakcia na 200vku miesto 100vky za jeden den, zas nezjedla celu krabicku...ale nie som zdravotnik, nejdem sa hadat - usudzovala som len z toho ze dr tu 100vku predpisuju praveze proti krvacaniu v tehotenstve bezne a ani v nemocke nemal s nim nikto problem ale samozrejme neda sa to zovseobecnovat...treba to mozno odsledovat a kebyze sa to stane 2hy x tak uz by som sa nad tym zamyslala