Vysoké CRP pri zápale pľúc

10. feb 2022

Ahojte,moj 6 mesacny syn uz 2 tyzden je chory,mali sme covid a odvtedy kasle,ma nadchu…konecne po 10.dnoch sme isli na vysetrenie,vzali mu crp a hodnota je 8,cize netreba antibiotika…Keby mal zapal pluc tak by mal vysoke hodnoty crp ze ano?alebo pri zapale priedusiek?Lekarka hovorila ze mu idu zubky preto ma nadchu🤷🏼‍♀️ ale uz 2 tyzdne?mne sa nezda…ziadne lieky mu nedala,ja odsavam aj jazdu pol hodinu,musim lebo ma stale upchaty nos

andreakotesova
10. feb 2022

Dcera mala CRP 160 pri zápale pľúc.

kacena4
10. feb 2022

ja mavam nizke crp pri zapale priedusiek ale som tazka astmaticka mne hned vsetko sadne na priedusky

sigma510
10. feb 2022

Pri hodnote 8 to ešte asi ani nie je zápal, pri zápale pľúc som videla hodnotu aj cez 200 takže zápal pľúc isto nemá.

janage
10. feb 2022

Ja najprv v ambulancii cca 170, v nemocnici už cca 200

gionella
10. feb 2022

Neviem čo iné mamky poradia ale mne dr hovorila že čím viac budem odsávať sople tým viac sa budú tvoriť. Prvé dva dni nádcha odsávať koľko treba a potom sa to snažiť zminimalizovat a odsávať len pred spánkom. Ak má dýchanie ciste Kašle pravdepodobne zo soplov. Musí ho to dráždiť. Skore uzdravenie

nikpa
10. feb 2022

Syn mal pri zápale priedušiek CRP okolo 90 a to mal ešte len prvý deň teplotu keď mu ho merali. Pochybujem, že tvoj syn by mal zápal pľúc alebo priedušiek a mal by len nádchu, aj keď tak dlho. Naši mali obidvaja nádchu keď sa im tlačili zuby aj 2-3 mesiace v kuse.

bolarazjedna
10. feb 2022

CRP sa zvyšuje pri bakteriálnom zápale. Pri vírusovom zápale jeho hodnota môže byť normálna, resp. iba ľahko zvýšená.

pinkgirl
10. feb 2022

Požiadala by dom dr o výter z nosa na kultiváciu. A je možné že stálym odsávanim sa mu viac tvorí hlien. Skús mu dávať nosovú vodičku Libenar.

ankare
10. feb 2022

Pri zápale pľúc nemusíš mať vždy vysoké crp. Existuje aj vírusovy zápal pľúc, je typický pri kovide. Skoré uzdravenie!

ludkaj100
11. feb 2022

Môj synček 3 rocny mal pri zápale pľúc u Dr 240 crp a v nemocnici už 360.. Takže 8 určite nieje na zápal pľúc

autor
11. feb 2022

super,dakujem Vam🙏 baby ja mu musim odsavat e
lebo inak sa dusi tolko hlienov ma chudatko moje..ale ajtak ma plny nostek,a dneska uz mal uplne krvave😭 mozem pokracovat s odsavanim este alebo prestat?Inak Libenar pouzivame pred kazdym odsavanim

autor
11. feb 2022

zajtra budeme mat vysledky,robili mu vytery samozrejme,apm veeeľmi zvedava

eal
11. feb 2022

Syn (10mesiacov) v novembri prekonal zapal pluc a CRP mal 9 na pohotovosti, dali mu ATB a opakovane u dr o 2 dni mal CRP 8. Neprekonal covid, PCR test mal negativny a este dr mu spravila protilatky na covid a ziadne nemal.

janage
11. feb 2022

A ty podľa čoho usudzujem na zápal pľúc? Dcéra mala napr nižšie CRP ale týždeň teploty vysoké, CRP stupalo k 45a potom kleslo na 28, ale boli viacerí chorí. Dr. ju poslala na rtg snímok a ten potvrdil zápal.
Ak má krv v soplikoch, odsávanie zrejme veľmi zatazilo sliznicu nosa. Ako radili baby zniz intenzitu a frekvenciu.

lukina20
11. feb 2022

No co sa tyka tych soplikov, ja som si tym nepresla, ale mojej kamosky syn o 3 mesiace starsi od mojho mal pri prerezavani zubov doslova “nudle” z nosa. Inak krvave mozu byt pri podrazdeni sliznice.
Ked Libenar neucinkuje neskusila by si ten Nasivin pre deti? Event. Zvhlcovat miestnost.

alegri
6. mar 2024

@ludkaj100 ahoj, máme podobnú situáciu, isto ste ležali.mame podobnú situáciu. Prosím vás, ako dlho trvalo kým prestal mať teploty? Dakujem