Z čoho vzniká vnútorná nervozita?

23. máj 2023

Máte s tým niekto skúsenosť? Z čoho to môže byť? Únava, vyčerpanosť?
Nie som pred žiadnou skúškou ani nič podobné, som mamička na materskej takmer 8 mesačného bábätka.
Ale pociťujem akoby vnútornú nervozitu. Tras rúk, zrýchlené búšenie srdca, vnútorný nepokoj.

ivuska_3
23. máj 2023

podľa mojich skúseností je to hlavne kvôli nedostatku spánku

bubliska
23. máj 2023

Dopln magnézium a železo

kvetinka75
23. máj 2023

moje skúsenosti - nedostatok spánku, problémy

zadda1
23. máj 2023

hormónmi 🙂 ... každý mesiac pred menstruaciou

autor
23. máj 2023

@ivuska_3 bohvie kedy sa mi podarí poriadne sa vyspať 😂

autor
23. máj 2023

@bubliska ďakujem za radu, vyskúšam

autor
23. máj 2023

@zadda1 u mňa toto príčina nebude.. nikdy som to pred menštruáciou nemala a v blízkej dobe ju ani neočakávam

76california
23. máj 2023

glukózová krivka - preštudovať si, resp. veľmi ! veľmi ! veľmi ! odporúčam knihu od biochemičky jessie inchauspé glukózová revolúcia

teleskop
23. máj 2023

Výkyvy cukru, nábeh na uzkost

jamimo
23. máj 2023

@bubliska tu treba doplniť, že železo a magnézium sa navzájom vylučujú. Užívať s odstupom minimálne 2 hodiny. Zároveň užívať magnézium vo vyššie vstrebateľnej forme (ororát, chelát, bisglycinát, malát...) spolu s vápnikom v pomere miligramov Vápnik : Horčík= 3:1. Vtedy navzájom podporujú vstrebávanie, ináč sa vylučujú.

teleskop
23. máj 2023

zelezo by som nebrala kym si nedam vysetrit v krvi ze mam nedostatok...

autor
23. máj 2023

@76california ďakujem, pozriem si

autor
23. máj 2023

@teleskop úzkosťou som trpela dlhé roky, takže môže byť

autor
23. máj 2023

@jamimo ďakujem za radu

autor
23. máj 2023

@teleskop a s tým železom som tiež mala problémy, brala som pred tehotenstvom aj počas neho. Pôjdem teda na odbery, či je to zas potrebné

teleskop
23. máj 2023

no vidis, meditacie dychove cvicenia 🙂

silviaeli
12. aug 2023

@zadda1 má pravdu aj ja som to spozorovala hlavne pri PMS alebo ovulácii a tiež nikdy pred tým som takéto stavy nemala..

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadus_ka
12. jan 2024

@76california ahoj, prosím čo je glukozova krivka? Ja mavam obcas take zachvaty triasky, tocenia hlavy, pocit nedostatku vzduchu, zalahnutie v usiach (vsetko pride naraz) a vzdy mam vtedy pocit ze potrebujem nieco sladké aby mi to preslo a naozaj mi to aj pomôže. Ale inak fakt hnusne pocity v tu chvilu. Zachráni ma az cukor. Mavam to tak 2x do roka. Ale nemám nadváhu ani nič. 32rokov, 166cm, 57kg.

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
76california
12. jan 2024

@dadus_ka ak vieš po anglicky, na nete má táto chemička - vedkyňa super podcasty, youtube atď Jessie Inchauspé,
ak nevieš po anglicky, mrkni si slovenský preklad jej kníh,
resp.ak chceš hneď niečo vyskúšať, mala by po pár dňoch pocítiť zlepšenie, kúp si jablčný ocot napr. v dm (2,60eur) a lyžičku do pohára, zalej vodu a vypi pred jedlom, akýmkoľvek, hladina cukru v krvi bude vďaka tomu stabilizovaná (trošku laicky napísané), nebudeš mať také výkyvy - ako si popísala v príspevku vyššie