Výhody a nevýhody antikoncepcie.

beana
22. mar 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať, tie ktoré používate antikoncepciu aké to má výhody/nevýhody? Skozorovali ste na sebe nejaké zmeny (okrem toho že to zabraňuje otehotneniu?) mám 17 a uvažujem nad ňou ale neviem sa rozhodnúť. Ďakujem ❤️

evittam
22. mar 2020

@beana Žiadne zmeny. Používam ju uz roky na to na co je určena.

katka281
22. mar 2020

Pokial chces sexualne zit, tak smelo do toho 🙂 ja som ju brala cca 4 roky, okrem toho ze zabranila otehotneniu sa mne vyrazne zlepsila plet co sa tyka akne a zvacsili sa mi kusok prsia. Brala som novynette. Potom po case prisli aj neziaduce ucinky ako su zmeny nalad, podrazdenost atd atd. Ale je to dobra vec, len to netreba brat dlho lebo predsa len ziadne lieky nie je dobre brat dlhodobo.

lenuska9999
22. mar 2020

Kedysi som ju brala. Najprv som vyskúšala tabletky, ale z tých som mala neskutočne migrény, tak iné tabletky a tiež som mala migrény. Tak som vyskúšala tie kruzka, ktoré si na 3 týždne vložis a potom na týždeň vyberieš ( systém ako pri tabletkach ), ten obsahuje menej hormonov, takže bolesti hlavy už neboli ale stále som dostala nejakú infekciu. Takze tak. Ale mám zasa kamošku, ktorá si ten krúžok chváli. Akurát, že tvoj partner to bude cítiť keď budete mať sex

emilyx
23. mar 2020

Ja som proti tomu. Prečo zabraňovať prirodzenému rytmu nášho tela ovulácie atď a takto do neho zasahovať . Treba sa naučiť chrániť ináč a byť zodpovedný, nie do seba pchať hormóny. Samozrejme som skúšala aj ja, rôzne .Pre mňa to veru nie je, necítim sa s ňou dobre a už dlhé roky fungujem bez a všetko je v poriadku.

terezka288
25. mar 2020

@beana mne sa po antikoncepcii ktoru som uzivala rok rozhadzal cyklus a napravala som ho rok a pol

1975veve
23. jún 2020

Predám antikoncepciu Zlynda, vhodná pre dojčiace ženy, pre ženy po 40-tke...

annamivo
23. jún 2020

@beana mne tiež hak nerobila dobre. Áno spočiatku super, krásna pleť, schudla som, cyklus na deň presný. Po roku fuuu.. začala som naberať, bolesti hlavy, náladovosť. Keď som ju celkom vysadila tak sa mi pleť tak vyhadzala že des. Zmenila som ju asi 4x ale nepomohlo. Kým sa my telo dalo na poriadok trvalo 2 roky. Bola som šťastná že som vtedy ešte neplánovala dieťa lebo to bola katastrofa čo sa cyklu týkalo. Teraz už radšej iné formy ale hak nie.

marygk
23. jún 2020

Ahoj, ja som antikoncepciu užívala 5 rokov, pre problémy s pleťou mala som akné, veľké póry... Proste hrúza a pri brani antiky pleť jak vytesanú z mramoru. Niektoré dievčatá naberú na váhe pri užívaní antikoncepcie, ono je pravda že chutí viac jesť ja som to tak mala, ale či tomu podľahneš už bude na tebe. Môžeš vyskúšať pár mesiacov a najlepšie sama na sebe uvidíš, či ti to vyhovuje.Máš 17 si zodpovedná, tomu fandím. Všetko dobré

anjelik180
31. júl 2023

@marygk môžem sa opýtať akú presne antikoncepciu ste užívala? Tiež mám mastnú pokožku a veľké póry (uhry). Mala som Mistru, Belaru ale ani jedna nezabrala. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď