Vypadávanie vlasov po pôrode

lu_si_lusi
25. apr 2023

Ahojte , som po pôrode 5 mesiacov a strašne mi vypadávajú vlasy ... súrne ,poraďte niečo na vypadávanie vlasov ( čo vám pomohlo ) nejaké vitamíny, séra? Čo vám naozaj pomohlo ..ja mám pocit že zachvilku budem plesata..strašne mi padajú vlasy ,ďakujem

e1i
25. apr 2023

@lu_si_lusi forcapil

bolarazjedna
25. apr 2023

Mne tiež padali veľmi 3 mesiace, potom tak ako to zrazu začali, tak z ničoho nič prestali padať, kebyže užívam výživový doplnok/šampón proti padaniu, by som si myslela ze zabral... Takže toto zakalkuluj do toho, keď niekto bude odporúčať prípravok, ktorý padanie vlasov zastavil. Možno to prestane aj bez zásahu.

vkatush
25. apr 2023

@lu_si_lusi 4 mesiace po, to isté.
Ale vraj nič na to nepomôže, hormóny, len proste to prečkať chvíľu. Začína to presne okolo toho 3-4 mesiaca, a u každého trvá inak. Vypadávajú tie, čo počas tehu nešli.
A tie prípravky by si používala dovtedy,kým telo samé nebude ready, nepomôžu ti.

jj298
25. apr 2023

@lu_si_lusi kozna mi povedala ze nepomoze nic proti padaniu kedze je to hormonalne. Odporucila mi akurat pripravky na rast novych vlasov a to methionin a sampon vichy dercos

cookie29
25. apr 2023

Ved to je normalne. 9 mesiacov Ti nepadali, len minimalne. Samozrejme po porode vypadaju. Skus nejake vitaminy mozno.

laurita285
25. apr 2023

Skús nejaké rozmarínové prelivy. Tu sa o tom dočítaš viac ako si ho doma urobiť.
https://www.zovelis.sk/rozmarin-zazracna-bylink...

sajmonka_1216
25. apr 2023

nepomôže nič... ako hoovorí @jj298 je to hormonálne... v tehotenstve máš veľa progesterónu myslím, a tým aj vlasy rastú, hustnú atd... a po pôrode hladina klesá, tak aj vlasy vypadávajú... mne to začalo po 3 mesiacoch od pôrodu, trvalo to do 6m po, a prešlo to samé od seba

andreatytler
25. apr 2023

@lu_si_lusi Neboj, plesata urcite nebudes, akurat sa ti vlasy vratia do povodneho objemu. Moze sa zdat ze ich mas velmi malo ale fakt je ze to je len preto ze pocas tehotentva ti bola doprina krasna husta hriva.

eny333
25. apr 2023

Ja som mala to isté,vlasy mi vypadali taķ,že som mala holé kúty,tak som šla ku kožnej.Predpísala mi methionin tabletky a Alpicort vodičku na potieranie do vlasov.Ten methionin sa dá kúpiť aj bez predpisu,ale s receptom je zadarmo.Vlasy mi neprestali úplne vypadávať,ale na tých holých miestach narástli nové.

anavixy
25. apr 2023

@bolarazjedna presne tak, prejde to casom, ci to realne nejake pripravky urychlia je otazne. Ja som tiez mala obrovske kuty co som si az spatne uvedomila na fotkach alebo skor ked mi zacali rast nove (kucerave) baby vlasky 😵‍💫😄