Vyliečenie štítnej žľazy - znížená činnosť

prosimopomoc
7. mar 2024

Ahojte,
len zo zvedavosti, dokazal si niekto svojpomocne vyliecit zlazu? Neplanujem experimentovat, lieky jem presne ako mi lekarka napise, chodim na pravidelne kontroly. Ide o to, ze som zacala na 25 mg a uz som na 100 mg v priebehu cca 10 rokov. Videla som, ze na SR je liecba pijavicami, zaujalo ma to zaujalo. 😁
Je niekto, komu sa podarilo schudnut napriek znizenej cinnosti?

taynee
7. mar 2024

Nie, skusala som KELP - morske riasy, selen, vitamin D, zial nic nepomohlo. Z povodnych 50 mg som aktualne na 137mg denne.

evka64
7. mar 2024

@prosimopomoc ked mas dobre nastavenu liecbu , tak sa chudne dobre, ja som schudla a edte mi treba tak 10 kg 😁

lovesab
7. mar 2024

@prosimopomoc ahoj,
ja sa tiež liečim už roky. (15-ty rok.) Sledovaná som bola pre hraničné hodnoty a dedičnú predispozíciu od puberty, po prvom pôrode mi už nasadili lieky (hneď 50mg). Začala som vtedy športovať, zdravo sa stravovať, schudla som a štítna sa mi popravila do takej miery, až mi dr. lieky vysadila.
Druhé tehotenstvo a pôrod mi ju opäť dostal do stavu, kedy mi boli nasadené lieky. A odvtedy som sa ich už nezbavila. Dnes mám po tých rokoch 88mg. Snažím sa byť fyzicky aktívna a stravovať sa podľa možností zdravo.
Žiadne alternatívne spôsoby liečby som zatiaľ neskúšala.

Čo sa chudnutia týka - ide to, ale čím ďalej, tým ťažšie… (ale to je asi aj vekom 🙂 )
Ak sú hodnoty v krvi ok a správne sa užívajú lieky, chudnutie by nemal byť veľký problém.

nevenka
7. mar 2024

@prosimopomoc vacsinou ide o autoimunitny zapal a stitna zlaza je obet, nie pricina problemu. Takze ziadny jod na to nema ako zabrat...

nevenka
7. mar 2024

Ja mam napriklad zvysenu cinnost a pri tej sa vacsinou chudne. Ja nie. Ale tak mne aj chuti jest 😋😅

evka64
7. mar 2024

@nevenka tak tak veru, len hormony v liekoch uzivat...ja mam autoimunitnu hypotyreozu a tyreotitidu

vivik22
7. mar 2024

Moja mama bola na Eurhyrox 125mg, momentálne je na 50mg. Neviem čo presne pomohlo k zlepšeniu, lebo skúšala toho viac. Ale očividne to pomohlo aspoň čiastočne.

zuwa78
8. mar 2024

@prosimopomoc proti zapalova strava....a vela antioxidantov....

marion30
8. mar 2024

@prosimopomoc ahoj ja som živý dôkaz že sa dá 😁 hodnotu som mala 54 tsh lieky som netolerovala vôbec a bolo mi mizerné ale po nich ešte horšie..teraz mám hodnotu 3,4 ako zdravý človek lekárka je hotová lebo nechcela diskutovať o Tom vôbec so mnou že by sa dalo ináč ako liekmi a tie musím vraj doživotne.no ďakujem a neprosím 😁😃

tenerifka
8. mar 2024

@marion30 napis prosim viac, co ti pomohlo. Ja temu sledujem, som aj v jednej skupine na Fb. Dcera ma vysoke protilatky, ale TSH, T3 aj T4 ma v poriadku. Ma stres na VS, ja to pripisujem tomu. Po prazdninach v 2022 si robila rozbor krvi, a protilatky boli o trochu znizene, ale po roku opat vysoke.

tenerifka
8. mar 2024

@marion30 a ma aj uzkosti, ale tie zatial ma pod kontrolou, psycholog pomaha

endzi83
8. mar 2024

@prosimopomoc odporúčam knihu od A Williama Medicínske medium a druhá jeho kniha Štitna žľaza dozviete sa veľa zaujímavých vecí.

