Vznikajú opaľovaním nové znamienka?

anonymna
20. máj 2013

Respektive,bolo mi povedane(nemam to z vlastnej hlavy,nerypte teda do mna),ze nove znamienka vznikaju z toho,ked sa na pokozka na slnku spali....Je to pravda????Coraz castejsie mam nove materske znamienka a je pravda,ze posledne roky som sa najviac v lete opalovala za cely zivot.... 😕

brumka
20. máj 2013

ahoj je to pravda, hlavne ked mas bledu pokozku od prirody, mne kozna nakazala chodit cele leto s opalovacim kremom lebo sa mi robia pigmentove skvrny

elliah
20. máj 2013

aj ja mam stale viac znamienok, pred 15 rokmi som sa velmi spalila medzi prsiami az na pluzgieriky a odvtedy sa mi tam robia znamienka, davam si ich aj vybrat a stale sa tvoria nove....aj na rukach a nohach sa mi za posledne roky urobili nove znamienka....

zojuskaa
20. máj 2013

Je to zial pravda, ja sama som toho prikladom

sympa1
20. máj 2013

Jasne že je to pravda. Koža len tak bez príčiny nevyhadzuje znamienka. Su to pamiatky na každé spalenie

oskvarka
20. máj 2013

ano

trish31
20. máj 2013

Ano,a nemusi to byt len spalenim,staci ked je prudsie slnko a ak mas znamienka vybehnu ti dalsie,ako mne

katy1979
20. máj 2013

podla mna je. ja ich mam najviac tam co je vystavene slnku. ramena a chrbat. pekne podla plaviek a tricka.
Ale samozrejme ze sa tvoria aj bez slnka ale asi nie az v takej miere. Ja mam obe deti svetle a postupne sa im robia znamienka. starsiemu sa zacali robit este ako babatku. Trojrocnemu uz vybiehaju tiez 😒

linda20111
20. máj 2013

je to mozne ze aj od slnka, ale podla mna to bude asi vekom. mne sa robia nove najviac na bruchu. ak by boli len od slnka tak logicky by mali byt na pleciach a chrbte lebo to sa najviac vzdy opali.

kablika
20. máj 2013

Ano, aj, aj genetika, v dnesnej dobe sa urcite treba chranit kremamy s fakt min 15 u nas a 30 deti, tot moj nazor - ak ide clovek von na dlhsie ako pol hod, to by som zas zbytocne nemazala aj kvoli tomu, aby bolo dost D zo slniecka 🙂

liuba84
20. máj 2013

tak mne sa tvoria znamienka aj napriek tomu že sa neopalujem, mám ich strašne moc, mám velmi svetlú pokožku kt. si natieram opalovacím faktorom 30+ a viac aby som sa nespálila a aj tak :-/ či leto či zima znamienka sa tvoria, je to geneticky dané 😠

stanislavao
20. máj 2013

ano. a nielen to, ze vznikaju znamienka, ale aj poskodenia koze. opalovanie je velmi nebezpecne. slnko je z roka na rok viac "agresivne" a vela ludi, aj mladych ma celozivotne nasledky.

googlinqa
20. máj 2013

ano, ak mas taku plet tak ano, treba si davat pozor na slniecko a tie co mas prikryvat pri opalovani

beethoven
20. máj 2013

ahoj, samozrejme, znamienka vznikaju bud ak mas na ne dedicnu predispoziciu, potom nenatieranim sa opalovacim kremom a vplyvom slnecneho ziarenia. Slnecne luce sa podielaju na tvorbe novych znamienok a predpoklada sa, ze pocet znamienok na nasej kozi suvisi s mnozstvom slnecneho ziarenia, ktoremu sme boli vystaveni v nasich prvych rokoch zivota. Tu si o znamienkach mozes precitat http://zena.sme.sk/c/5836342/na-ktore-znamienka...

dahra
21. máj 2013

Ja sa úmyselne nikdy neopaľujem (vždy hovorím, či som slanina, aby som sa škvarila na slnku). Plavky som na sebe nemala dobrých 5 rokov. Teplota vyššia ako 27 ma desí 🙂 a núti skrývať sa, no a napriek tomu - stačí mi prejsť chvíľu po vonku, a tak aj vyzerám 🙂 tvár plná pigmentových škvŕn, kt. nemiznú ani v zime a každým rokom mám nové. Ruky, ramená sú bohato zdobené znamienkami. Už ich ani nespočítam. Plecia ani nie - tie zakrývam, aj chrbát. Tiež mám svetlú pokožku, spolu so segrou sme nonstop anemické a železo jeme ako cukríky. Keď sme sa ako deti hrávali, naši kamaráti nás zvykli volať "bledé tváre". Takže, žiaľ, mám pokožku akú mám, nuž sa musím viac chrániť.

jaruska8
21. máj 2013

Hej, pravda, bohužiaľ. 😠

zapka21
21. máj 2013

Ano, mne sa tak urobili vzadu na pleciach a na krku pred par rokmi po dlhsom pobyte na slnku bez nakremovania ☹ nepozrela som si aktualnu predpoved a predtym hlasili zamracene. Uz si davam pozor. Ja som vseobecne svetly typ s mnozstvom znamienok

kika112
21. máj 2013

Áno. Jeden pekný rok som sa poriadne spálila, vytvorili sa mi na chrbte. Na ďalší rok opäť prudké slnko, dalšie znamienka... Tieto sú ale trochu iné, nebývajú vypuklé - aspoň tie moje. Kožný lekár ich má každoročne kontrolovať... pár rokov som nebola 😒

magica78
21. máj 2013

ja som sa pytala u onkodermatologicky ked mi vyberal 3D znamienka ze preco mam kopec tych malych ked sa prutko neopalujem a v podstate malicko sa opalujem a mne povedala ze je to hlavne genetikou , kopec malych znamienok. a asi n a tom nieco bude m.segra sa pecie kazdy rok na dvoch dofcach a ma iba par a ja som ako kedy ma ostriekal mixer 😀

elzu
21. máj 2013

@anonymna Znaménka vznikají vlivem slunečního záření, a nemusí se jednat vůbec o spálení, je to reakce kůže na UV záření-kůže produkuje pigment jako ochranný faktor-jenže některé buňky ho produkují více a rychleji-pak vznikají pihy a z některých pih pak rostou znaménka-jsou to vlastně pihy vystupující nad okolní povrch kůže. Je třeba se poctivě mazat, neslunit se, když má sluneční záření největší intenzitu, obličej krýt. Vystouplejší znaménka by se měla krýt stále, minimálně krémem s vyšším UV filtrem. To, že se buňky rychleji dělí a produkují více pigmentu, klade vynikající podmínky pro to, aby se buňky začaly dělit bez kontroly-pak vzniká maligní melanom, na který se žel i umírá. Znaménko, které svědí, roste velice rychle, je zarudlé, nebo má více barevných odstínů, je třeba, aby se na něj podíval zkušený dermatolog, aby se udělala biopsie, a popřípadě se odstranilo. Ale to už je jiná kapitola...