Vysoký pulz v stoji

liv90
26. jún 2020

Caute. Je tu niekto kto ma problemy s vysokym pulzom akonahle sa postavi? Vysoky znamena 110-140.
Ked sedim alebo lezim je pulz hned ok okolo 70. Dakujem!

irusa
26. jún 2020

v stoji nie...mám záchvatové stavy, kedy v priebehu sekundy mi tep vyskočí z 80 na 130...

majamat
26. jún 2020

a ked sa postavis a stojis dlhsie, stale mas taky pulz?

slavkasobanska
27. jún 2020

Ahoj ja sa liečim ale nemala som ho len v stojí aj klude , beriem lieky. Chodím by interne teraz je to už oki , skús ísť na interne vyšetrenie

liv90
autor
27. jún 2020

@majamat ano stale, az kym si nesadnem. V momente ked si sadnem ide pulz dolu.

majamat
27. jún 2020

@liv90 pytam sa preto, ze u niekoho sa stava, ze ked sa postavi, prudko pulz stupne, kazdemu moze stupnut, lebo je to zrazu fyzicka namah, zmena polohy. potom by sa mal trochu stabilizovat.
no vseobecne, pulz by sa vzdy mal merat a aj hodnotit v klude. pulz sa meni. pri fyz, namahe nase bunky potrebuju viac kyslika a preto sa zrychli cinnost srdca, aj krvny obeh ( tlak krvi ), aj dychanie.

dadadadula
4. aug 2021

@liv90 aj ja to mam, zistili ti niečo?

liv90
autor
4. aug 2021

@dadadadula ahoj ano ja uz mam diagnozu. Zistili mi to vo Viedni. Mam Posturalnu ortostaticku intoleranciu (POTS) - Dysautonomia.

dadadadula
4. aug 2021

@liv90 dakujem a kde ti to zistili na kardiologii? Berieš na to nejaké lieky?

liv90
autor
5. aug 2021

@dadadadula nie neberiem lebo sa mi to samo upravilo. Toto co mam ja je neurologicky problem, kde centralna nervova sustava zlyhava a neriadi poriadne co ma. A toho vysledok je ze pri postaveni sa mi znizi velmi tlak a pulz mi ide zas hore. Zistil mi to neurolog. Ale uz sa mi to upravuje ze po par minutach stoja mi ten pulz klesne takze uz to nemam take zle ako ked mi to zacalo. Ale inak su nato lieky asi 3 druhy. Ja som bola u kardiologa ktory mi spravil EKG v stoji a poslal ma k neurologovi ktory mi spravil test tzv. Tilt table test. Ale ak viem spravne tak to lieci aj kardiolog aj neurolog teda aspon vo Viedni musim chodit na kontrolu k obom.

liv90
autor
5. aug 2021

@dadadadula ale urcit ze co presne mas ty vie len lekar. Tak ked sa dopatras k diagnoze tak mi daj vediet, som zvedava co ti povedia.

dadadadula
5. aug 2021

@liv90 dam vedieť ďakujem mne ráno keď vstanem z postele sa veľmi rozbúcha srdce, keď sadnem zas to klesne

dadadadula
6. aug 2021

@liv90 prosím ta a mávala si to len ráno ci aj cez deň?

liv90
autor
6. aug 2021

@dadadadula ja som to mala stale ale rano to bolo najhorsie a este vtedy ked som dlho lezala a potom som sa postavila. Vecer sa to trocha ukludnilo.

dadadadula
6. aug 2021

@liv90 no tak isto

dadadadula
8. aug 2021

@liv90 zajtra idem na kardio a v utorok na neuro citala som o POTS a sedi to, skusam magnezium, B vitaminy a vstavzm tak ze sedim 5 minut pomalicky sa postavim, a idem,potom to tak nevyleti najviac na 119,tak som zvedava, co ti esye pomaha na to? A spims vyvysenou hlavou

donutka99
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankap1992
18. dec 2023

@liv90 Dobry deň kde konkrétne vo Viedni Vám to diagnostikovali?

pictbridge
18. dec 2023

Mne tiež zo sekundy vybehne prudko bežné na 120 hore začnem cítim tlak v hlave a už to ide . Pulz nával huračavy následne zimnica. Netuším čo to spôsobuje. Rozmýšľala som nad krčnou chrbticou keďže celý deň sedím robím nechty 🙄

pictbridge
18. dec 2023

Inak dávam si denne 2 krat guajacuran a cítim sa lepšie.