Vypalovanie kurieho oka dusíkom

olivieraa
17. júl 2019

Ahojte. Poraďte mi prosím. Už týždeň chodím na vypaľovanie kurieho oka dusikom na chodidle. Sestrička mi povedala, že si ho mám vyskrabavat. Mne to ale vôbec nejde. Alebo to robím zle? Ako ste si ho vy vyberali a cim ? Do konca tyzdna ešte budem chodiť na dusik, potom majú 2 týždne dovolenku..obavam sa, že dovtedy mi to nevypadne a potom budem musieť chodiť od začiatku..

1natasa1
17. júl 2019

@olivieraa musíš si tú nohu najprv vymočiť a potom takou tou bielou kockou vyškrabávať alebo si ho vystrihať.

paulinkaa2
17. júl 2019

@olivieraa v slanej teplej vode dobre vymocit a pak vyskrabat. Ja ma na ruke a potieram to s kolodium a mocim (sol voda)
Bola som aj s laserom to odstraňovať aj tam kazali tepla voda a sol

bronik89
17. júl 2019

@olivieraa tak ako ti Paulina napisala, tepla voda a sol a potom poriadne vyskabat a malo by to casom zmyznut.

olivieraa
autor
17. júl 2019

A čím si to vyskrabavate? Tu bielu kocku kúpim aj v dm ?

0hena0
17. júl 2019

@olivieraa ta biela kocka sa vola pemza.

tichalenka
17. júl 2019

@olivieraa nijak sme sa nevedeli zbavit kurieho oka iba: do octu das supku z citrona (ozaj minimum supky no aj to biele z duziny vnutra a ocot aby bola ponorena). Odkrojis si z neho iba taku mini velkost ako kurie oko a das na neho a prelepis leukoplastom. Urobis si novy nalev a supku na dalsi den, zase po 24 hod aplikujes a takto cca 5 dni, az kym nezcierna. Potom nic nerobis ak uz je cierne a same do 4 dni vypadlo. Netahat za tu odpadavajucu kozicku, musi same. Ziadne problemy nikdy viac

diewcatqoo
17. júl 2019

@olivieraa ahoj, ja a moji znami mame dobru skusenost s rastlinkou zvanou lastovicnik. Ma take male zlte kvetinky a ked utrhnes listok, vylucuje to taku oranzovu tekutinu. Momentalne to rastie na kazdom rohu. S tou tekutinou si to potieraj par dni niekolkokrat denne a same ti to odpadne. U mna to trvalo nejake 4 dni a to som skusala uz vselico. Mam odskusane aj na bradavici a tiez za par dni bolo po nej.

tichalenka
17. júl 2019

@diewcatqoo nam nepomohol, az ocot a supka z citrona. Skusali sme fakt vsetko, ale lastovicnik je prva pomoc😉

zlatica99
18. júl 2019

Fúha, keď som bola malá, tak som si kvôli kurím okám riadne vytrpela. Mala som ich na rukách a mamina mi ich nonstop vystrihávala. Bolelo to ako šľak ale našťastie všetky zmizli a odvtedy mám s touto pliagou pokoj.

cristal777
3. sep 2020

Prosím pomôžte, je normálne ak dcére takto vyzerá noha po vypalovaní dusíkom?

janulka04
22. okt 2020

@cristal777 ako si to riesila? Moja ma to isté. Som na prášky 🙄😢

cristal777
23. okt 2020

@janulka04 vratila som sa s dveriu ku koznej aona to vypichla a okolo poostrihovala. Uz ma zahojene a kurie oko zmyzlo.

janulka04
23. okt 2020

@cristal777
Ďakujem za odpoveď. No moja malá skončila na antibiotikách. 😔

cristal777
28. okt 2020

@janulka04 juuuuuuj, tak to mi je luto.

mymel
28. okt 2020

Ja som mala roky kurie oko na nohe , asi 5 ich bolo .. potom som bola raz u kožnej a vypalovala mi to dusíkom a nič som si potom nemusela vyrezávat🤷‍♀️. Kazde 3 dni tuším som si máčala nohu vo vode so soľou, to je všetko čo som s tým robila a po pár týždňoch som tam už nič nemala

haidi
25. máj 2023

@cristal777 prosím vás dcérka to ma takto po vypaleni dusíkom bradavicu kožná keď som. Jej volala ma odbila, že čo ju otravujem, že to je normálne takto, že to môže vyzerať tak ja neviem bojím sa😔

haidi
25. máj 2023

@janulka04 prosím vás prečo dcérke nasadili ATB? Moja 9 ročná ma po vypaleni pľuzgier krvavý neviem co robiť kozna ma odbila ze ak chcem môžem jej to prepichnúť... Strašný prístup

cristal777
26. máj 2023

@haidi áno, aj ona to mala také škaredé. Vrátili sme sa ku kožnej a sestrička jej vypichla pluzgier a poostrohovala okolo kožičku. Mala to máčať v kamilkovom odvare a pekne sa to zahojilo. Vyzerá to strašidelne, ale bude to v poriadku nebojte sa. Ona odvtedy nemá nič (klop klop) čo sme sa natrápili😭

haidi
27. máj 2023

@cristal777 ja som to prepichla doma vytieklo jej veľa krvi odtiaľ len neviem či pľuzgier mam vystrihnut 🤔doktorka nemala záujem nám to spraviť hrozný prístup.

cristal777
27. máj 2023

@haidi ak ju to nebude až tak bolieť tak jej potom pekne poostrihuješ. Hlavné aby sa tam pekne vyčistilo od tej krvy. Nech si máča v kamilkovom odvare. A na dezinfekciu jej potom poutieraj betadinom zriedenú s vodou.

cristal777
27. máj 2023

@haidi držím palce aby sa čím skôr zahojilo. Ja som ztoho mala normálne depky🥺. Ale bude to dobré neboj.