Vysoký estrogén a FSH počas menštruácie

laskonka80
12. máj 2018

Vie mi niekto vysvetliť čo znamená výrazne zvýšený FSH a aj estradiol tretí deň menštruácie(podľa krvného rozboru)?Čo som pozerala estrogén by mal byť v tejto fáze cyklu nízky.

catherinah
12. máj 2018

Vysoke FSH je znížená ovariálna rezerva, resp. predcasna menopauza. Lekar Ti to nevysvetlil?
Vysoky estrogen tiez nie je OK, precitaj si o estrogenovej dominancii. Progesteron bol v poriadku?
Ako velmi boli tie hodnoty zvysene?

laskonka80
autor
12. máj 2018

@catherinah to s FSH viem,dost som si o tom nacitala ale na vysoky estrogen treti den cyklu pocas MS mi nevedel odpovedat a ani som to nikde nenasla ako je to mozne

catherinah
12. máj 2018

Práveže na zaciatku je estrogen vysoky.

catherinah
12. máj 2018

Presne hodnoty nevies ake si mala?

laskonka80
autor
13. máj 2018

@catherinah presne neviem, nechcem trepnúť🙂 nejaké číslo, ale dosť vyššie ako bola norma v zátvorke. Ale keď si pozrieš ten obrázok tretí deň je estrogén nízky a najvyšší je 10-12 deň. Mne brali krv 3 deň keď má byť nízky

catherinah
13. máj 2018

@laskonka80 musela by som vidiet hodnoty. Kazda faza cyklu ma ine. Tazko takto vseobecne. Prrogesteron si mala dobry? Bolo by treba spravit odber este po ovulacii, cca 20 den cyklu.

laskonka80
autor
13. máj 2018

@catherinah Progesteron mi nebral. Ale ďakujem za ochotu poradiť.

catherinah
13. máj 2018

@laskonka80 Skoda, progesteron je asi uplne najzakladnejsi odber. Prave jeho nedostatok sposobuje tu estrogenovu dominanciu. Skus sa na to spytat Dr.

laskonka80
autor
13. máj 2018

@catherinah ďakujem, mám prísť znova na začiatku cyklu a poprosím ho aby dal spraviť aj progesterón