Vši u dospelej osoby

23. apr 2024

Ahojte chcem sa spýtať, keď ma dieťa alebo dospelá osoba vsi , nesmie sa ist ani von? Ako postupujete, viem ze škola, škôlka nie, alebo keď ma iba jedno dieťa zatedy druhé musí ostať doma tiež? Prosím iba nornalne odpovede je to dosť hakliva tema

sonicka19983
23. apr 2024

Treba zájsť do lekárne a kúpiť prípravok na odstránenie (väčšinou vo forme šampóna alebo séra)...týmto ošetrite hlavu pre istotu všetkým v domácnosti (môže sa aj zopakovať)... napíšeš e-mail škole škôlke že výskyt a že ty si dieťa ošetrila... učiteľky by mali upozorniť zvyšok kolektívu... väčšinou treba poprať a požehliť všetko čo prichádza do styku s vlasmi...a kúpiť hrebeň na vyčesávanie...je to bežné v detských kolektívoch...netreba to moc riešiť...ako prišlo tak odíde... držím palce

autor
23. apr 2024

@sonicka19983 Keď ma dcéra, malý musí ostať doma tiež?

sonicka19983
23. apr 2024

Základ je aj jemu ošetriť šampónom a pozorovať... nemyslím si že je potrebné aby bol doma pokiaľ nič nemá...v školách sa bežne za našich čias kontrolovali hlavy a základ bolo dať dievčatám vlasy do copu...

autor
23. apr 2024

@sonicka19983 Nosí iba v cope no.

sonicka19983
23. apr 2024

To sérum má za úlohu zabiť (zadusiť) pohyblivé jedince...potom už iba to vyčesávanie...niekto pre istotu ostriha.. záleží od množstva

petulda333
23. apr 2024

Vycesavat a vycesavat. Pokial druhe dieta nema vsi,moze do kolektivu. Plysove hracky skryt,obliecky,pyzamo atd prat stale. Von ist mozes ale nie medzi ludi kde by to mohli chytit

sonicka19983
23. apr 2024

Tuším aj taká čiapka k tomu bola z plastu....ale to je všetko v návode... držím palce

autor
23. apr 2024

Plakala som aj ona plakala, hygiena je u nás prvoradá, práčka ide stále deti chodia voňavé ako DM drogéria prečo preco

petulda333
23. apr 2024

Tak vam ich niekto zaniesol. Vycesavaj a zbavis sa rychlo. Moje deti ich mali 4x, chytili od sesternic ktore ich maju rok vkuse!! Lebo im mama vlasy nevycesava

jaskolka
23. apr 2024

Proste deti v škôlke, škole sú v tesnom kontakte, koberce, plyšové hračky v škôlke, v škole sedia blízko seba v lavici, zinenky na telesnej, to všetko je jednoducho "riziková zóna".

autor
23. apr 2024

Och bože ako to môže niekto zanedbať.ako dlho sa nesmie ísť do školy

petulda333
23. apr 2024

Moja svagrina deti posiela do skoly aj skolky,so vsami 🤦🤦 no kym vsi maju tak maju byt doma. Moji sli,ked som im 4dni nic nenasla a nevycesala

autor
23. apr 2024
dusankomoj
23. apr 2024

Prečo? Ja som zistila u zubárky,ako sedela v kresle,že má dcéra vši. Hanbila som sa,ako pes. Doma všetko vyprala,šampón proti všiam použil aj môj prvý holohlavý muž a uvažovala som,že vykúpem v ňom aj psa. O týždeň priniesla zo školy novú várku! Zavolala som do školy,narobila krik a viac sa to nezopakovalo. Pomohlo,keď sa o tom dozvedeli aj iný rodičia a urobili opatrenia. Riešiť sama môže byť bludný kruh. Nieje to žiadna hanba,väčšina detí vši mala. Inak,volá sa to pedikulóza🤣 to som sa dozvedela,keď mi prišlo upozornenie na edu,že v škôlke sa vyskytli vši.

autor
23. apr 2024

Čítam iné príspevky a vraj sa niekto ani toho nezbaví to fakt?

