Vyberanie žlčníkových kameňov

anka1709
29. mar 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako sa teraz vyberajú žlčníkové kamene? Vraj sa to teraz nejak rozbíja… som 3 týždne po pôrode a v tehotenstve mi zistili žlčnikove kamene a ja mávam hrozné bolesti, chcela by som ich vybrať no bojim sa… a hlavne koľko je nutná hospitalizácia ? Pýtam sa kvôli drobcovi… ďakujem pekne

nnnuuunnn
29. mar 2022

Väčšinou vyberajú celý žlčník.

lilianka01
29. mar 2022

žlčníkové kamene sa nedajú rozbiť, dajú sa vybrať operačne laparoskopicky ranky sú po takomto zákroku malinké, keď sa niečo skomplikuje tak potom sa reže brucho normálne, ja som po operácii laparoskopicky 20 rokov vtedy som bola v nemocnici tuším 5 dní, takže ako je to teraz neviem.

zubrienka777
29. mar 2022

@anka1709 zdravím 🤗mne to robili pred 7 rokmi laparoskopicky a vybrali celý žlčník a to len preto aby sa mi nespravili znovu🙄že keď ho nechajú tak sa môžu zase spraviť,tak že vyberieme celý...malo by to byť rozhodnutie naše a nie ich...no čo už...áno jazvy sú malé,a po 2 dňoch som išla domov...no doteraz mám problémy bez žlčníka,keby som mala ísť znovu,tak dám len kameň vybrať a žlčník nechám...ja som mala len jeden aj to malý,ani nie 1 cm,možno 0,5 mm...ale mala som už veľké záchvaty bolesti,ktoré som už nevedela viac zniesť 😔

janka_266
29. mar 2022

@anka1709 rozbíjajú/vyberajú sa pri ercp, ale len v prípade, ak sa dostali do žlčových ciest, ináč sa rovno vyberá žlčník. Ka som na tom bola podobne, mne ale záchvaty začali mesiac po pôrode, v októbri mi robili ercp, lebo som už mala zltacku, v novembri vyberali zlcnik, a v decembri kontrolné ercp, a pri ňom našli ešte zo 3 kamene, čo ušli pri vyberaní. Dokopy som bola preč od malého skoro 3 týždne. Cisto len vyberanie zlcnika to som bola b nemocnici 2 noci, lebo potom som mala zakázané ho dvíhať 2 týždne.

lydia86
29. mar 2022

@anka1709 robili mi to minulí rok laparoskopicky. Vybrali celý žlčník. Bola som presne 2 mesiace po pôrode (cisársky). V pondelok ráno ma operovali na druhý deň ráno som išla domov.

anka1709
autor
29. mar 2022

@lydia86 a bolo to veľmi bolestivé?

gabika8855
29. mar 2022

Svokra bola teraz na vybere zlcnikovyc kamenov len tie jej vyberali laparoskopicky jeden den isla na dalsi operovali a na treti prepustili ...len to ze po operacii nesmies dvihat nic tazke ....a bolest no zalezi ako vydrzis bolest skor to vravela ze ekd mala nejake nohavice ktore jej tlacili brucho a ked zle sedela na zaciatku ale potom to uz bolo v pohode

lydia86
29. mar 2022

@anka1709 dalo sa to vydržať ešte v ten deň som normálne sama chodila na wc. A ráno sa pobalila obliekla a išla domov. Približne na 4, 5 den som dvíhala dcérku. Mňe skôr vadilo nafuknute bruch plynmi čo do teba pustia pri operácii. To trvalo taký mesiac. Neboj sa záchvaty sú 1000x horšie. Ja by som sa dala aj teraz rezať ako zažiť ešte jeden záchvat.

anka1709
autor
29. mar 2022

@lydia86 ja som chcela počkať lezete pri operácii určite prídem o mliečko no záchvaty sú čím ďalej tým častejšie… a naozaj hrozné, takze rozmýšľam že naozaj to vyskúšam no keď si predstavím že budem bez maličkého srdce mi ide puknúť😔

janka_266
29. mar 2022

@anka1709 o mlieko nemusíte prísť, ja ho mám stále, berte odsávačku a odsávajte.

lydia86
29. mar 2022

@anka1709 presne tak ako píše
@janka_266

retrogirl1
30. mar 2022

Ak sa Vám zhoršujú záchvaty, tak si dajte vybrať žlčník čím skôr. Mne začali záchvaty na konci tehotenstva, po pôrode sa mi to tiež zhoršovalo. Odkladala som OP, že však dieťa je malé, ešte kojím atď. Až som to prešvihla. Namiesto 1x v nemocnici som bola v nemocnici 3x. Prvýkrát sa mi žlčníkový kameň zasekol v žlčových cestách, dostala som akútnu pankreatitídu a robili mi urgentne ercp, aby mi ten kameň vybrali. Následne o mesiac mi vybrali žlčník. A o ďalší mesiac mi robili znovu ercp, kde mi vybrali stent - rurku, ktoru mi pri prvom ercp zaviedli zo zlcovych ciest, aby sa mi znovu neupchali kym mi nevyberu zlcnik. Takze ozaj neodporucam s tym otalat.
A co sa tyka bolesti, tiez som sa bala, lebo som mala predtym cisarsky a to sa mi zle hojilo, mala som velke bolesti. Oproti cisarskemu bola laparoskopicka op uplna pohodicka

