Výmena kolenného kĺbu

zuzib1
16. okt 2019

Dobrý deň, prosím Vás, je tu niekto komu v pomerne mladom veku vymenili kolenný klb? Aké boli na to dôvody?? Artroza, prip. úraz? Ďakujem.

butterfly333
26. okt 2019

@bambulienka25 aj ma chci už pred dvoma rokmi v 38r meniť titanovy kolenny kĺb aj som už mala ísť no odmietla som to kým vladzem nejdem aj sa bojím tak to odkladám a to mam posledne štádium.

yvkay
27. okt 2019

@butterfly333 tak to sú naši lekári :( lepšie je pichať hormóny atď. ako dat umelú chrupavku, som z toho znechutená :(

butterfly333
27. okt 2019

@yvkay no ja mam v PN výborného ortopédia zároveň primár a riaditeľ ten má operoval ja som veľmi spokojná.

butterfly333
25. nov 2019

Ahojte prosím vás mám asi 3r umelu chrupavku v kolene a zistili mi že mám osteochondrozu 4 štádium čaká ma výmena kolenneho kĺbu no koleno zatial ok no ide o to že mám bolesti na tej istej nohe no bolesť v oblasti krizov a bolesť bedroveho kĺbu dosť to boli hlavne keď ležím môže to mať nejaku sivist keďže tu osteochondrozu 4 štadia?

tinkulienka
25. jan 2020

Ahojte. Citam tu diakusiu. Ak Vam mozem nieco poradit. Nedavajte si ziadnu umelu chrupavku. Ziadnu. Vravim to z vlastnej skusenosti. Som 7m po op. A poviem vam. Ak mate radi seba. Nerobte to.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkulienka
25. jan 2020

@bambulienka25 preco? Lebo som 7 mesiacov po op. K lekarovi chodim ako na klavir. Koleno mam ako balon. Vkuse bolave a naliate. Chrupavka. Robi problemy. A cesta spat neexistuje. Odrezali mi svaly. A znicili mi zivot. Mam 36 rokov. A som totalny invalid. A to som mala byt fit za 3 mesiace. Najhorsie je. Ze sami nevedia co robia. Len pchaju do mna lieky. A nic nezabera.
Ja to neodporucam. Je to predsa umelina.

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka ahoj. A kde ta operovali? Aj ja mam problémy s kolenom, operácia nepomohla a tiez si pripadám už ako invalid.

tinkulienka
25. jan 2020

@yvkay kosice saca

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka no v Šaci bola aj bývalá svokra a naozaj skoro prišla o nohu, našťastie zápal jej preliecili a museli jej na 2x meniť kĺb v kolene.

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka ja zasa na železničnú nemocnicu v KE nemôžem povedať krivé slovo, žiaľ koleno mam v stave, ze sa s ním nedá už nič robiť, mam artrozu 3 stupňa. A mam niečo po 40 iatke.

tinkulienka
26. jan 2020

@yvkay ja mala este horsie. A ine veci sa mi v nemocnici stali. Ale to nieje na stenu.

yvkay
26. jan 2020

@tinkulienka chápem, a mi je ľúto, že máš zlu skúsenosť, ja mam momentálne tiež problémy s kolenom, robí sa mi voda a už mi nič žiaľ nepomáha, takže začínam si zvykať, že už sa to nezlepší :( ak chceš môžeš mi napísať správu, tiež nevmchcem tu písať všetko ;)

tinkulienka
26. jan 2020

@yvkay o vode v kolene by som vedela napisat minimalne trilogiu. :(

lilien300
2. júl 2020

Ahojte, viete mi niekto poradiť dobrého ortopéda na výmenu kolenného kĺbu v Ba? idú robiť mamine(75r) a ona mala rôzne operácie a vždy mala komplikácie, tak sa bojíme

hlad
15. okt 2020

@butterfly333 dobry vecer, poprosim o info kde Vam robili umelu chrupavku?
Dakujem

butterfly333
15. okt 2020

@hlad piešťany Winterova nemocnica.

hlad
15. okt 2020

Poprosim o info v ktorom meste robia umelu chrupavku?dlho sa caka na zakrok?pripadne kontakt. Dakujem

hlad
15. okt 2020

@butterfly333 dlho ste cakala kym Vas objednal mudr na zakrok? Mozem poprosit kontakt. Dakujem

butterfly333
16. okt 2020

@hlad no zajtra som musela čakať na MRI to sa čaká 1-2 mesiace a potom termín bol na operáciu cca za 2 týždeň čísle v pohode no teraz ma čaká druhé koleno mám poškodenú chrupavku a meniskus takže znova na MRI 16.11 a potom sa uvidí keď je takáto situácia.

hlad
16. okt 2020

@butterfly333 dakujem

hlad
17. okt 2020

@butterfly333 dakujem

yvkay
24. mar 2022

Ahojte žienky. Ako ste na tom s kolenami? Mňa stále bolí a ešte viac Riešila ste to už niektorá operačné ?

butterfly333
25. mar 2022

@yvkay tiež som stále tsk isto už som mala ísť minulý rok v lete na operáciu no ja som to koli práci zrušila no budem musieť ísť k dr znova lebo obe kolená bolia aj to už operované.

yvkay
25. mar 2022

@butterfly333 takže už aj to druhé, to mi je ľúto. Ja mám už tiež odporúčanú tepku kolená, veľmi sa tej operácie bojím, žiaľ ortopéd už nerobí v tejto našej krajskej nemocnici a ja rozmýšľam nad niekým kde by to bolo bližšie, len zatial ešte počkám, možno budúci rok by som išla. (Ešte som sa nikdy tak nebála ako mám obavy z tejto opky).