marion30
8. mar 2024

@tenerifka ano je to tak ako píšeš,podľa mňa tiež to spúšťa stres a v Tom najhoršom som mala tie hodnoty také vtedy boli na maximum aj Panické aj tetanicke stavy..dokonca som mala aj hrčku na štítke.. všetko robí kortizol a adrenalín..mne pomohlo s tým pracovať nevravím že som z toho vonku ale ustúpilo to-myslim tie hnusné stavy strachu a tetanie..štitna ako vravím klesla na 3,4 a doktorka mi normálne koktala do mobilu že to ešte nikdy nezažila a jakživ budem pre ňu zázrakom.pretože skoro vely život som aj bez tých 54ths mala okolo 10 hodnotu skrz chronicky zapal...a teraz takto no..krom toho ale robím rôzne cvičenia alebo aj reflexnu terapiu plus Chi ney tsang to je masaž brucha

tenerifka
8. mar 2024

@marion30 takze ti vlastne pomohlo dostat sa do psychickej pohody? Menila si nieco v strave?
O tom Anthony Williams som citala, ze vela ludom tie jeho rady odpalili peceñ, predsalen, odstavene ovocie je cisty cukor bez vlakniny

marion30
9. mar 2024

@tenerifka áno to pomáha dosť a stravu som upravila pretože roky mám diagnostikovanu napríklad intoleranciu na mlieko ,ale aj histamimovu intoleranciu..no nejak s sa tým neriadila predtým roky...vedela som že za takúto zmenu štítky môže zápal takže som zaradila čo najviac protizápalovej stravy aspoň teda na raňajky som jedla len ryžu jazmínovu.vysadila som všetko mliečne to znamená aj maslo mlieko úplne žiaden jogurt ani syr...po čase som mala aspoň ,,jasnejšiu myseľ,, nebola tak zahmlená.jasné že to trvá kým sa telo upraví a psychika tuplom..ale dá sa to .áno o tých šťavách som počuvala seminár v Tom zmysle ako píšeš čiže zase cukor lebo aj ten som nadmieru obmedzila a sladkosti nejem takmer žiadne to už musí byť keď sa utrhnem napríklad v čase menzes 😁🙏 ale tam zase potom tiež pomôže strava

tenerifka
9. mar 2024

@marion30 dakujem za odpoved, ako pises, ovocie ano, ale nie stavy, ale cele.
Mala si aj nejake priznaky intolerancie na mliecne vyrobky? Lebo dcera uz niekolko tyzdñov pozoruje, ze ked zje viac syra alebo nejaku smotanovu omacku, nerobi jej to dobre, preto tieto veci teraz tiez velmi obmedzila.
Da sa to zistit z krvi?, lebo viem, ze je tam viac moznosti intolerancie (laktoza, kazein....)

marion30
9. mar 2024

@tenerifka no ono je rozdiel medzi intoleranciou to sa prejavy skôr na trávení že po požitì preženie atď a rozdiel alergia na mlieko mne skôr príde ako alergia budem mať nové vyšetrenie už si to moc nepamätám ale z dychu aj z krvi robia tušim a príznaky moje po požití mozgová hmla, dýchavičnosť,neschopnosť jasne myslieť vysevy také drobné vyrážky úzkosť aj panika napríklad alebo toto ti vie spustiť aj depresie obzvlášť ak je aj histaminova intolerancia...treba si to odpozorovať a dať sa vyšetriť.no potom to povyradovať ale dávať sa do kopy pretože tie problémy sú len príznak hlbších procesov v tele ako sú napríklad chronické zápaly a črevá treba pracovať s telom ako celok

pkgirl30
9. mar 2024

Ja už lieky neužívam niekoľko rokov, žiadny lekár ma nevedel nastaviť, z akejkoľvek dávky mi bolo zle, tak som sa rozhodla ukončiť to, bolo omnoho ťažšie schudnúť ale dala som to trvalo to tri roky kým som sa celkovo dala do poriadku, už dlhodobo užívam zelený jačmeň a ak pred menštruáciou alebo ovulaciou pocitim návali tak som deň dva nalačno iba voda nič viac a pomáha to, často krát robím takúto detoxikáciu a cítim sa dobre