Vypľúvanie krvi

leona45
14. sep 2021

Ahojte, 2x sa mi stalo, ze som citila krv v ustach. Vyplula som a krv. Nekaslem, podla mna aj zuby mam v poriadku. Beriem liek na vys. krvny tlak. Lekara práve riesim. ORL, a rtg pluc. Mal s tym niekto skusenost?

panelacikova
14. sep 2021

@leona45 áno, mne sa to stáva bežne. určite je potrebné to vyšetriť, ja som vraj OK. to mám za sebou spústu vyšetrení. zuby mám tiež v poriadku. ale lekári usúdili, že sa môže stať, že spod niektorého ďasna proste zrazu zakrváca. trošičku. ani si to nevšimnem, ale zacítim krv a vypľujem ružové. ja ale beriem lieky na riedenie krvi, ktoré tiež prospievajú tomu, že čo i len maličká ranka mi dlhšie krváca.

senan
14. sep 2021

Je fajn, ze si si zacala riesit vysetrenie, lebo ak to nie je krvacanie z dasna, tak s tym treba rychlo nieco spravit. Sama zśom zvedava, co ti povedia no verim, ze to bude vsetko oki

leona45
autor
14. sep 2021

@panelacikova orl a rtg pluc ok. Ty si este na akych vys. bola?

panelacikova
14. sep 2021

@leona45 kompletné pľúcne vyšetrenie vrátane RTG, OL mi bral rôzne krvi, bola som kade-tade. ja ju občasne vypľúvam už možno 2-3 roky. a zatiaľ žijem 😀 a u lekára som často na kontrolných odberoch. faktom je, že mávam málo Fe a Hemoglobínu. ale nie nejak mizerne málo, ale menej, než je spodná hranica.

leona45
autor
22. sep 2021

@panelacikova dobry. Chcem sa opytat robili vam aj bronchoskopiu.?

panelacikova
22. sep 2021

@leona45 dobrý deň, nie toto vyšetrenie som nikdy neabsolvovala. ale všimla som si posledný týždeň, že "zakrvácam" vždy po umytí zubov, takže zrejme mám oslabené ďasná momentálne...

leona45
autor
22. sep 2021

@panelacikova ani vam ju plucna nechcela robit? Dnes som bola u obvodneho, zajtra mi berie krv a idem k zubarovi. No ale tak ma vystrasila. Ze nech idem na bronchoskopiu, ci nemam nador....

panelacikova
22. sep 2021

@leona45 nie. nebol dôvod, všetky ostatné vyšetrenia vrátane RTG, spirometrie, krvi... boli OK. bola som na ne 2x s odstupom cca 4 mesiace (obe po covide). ale tá krv v ústach sa mi zjavovala už roky predtým. čiže keby šlo o pľúca, tak by sa to už prejavilo za tie roky. osobne si myslím, že aj u vás pôjde o nejakú banalitu. ale ak chcú vyšeriť poriadne, nechajte, budete mať aspoň pokoj v duši po vyšetrení. verím a držím palce, že to dobre dopadne 🙂

leona45
autor
28. sep 2021

@panelacikova prepacte, ze vas otravujem. Ale som tak ako aj vy. Rtg pluc, krv, spirometria ok. Posiela ma na bronchoskopiu, ale to asi nedam, mam z toho vysetrenia velky strach.

panelacikova
28. sep 2021

@leona45 tak v tomto nepomôžem, tam ma doteraz nikto neposielal, nebolo podozrenie na nič, čo by vyžadovalo ďalšie vyšetrenie :(

strecho
15. dec 2023

Tiež som vypľúval ráno krvavé sliny, ranný zápach z úst a divoká strojovňa v žalúdku. Raz som si odpľul cez deň a hľa: krvavá slina. Išiel som všeobecnej lekárke a ta6 ma poslala gastroenterológovi. Ten mi urobil gastroskopiu(ľudovo žalúdočna sonda- hadička cez usta, pažerák do žalúdka), zistil mi žalúdočné vredy, nasadil lieky, ktoré beriem 6 mesiacov(najprv vyššiu gramáž a častejšie, potom len každý druhý deň), kde cca po 4 mesiacoch mi urobil druhýkrát gastroskopiu, kde mi nasadil ten istý liek s menšou gramážou 20 mg a obdeň).Stále ešte vypľúvam krvavé sliny, ale strojovňa v žalúdku je menej intenzívna a cítim sa lepšie. Dúfam , že o skoro rok Október 2024 na kontrole už to bude fajn.