Výmena bedrového kĺbu

77andrea
29. dec 2015

Dobrý deň mňa čaká operácia 27.1.2016 chcela by som vedieť ako dlhá je hospitalizácia v nemocnici a následne rekonvalescencia? Ďakujem 🙂

ematko29
29. dec 2015

@77andrea velmi aktualna tema aj premna ,teda mojho ocka on tiež má isť v januari.On ide do košíc ak by vedel niekto poradiť najlepšieho lekára vKo.

ematko29
29. dec 2015

@77andrea čo som sa ja dočítala tak asi týžden si v nemocnici a na umývanie atd už na 3den učia isť inak ,že to nieje také strasne ,že sa to da v pohode zvladnuť.

krystalik
29. dec 2015

Nebojte sa, presne pred 11 rokmi som to prekonala. Nic strasne, len sa treba rychlo hrabat na nohy a chodit 🙂 Robili mi to v Ruzinove. Naucia Vas ako vstat z postele ako si lahnut a chodit po schodoch. Vsetkym drzim palce. 🙂

77andrea
autor
29. dec 2015

@ematko29
ja idem do Popradu,a strasne sa bojim 😒 😒 😒

ematko29
29. dec 2015

@77andrea viem aj ja sa bojím o ocka,dufam,že to je také ako písu a budete cím skôr fit.ak budem ohladne toho niečo vedieť dam vedieť 🙂

77andrea
autor
30. dec 2015

@ematko29
ďakujem 🙂 a kedy ma isť ocko na tu operaciu?

ematko29
30. dec 2015

21.januara ho tam objednali na konzultaciu alebo predoperacne uz ani neviem takze presny datum este nevieme.

macamac
30. dec 2015

tak môj tatino má toto za sebou. 6 rokov dozadu jeden, teraz v septembri druhý.
bol v Martine a max spokojnosť.
teraz ho v septembri v stredu operovali a v utorok ráno už išiel domov. rekonvalescencia bola dobrá napriek tomu, že teraz bol onko pacient a to čerstvý. akonáhle vedel prejsť po schodoch, mohol ísť. a to už má aj svoj vek...
takže baby, nebojte sa, dobre bude 🙂

ematko29
30. dec 2015

@macamac dakujem povzbudila si ma.

alenka2812
30. dec 2015

Ja som bola na takej operacii,mam meneny pravy bedrovy klb,operovali ma v bb,kedze tam byvam,v stredu a v sobotu som isla domov.Ja som mala pichnute do miechy,teda umrtvenu spodnu cast tela a vtedy nemusi byt taka silna celkova anesteza,spala som,nic som nevedela,ale po prebudeni nie su bolesti,lebo to umrtvenie pretrvava niekolko dni,akurat,ze sa nemozes hybat.Na druhy den slm uz chodila o barliach,aj potom 3 mesiace nestupat,len opatrne dostupovat s pomocoj barli,cely cas si pichas fraxiparin do brucha,potom rehabilitacie.,kupele.Ja som si vybavila aj polovicny invalidny,lebk mam postihnuty aj druhy klb

lulu2014
30. dec 2015

Ahojte. Držím všetkým silno palce lebo opka. Moja mamina mala pred 12 úraz a menili jej kĺb v Ružinove. Ten Dr. čo jej to robil zrejme nebol najšťastnejšie riešenie....lebo ešte mesiac po nevedela bez bolesti fungovať. A napadala na tu jednu stranu - takže si myslíme že to dohnojil on. Inak tak ako píšu druhí z postele vás ťahajú na druhý až tretí deň. A potom každý deň. Naučia vás chodiť po schodoch.... Ale viem že mamina mala prvú noc bolesti aj napriek liekom....
Teraz po 12 rokokoch bola na reoperácii lebo už dlhšie mala bolesti ... to bola na Antolskej. Pani Dr. jej povedala že reoperácia je oveľa väčší zákrok ako prvá .... bola opäť v celkovej anestéze / to sa rozhodujú lekari / a opka trvala až 5 hodín. Čo vonku ma už išlo poraziť lebo nikto nič vám nechce povedať.
Ale po tejto druhej tiež v noci mala podľa nej veľké bolesti ale ráno už bolo lepšie. A čo bolo super že na tretí deň bez problémov chodila s barlami a aj si sadla - absolútne neporovnateľne lepší stav ako v Ružinove !!!!! a to bola teda reoperácia. Ale začala hneď užívať Wobenzim ten 800 tbl-vybrala celý bežná hospitalizácia je 14 dní čo v prvom prípade aj bola no teraz bola 7 lebo bohužial potrebovali lôžka takže každý kto mohol išiel hneď domov. Čo nevadí - doma je doma. Ale aj doma fungovala bez väčších problémov.
Oproti prvej neporovnateľne lepšie. 🙂
/inak na izbe mala dve panie po operacii kolena a obe užívali tiež Wobenzim-nejdem a ani nemám dôvod robiť reklamu ale možno pomohol aj mojej mamine/