annie34
11. apr 2022

@anka1709 aj mňa to čaka teraz pondelok na Veľkonočný..tiež sa mi v tehotenstve urobil kameň a mala som už aj žlčníkove záchvaty...už mi jednu operáciu zrušili kvôli covidu...takže do toho idem lebo nie je to sranda...a a ja mám doma malé dieťa ale tak dva tri dni hádam zvládnu s ocinom...držím palce 🙂

nikayla
11. apr 2022

Ja som z nich mala akutnu pankreatitidu, prišli mi na to o 5 minút 12 😞 Takže 2 týždne liečba v nemocnici, vyberanie kameňov, opäť 2 týždne liečba v nemocnici. Po roku opäť mesiac v nemocnici a to už šiel von celý žlčník 🤦 Mala som 2 mesiace po pôrode, keď som dostala prvý a jediný záchvat, vôbec som netušila, že nejaké kamene mám.

anka1709
autor
12. apr 2022

@nikayla no ja som mala záchvaty už v tehotenstve…

vanda323
12. apr 2022

@anka1709 Ahoj, ja to isté ako ty....ak Boh dá 2.5. Som obiednana na operáciu do Krompach.
Majú to robiť laparo....
Hospitalizácia trvá tak že v Pondelok prídem , spravia mi pcr test, na druhý deň operuju , potom si jeden deň na jyske , a ešte jeden deň po operácii a domov

anka1709
autor
12. apr 2022

@vanda323 ahoj a koľko si po pôrode ?

vanda323
12. apr 2022

@anka1709 2 mesiace ťahám na tretí

snezienkaaa82
12. apr 2022

Laparkou, bolestivé to nebo, skôr nepríjemný vývod som mala par dni, kade odtekala tekutina. Keď mi to vybrali, nevedela som, že som bola bba opke. Nie je to nič strašné v porovnaní, keď sa robil rez cez brucho. A to som riadny bokjko😉

vanda323
12. apr 2022

@snezienkaaa82 Aký vývod na tekutinu to odkiaľ?

anka1709
autor
12. apr 2022

@snezienkaaa82 Vývod?😳

snezienkaaa82
12. apr 2022

@anka1709 to na par dni dajú takú hvadicku do brucha a bude ti odtekat taka tekutina. Potom to výberu.

snezienkaaa82
12. apr 2022

@vanda323 z brucha ti bude trčať taka hadička na odteká ie krvi a nejakej tekutiny, to co vznikne pri operácii. Potom to vyberu

tehula2016
12. apr 2022

@anka1709 ja som 2 mesiace po porode bola na vybrati ale oblickoveho kamena..bola som cely tyzden v nemocke (kdezto pri zlcniku to je max 3 dni) a o mlieko som neprisla..ale ja som si to dopredu zariadila a vybavila nadstandard,kde mi maleho nosil manzel na kojenie a v noci mu dal UM..vsetko sa da ked sa chce..personal bol ustretovy,keby nebol,idem do inej nemocnice ale kojenie som si v ziadnom pripade nechcela pokazit tyzdnovou hospitalizaciou..

jana005
12. apr 2022

@nikayla ahoj, keďže si mala len jeden záchvat,ako to potom dospelo až k akútnej pankreatitide?

nikayla
12. apr 2022

@jana005 Ja som prišla z prechádzky, začalo mi z ničoho nič byť zle, až tak že som zvracala žlč. Po 2 hodinách môjho NIE mi manžel zavolal záchranku, oni skonštatovali, že to je zlcnikovy záchvat, tak ma vzali na pohotovosť. Tam to potvrdili s tým, že má vezmú do nemocnice. Tam mi ráno zistili pankreatitidu. Dovtedy som o ničom takom ani netušila. 2 týždne som sa z toho dostávala, aby mi mohli vybrať kamene.

vanda323
12. apr 2022

@snezienkaaa82 Nooo mám dosť,nikde nejdem 🤗
A boli to keď to vyberajú?

snezienkaaa82
12. apr 2022

@vanda323 áno, ale asi len 2 sekundy, len ten ťah. Kontrakcie to nie sú. Neboj sa, ja som padavka a teda poriadna. Skôr ta budu niet ramena a pod rebrami z narkozy, taka svalovica

jana005
12. apr 2022

@nikayla ou ...
Ja mám jeden kameň, asi 2cm
Pred štyrmi rokmi som mala doma strašné bolesti,išla som na pohotovosť, zistili mi kameň,mala som prísť na operáciu,lenže malý mal vtedy pár mesiacov,tak som nešla.
Odvtedy som žiadny záchvat nemala,a to si vôbec nedávam pozor na stravu. Tak veľmi sa mi nechce ísť na operáciu.
Len potom čo keď dopadneme ako ty? Neviem...

snezienkaaa82
12. apr 2022

@jana005 ja som mala piesok. Bolesti som nikdy nemala, len som zrazu ozltla, ako pri žltačke. Upcha al sa mi zlcovod. Najprv mi museli ten piesok hadickou cez ústa odsat zo zlcovodov a o pár dní, keď klesol bikirubin, musel žlčník von