Vstupná prehliadka

jaja2997
12. aug 2023

Ahojte, nastupujem do zamestnania (administratíva). Mám ísť na vstupnú lekársku prehliadku a nakoľko trpím syndrómom bieleho plášťa a je mi zle už len pri pohľade na doktorov...chcem sa opýtať aké lekárske úkony mi budú robiť? A či takáto prehliadka zahŕňa aj váženie? 🙂🙈

lindous
12. aug 2023

Ono to asi záleží... ja som raz pomaly hneď medzi dverami dostala pečiatku a dovi a raz normálne anamnéza, tlak mi merali a zrak tuším (čítanie z tabuľky) 😅 🙂

doriiis
12. aug 2023

Aj ja mám syndróm bieleho plášťa...normálne napísať do dotazníka a povedať doktorovi.Uplne normálna vec

mikadooo
12. aug 2023

@jaja2997 tak mne dr nerobil vôbec nič, iba sme pokecali, že o aké zamestnanie ide. Povedala som, že práca s pc, povypĺňal papier a bolo. Ale tak ja chodím pravidelne na preventivky takže možno ak nechodíš, tak ťa normálne vyšetrí - tlak, chrbticu mi pozrie, popýta sa na ťažkosti, pokecáme o diagnostikovaných veciach z minulosti, že ako sa to vyvíja, popočúva, pozrie do hrdla... To je možno aj všetko. Ak nechodíš na preventívky, možno bude chcieť ak zobrať moč a krv na základné vyšetrenia, ale neviem.

mogaa
12. aug 2023

@jaja2997 záleží od firmy a od lekára -ja už som bola aj tak že krv, ekg, moč.....a aj tak že len sme sa porozprávali a zmeral tlak.....

lina22
26. mar 2024

Baby a teda zahrna prehliadka do prace ai vazenie?
A co ak bol clovek dlhsie pn v minulosti? Ak ma. Firma svojho lekara berete tam aj kartu od vseobecneho?