Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vytrhnutý zub, antibiotiká a bolesť

monca2332
7. jún 2018

Ahojte minulý týždeň mi vytrhol zub a bolelo ma to tak som išla k zubárovi a dal mi antibiotiká a vôbec mi to nevyčistil a teraz neviem či sa mi to zahojí vôbec mi nič nepovedal či mám prísť alebo nie tak neviem či mám ísť zas k doktorivi.Ďakujem

pieksamaki
7. jún 2018

@monca2332
podľa čoho usudzujes, že ti zub zubár nevyčistil? myslíš, že vytrhnuty zub ti nevytiahol? alebo ba úlomky?

lubbi1
7. jún 2018

na zaklade coho si mysli, ze ti to nevycistil? na kontrolu ist nemusis, pokial s ranou nebudes mat ziadne problemy. ranu si treba vyplachova repikom a davat si pozor, aby sa ti jedlom nezaniesla

monca2332
autor
7. jún 2018

@pieksamaki zubár mi povedal že je von celý ale keď som bola potom u neho tak mi povedal že tam nieje krvná zrazenina

lorela
7. jún 2018

@monca2332 Podľa mňa je to v poriadku. Miesto po vytrhnutí videl.

kathy93
7. jún 2018

Samozrejme že ťa to boli to je normálne. Mojej tete trhali zub bolelo ju to týždeň stále rovnako veľmi a začala tam niečo cítiť keď sa dotkla jazykom. Nakoniec vysvitlo že to bol ulomeny kúsok kosti zo sánky. Ale pokiaľ tá bolesť nieje silnejšia alebo stále rovnaká od vytrhnutia tak je to v poriadku.

pieksamaki
7. jún 2018

@monca2332
ak nemáš S tým zubom problém, tak nie je čo riešiť,ja som ani S deťmi nebola na kontrole, keď im vytrhol zub....to si musíS zhodnotiť ty, či tá boli, či máš opuch dasna, alebo podobne reakcie....atb predpokladám že máš douzivat kým máš flasticku, tak sme mali aspoň my ospen....
no je to na tebe, akO sa rozhodneS....Podľa svojho pocitu, odhadu. držím palce

matos2017
7. jún 2018

Prve tri dni by si nemala vyplachovat, vycuciavat, ani jazykom drazdit. Lebo to zhorsuje hojenie. Potom vyplachovat s repikom. Akonahle citis stupnujucu bolest navsteva zubara. Ak mas stehy- budes citit bolest aj 2 tyzdne. Skore uzdravenie zelam.

tatisna
7. jún 2018

Ak tam nie je zrazenina, tak sa to môže hojit oveľa dlhšie, a aj bolieť... myslím ze v horúčavách sa to hojí horšie. Držím palce, raz sa to zahojí...

alecka
8. jún 2018

@monca2332 Ak sa Ti nevytvorila zrazenina, mas suche lozko, nie? Je to bolestive a dlhsie sa to hoji. Ak boli, treba ist k dr, bud to znovu "rozkrvaca", aby sa vytvorila zrazenina, kora ochrani miesto, aby sa to lepsie hojilo, alebo vkladaju aj take pasty, alebo nieco ako umele lozko, nie som si ista, ci sa to tak spravne vola. Chce to cas a trpezlivost.

dorottka
8. jún 2018

Suche lozko sa cisti u zubara len kvoli ulave od bolesti, organizmus si s hojenim poradi aj sam, cize ak ta to neboli, uz neries a nechaj to na imunitu a telo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli