Vysušená pleť

caroline37
10. mar 2021

Ahojte. Ma niekto skúsenosti s používaním eryfluidu, skinorenu a belakne? Mám od niektorého strašne podráždenú pokožku. Plet je vysušená čo aj dáva zmysel keďže ma to susit kozu ale nič mi nepomáha. Keď si idem plet vyčistiť strašne ma to štipe a denný krém tiež. Viete mi poradiť?:(

simsalabim
11. mar 2021

@caroline37 to pouzivas vsetky 3 naraz? Moja dcera ma predpisany skinoren, pouziva ho iba raz denne. Urcite by som nieco vysadila, ved ti to evidentne robi zle.

limetka69
11. mar 2021

@caroline37 ahoj, cely zivot bojujem s akne. Teraz som zistila, ze vysusovanie pokozky akne zhorsuje. Zistila som, ze mam plet dehydrovanu a porusenu ochrannu barieru na tvari, co bude aj tvoj pripad. Plet musis hydratovat, premastovat. Mne pomohla velmi kalciova mast obycajna, dala mi plet dokopy, ostali mi len flaky po akne, ktore teraz riesim, vyrazky uz nemam, sem tam sa mi len nejaka urobi. Nepouzivam nic alkoholove ani ma vysusovanie, jedine na aktualnu vyrazku, urcite nie na celu plet. Googli kremy na obnovu koznej bariery, ma tak, krem kazda znacka a derma, avene...

michaelka33
11. mar 2021

@caroline37 na premastenie pokožky používam Belobaza krém. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film.👍

simsalabim
11. mar 2021

@limetka69 Toto je super krém na všelijaké škvrny a jazvičky po akné https://www.pilulka.sk/la-roche-posay-effaclar-...

limetka69
11. mar 2021

@simsalabim dakujem, vyskusam aj ten.