Takže držím všetkým palce a veľa zdravíčka. 😉

ematko29
30. dec 2015

@lulu2014 dakujem za skusenost,ten wobenzim ma tiez napadil,musim spomenut ockovi.🙂

ematko29
30. dec 2015

@lulu2014 a ten tvoja mamka si presla bolestou teda ,hlavne ze jej uz dobre 🙂

lulu2014
30. dec 2015

@ematko29 myslím že pomáha....uškodiť by nemal....držím palce ... sranda to nie je .... už má aj môj strýko menený a mamina kamoška obidva...tá bola v Trnave ....ale tá nebola na tom dobre ale nebudem strašiť ... všetko bude u vás dobréééé 🙂

lulu2014
30. dec 2015

@ematko29 to hej ... ona trpela .... neviem aký má prah bolesti ale s bratom boli u tej istej Dr. ale on si nesťažoval až na také bolesti.... takže neviem....jasné je že každý sme iní
takže naozaj všetko dobré hlavne zdravie a držím palce .... potom nemá priberať ani chudnúť lebo kĺb je nastavený na jeho jej váhu cca 5 kg, a dvíhať ťažké veci potom už vôbec to je tuším do 5 kg? inak funguje takmer plnohodnotne ďalej.
ale máme suseda tiež bol po opke a debil sorry za výraz po mesiaci išiel kopať záhradu a už je na vozíčku .... ale to je extrém ale pritom zlatý človek máme ho radi ale toto pohnojil - aj ked sme mu všetci hovorili že nemá a aj jeho deti sa hnevali 😢

lulu2014
30. dec 2015

@77andrea Andrejka držím palce. Nebojte bude dobre. 🙂 🙂 🙂 A ak máte teraz možno aj bolesti tak o tie prídete a svet bude hneď krajšíííí 😉
na na narkóze sa dohodnete či celkovú ale spinalku....pri tejto budete mať prehľad a všetko počuť
Takže držím palce 😉 a všetko dobré v Novom roku

77andrea
autor
30. dec 2015

@lulu2014
Ďakujem za povzbudenie 🙂 dufam,ze to bude vsetko OK 🙂 Potom dám určite vedieť ako som dopadla a podelím sa s ostatnými o moje skusennosti 🙂 A všetkým prajem vela stastia a hlavne zdravia v NOVOM ROKU 🙂

macamac
30. dec 2015

babulky, nezúfajte
teraz v septembri s mojim tatinom bol na izbe taký chlapík, cca do 40 rokov, a on išiel oba naraz! 😕
aj to tak bolo
takže jeden je v pohode 😀 😉 🙂
držím vám palce 🙂

lulu2014
30. dec 2015

@77andrea Takže naozaj držím palce 😉
ďakujem a aj vám PF 2016 a hlavne veľa zdravíčka 🙂 ostatné príde aj samé 😉

ninast
9. feb 2017

Ahoj.
Potrebovala by som poradiť.
Som dva mesiace po výmene bedrového kĺbu, zatiaľ bolo všetko v poriadku ale teraz sa objavili bolesti. Ani nie kĺbu ale nad kolenom, stehenná kosť...
Nemá niekto podobnú skúsenosť?
Ďakujem za každú radu

ematko29
9. feb 2017

@ninast presne taku istu bolest pocitoval aj ocko .Ale uz je pol roka po operacii a lepsi sa to,sice ked vela chodi este to citi.

77andrea
autor
9. feb 2017

Ahoj,ja som dva tyzdne po operacii bedroveho klbu uz druheho ☺Zatial vsetko v poriadku.Ta stehenna kost ta moze este dlho boliet,mna tak zacala asi po pol roku po operacii s prvou nohou ked som bola.Doktor povedal,ze to je normalne ten klb ti laicky povedane napichli do stehenej kosti...tak kym sa dokonale spriatelia...tak moze boliet ☺A kde ta operovali?

ninast
9. feb 2017

Mňa operovali v Ke a som mega spokojna.....
Ta bolest ma prekvapila, lebo doteraz vôbec nic....A to som uz pomalicky zacala chodit aj bez barli, ale iba trosicka...Veľa cvičím, svagor mi povedal že som mohla aj nohu preťažiť, tak nech si dám pauzu 🙂

ematko29
9. feb 2017

@ninast moze byt aj to ,ze to s cvicenim prehanas 😀

ninast
25. feb 2017

@77andrea Ahoj 🙂
Ak nevadí mam pár otázok ohľadom domáceho doliečovania po operácii. Bolo by možné písať si cez mail?

77andrea
autor
25. feb 2017

@ninast jasneee

sawa
11. dec 2017

Zdravim, absolvoval tu niekto ( vasi znami, rodina ) vymenu bedroveho klbu v Zilinskej nemocnici u doktora Durmisa?
Dakujem

77andrea
autor
11. dec 2017

@sawa Dobrý večšr ja som absolvovala vymenu obidvoch bedrovych klbov...ale nie v Ziline ☹

sawa
12. dec 2017

@77andrea a kde ste boli?

77andrea
autor
13. dec 2017

@sawa Ja som bola v Poprade.