Výsledky z MRI

4. nov 2022

Dobry den , vie mi niekto prosim prelozit vysledky z mri krcnej chrbtice ?

drake122
4. nov 2022

No to je slabota za popis, radiologovi sa asi nechcelo. Píše tam, že otvor pre nervovy koreň v priestore C4-5 vľavo je podstatne zúžený pre vyskočenú platničku a artrózu. Ale nepíše už vôbec nakoľko milimetrov je otvor zúžený, nakoľko milimetrov je platnička mimo svoje miesto, ani či na nervový koreň v tomto mieste má útlak alebo kontakt. Treba to uķázať neurologovi, ale doniesť mu aj snímky, nie len samotný popis, aby to vedel aspoň sám pre seba posúdiť.

autor
4. nov 2022

@drake122 aj ja mam pocit ze sa mu nechcelo rozpisovat a celkom ma mrzi ze toho tam viac nenapisal. Inak dakujem velmi pekne za prelozenie aspon nieco som sa dozvedela…toto mri bolo robene preto aby neurochirurg vedel ci bude potrebna operacia alebo nie , lebo konzervativna liecba mi nezabera preto ma odoslal na mri.

drake122
4. nov 2022

No tak neurochirurgovi alebo neurologovi stačí priniesť cd on si to pozrie sám a zhodnotí, to je jedno aký je popis.

autor
4. nov 2022

@drake122 ano ano , o tyzden idem k nemu tak sa uvidi ako co dalej…dakujem este raz

moncikamoni
4. nov 2022

Môžem sa spýtať aké si mala problémy?

autor
4. nov 2022

@moncikamoni zapricinil to pad na lyziach , taham sa s bolestami uz 11 mesiacov

moncikamoni
4. nov 2022

Ja mám občas bolesti krížov a chrbta...a ťahá mi to do pravej nohy....také ako keby nekludna noha divné pocity v nej..som s toho úplne nervózna.