gelifil
23. apr 2024

ale nie, zbavi sa, neboj, len ich treba vycesavat denne a pozabijat...maly moze chodit, len mu prezri hlavku poriadne

autor
23. apr 2024

@gelifil Je to moja chyba možno ich mala dlhšie a ja som si myslela ze ma lupinku boh vie

gelifil
23. apr 2024

najlepsie je biely papier a v predklone poriadne vycesat hrebenom vsivakom....a zabit vsetky vsi aj hnidy.Ked na to nechtom zatlacis a pukne, bude to hnida...a daj vediet ucitelke, nech napise rodicom. Vsetci musia spolupracovat, inak to bude kolovat. Mozu napr. aj vyzadovat potvrdenie od lekarky, ze uz nema.

autor
23. apr 2024

@gelifil Jasne ráno ideme doktorke lebo aj mne treba papier do prace a potom budeme vedieť co ďalej 🙏

gelifil
23. apr 2024

A nesvrbela ju hlava?

bylinka25
23. apr 2024

Moja neter doniesla z detského tábora, mala len ona, my sme si preventívne umývali šampónom, normálne sme chodili von.
Preto, ak tvoj syn nebude mať vo vlasoch nič, nevidím dôvod, aby sedel doma.

alantroj
23. apr 2024

Vsi doniesla dcera zo skolky a od nej som dostala ja kedze spala pri mne. Treba vymenit obliecky vyprat. Vsa neprezije inde len na hlave. Cize v ziadnych plysakoch zit nebude. Akurat by ti mohla zase skocit do vlasov. Kupila som sampon v lekarni ale potom som sa docitala ze ucinejsi je sampon pre psov. Lebo obsahuje inu latku. Tak som sla do obchodu pre zvierata a kupila aj taky. A vycesaval dcere aj sebe nad papierom. Samozrejme uteraky a vsetko co slo do kontaktu s hlavou som prala.

matullienka
23. apr 2024

U nás veľmi pomohla žehlička na vlasy, umyla som paranitom hlavu, dala olivový olej zmiešaný s teba three olejom urobila zábal, hlavu som zabalila do stretch fólie, a nechala 2 hodiny. Potom som zmyla , vlasy vysusila a vyzehlila. Na druhý deň znova, ale už som nenašla nič len pre istotu. Držím palce

macekovam
24. apr 2024

pises vsi u dospelej osoby.. to ich mas aj ty nie?

autor
24. apr 2024

@macekovam Ja nie, napísal to tak modrý koník upravil

jana_eyre_2
24. apr 2024

Vsi sú úplne normálny problém v detských kolektívoch, nemajú nič spoločné s hygienou doma, takže tak ako si to nevyčítaj ty, nevyčítaj to ani druhým..

jednoducho tu s nami žijú milióny rokov a ak ich dieťa domov donesie, tak sa toho dá zbaviť.. tak ako sú vírusy a baktérie, tak sú aj parazity - je to ten istý princíp, len sú väčšie a držia sa na povrchu tela a nie v tele.. resp čo sa týka vsi.. aj ostatné parazity v tele sú tu tak ako ostatné..

Treba používať správne sera, kúpiť vsivacek a poctivo vycesavat aj každý deň.. keď už nenájdeš ani jednu, o pár dní treba vycesanie opakovať, pretože hnidy sa nedajú tak ľahko odstrániť a tak sa občas znova môžu v hlave narodiť a rozmnožiť.. detom s dlhými vlasmi sa dajú aj vyzehlit vlasy, s krátkymi to je jedno dňová záležitosť..

zuzana_ci
24. apr 2024

PREVENCIA:
Preventívne vraj zaberá pár kvapiek tee tree oleja dať do fľaše šampónu a tiež denne potierať zátylok kvapkou tej silice (v čase ohrozenia). Že vši neznesú tú vôňu a už sa nechytia z okolia...
Neviem povedať nakoľko to zaberá, vši sme riešili len 1x (dieťa donieslo z detského bazénika na kúpalisku) a viac sa neopakovali (5-6 rokov). Preventívne sme minuli vtedy ten jeden šampón a ak boli vši v školách, dávala som na temeno max. dva týždne, kým sa to upokojilo na okolí...
A áno, je to tak, že keď pozerám KEDYKOĽVEK na vlásky, pozerám aj či náhodou... človek spozornie.

gelifil
24. apr 2024

@zuzana_ci ano, ja tea tree olej pouzivam, ked pride info zo skoly, ze pozor, mame vsi