Žalúdočné ťažkosti

stevkagallova
17. okt 2015

Uz asi 2 mesiace mam problem so zaludkom.Pred mesiacom to bolo zvracanie,hnacky,tocenie hlavy.Trvalo to asi tyzden.Doktorka mi pichla nejake injekcie proti zvracaniu a od bolesti. Samozrejme mohla som len suchare a cierny caj. Vyter aj krv boli v poriadku. Na rtg brucha nic nezistili. Ultrazvuk pecene,zlcnika a pankreasu dopadol v poriadku nic tam nenasli. Som objednana na gastro ale termin mam az 28.10. Chvilu bolo dobre a teraz uz asi 5 den ma picha v trojuholniku,potom to prejde pod rebra.Ale neustaluje sa to. Nema s tym niekto skusenost?

jasminam
23. okt 2015

@katrin21 mas chronicku gastritidu?co ti na nu pomaha,ake beries lieky,mala si aj helicobaktera<?

jasminam
23. okt 2015

@gab uz ti je lepsie?ja som mala helicobaktera po antibiotikach bolo 2/3 mesiace lepsie a tak sa to vratilo nayad tie problemy ,bolesti ked som bola na ondu zase tak bol tam zapal ale len hranicny heliconbakter uz nebol ani zo stolice sa nezistil tak som dostala len omeprazol ,zas mesiac pokoj a teraz to mam naspat,len kym sa dostanem na gastro..

katrin21
23. okt 2015

@jasminam ziadne lieky, nic. na to sa neda nic brat, iba ked ma niekto vela kyseliny, tak na znizenie,ale to nie je moj pripad... helikobaktera som nemala...
liecila som sa len biorezonanciou a touo GAPS dietou, ako som pisala a nejakymi vyzivovymi doplnkami...

gab
23. okt 2015

@jasminam na helikobaktera zrejme tie atb zabrali, ale mne znicili crevnu floru, dostala som plesne na jazyku a pod.. ja mam reflux, ale tie bolesti nemôzem porovnavat, ked som mala helikobakter, boli to ine, velmi intenzivne bolesti, ako keby mi nozom alebo ziletkou rezali zaludok ihned po skonzumovani jedla, to bola velka bolest, takze som skoro nic nejedavala, lebo to bolelo aj pri obycajnom napiti vody, reflux boli inak, tu pridu bolesti neskôr po jedle, alebo vecer, ked som si lahla do postele, ak mam byt uprimna, mne lieky na znizenie kyseliny nepomohli, ci som ich brala alebo nie, vysledok bol rovnaky, nic.. tak som ich prestala brat (mala som aj vedlajsie ucinky z toho, nervozita, nepokoj...) tak som zacala skusat stravou, male porcie, vela tekutin a islo to , je to ovela lepsie, ale musim povedat, ze 90% robi psychika.. staci mozno stres, rozculenie a je to tu... bolesti, hoci som nezjedla nic coby malo "skodit"... reflux je ochorenie zvieraca, takze potrava sa vracia naspät do pazeraka, ale to nemusi znamenat, ze ma clovek vela zaludocnej kyseliny, môze je mat aj malo a preto poriadne netravi, jedlo sa rozklada a nasledne sa tak isto tlaci naspät... toť moja skusenost 😉

mamazem
26. okt 2015

@gab, len sa chcem spýtať, či ste náhodou neskúšali ten bod na nohe - pod hlavným kĺbom ľavého palca. Mala som problém s refluxom a bolesťou žalúdka minulý rok. Kombinácia chioská masticha + stláčanie tohto bodu (proti bolesti) mi úžasne pomohli...

gab
27. okt 2015

@mamazem skusala, pomohlo 🙂 😉

gab
27. okt 2015

@mamazem ja si robim tieto reflexne asi 4-5 mesiacov - presne, niekedy od jula, kym som sa to naucila sama na sebe, ja si masirujem aj podosvy ( zaludok, slezinu, pecen, creva) a aj na rukach, dlaniach... musim klopat... na drevo... reflexne su vyborne+ nakombinovat k tomu vhodne bylinky 😵

jasminam
27. okt 2015

@gab a na gasttritidu chronicku kde presne stlacas body..

alenka777
27. okt 2015

@gab môžeš dať nejaký návod na tie reflexné body?

mamazem
27. okt 2015

@gab suhlasim, reflexka zabera vyborne.

lindusss176
28. okt 2015

@gab Ja som pisala o mojej skusenosti a kamoskinej na dve rozne diagnozy, na ktore na aloe vera stava zabrala. Kupili sme si ju z tej istej stranky obe. To že Vám nezabrala nemusi znamenat, ze nezaberie ani ostatným. To mate ako s kremom jednemu sadne perfektne a druhy sa vyhadze.....Ja na aloe vera stavu nedam dopustit!

lindusss176
28. okt 2015

@gab a hore vysie ste pisali o viacerych zdravotných problemoch, takze to mohlo suviesiet s tym, ze Vám nesadla stava..... Záleži od konkretnej diagnozy aby sa vedelo urcit co pomaha, ked je ich niekolko moc neprepojených tak to je tazko....

gab
28. okt 2015

@lindusss176 citujem "Tak vyskúšaj ubližit ti to rozhodne neubliži emoticonPráve naopak určite Ti pomože" ... a mne nepomohla ☹
presne o tom to je, ze nie kazdemu zabera , cize nie je pre vsetkych, len pre tych, ktori ju znasaju... 😉
aloe je velmi ospevovana, citam na nu chvaly, to nepopieram, podla popisu by mala byt na vela chorôb,ale ...kedze ja mam fruktozovu intoleranciu, v ktorej je aj cesnak, preto pre mna aloe nesadla,
nebol to len jeden den, ze aha nahoda... trvalo to dlhsie a preto som ju vysadila... (mnohi ludia mozno ani nevedia, ze maju na nejaku potravinu alergiu, mozno maju symptomy, mozno nejake vedlajsie ucinky, ktore si ani neuvedomuju, ze by to mohlo byt z toho a toho.. 😒 pretoze mnohe potravinove alergie su previazane, napr. alergia na brezu - jablcka, zeler, lieskove orechy)
treba vyskusat, co komu robi dobre... pretoze kazde telo reaguje inak 😖 ...
keby som isla za nejakym poradcom, urcite by mi aloe dal, odporucil, lebo je.. suprova, ale u mna nie, ale tak ja to beriem, ze sa ucim cely zivot a mozno konecne som zacala "pocuvat" moje telo, co mi hovori a co mi roky uz mozno chcelo povedat a ja som ho nepocuvala 🙂 😝

gab
28. okt 2015

@alenka777 ja som si kupila knihu http://www.martinus.sk/?uItem=181622
+ som si vyhladala vela informacii na inernete

stevkagallova
autor
5. nov 2015

Nestihla som sa skôr ozvať. Bola som na tom gastre. Výsledky sú vraj v poriadku, všetko je ako má byť. Len mi kázali pomaly vysadiť Ozion, ktorý som občasne užívala. Ale tak naposledy mi pomohol harmančekový čaj, takže sa predzásobím 🙂 Ďakujem za všetky rady a pomoc

michaela025
6. apr 2016

Ahojte necitala som to cele ale mam problem zo zaludkom najprv som si myslela ze mam zas zlcove kamene bolesti okolo zaludka smerom pod pravu stranu pod rebrami vracanie .... bolesti takych 15minut trvali pokial som sa nevyvracala teplota ma na chvilu zaliala kqzdy mesiac mam bolesti rozhodla som sa ist ku dr. Az by boli zas kamene aby boli vcas odstranene ,zobrali krv poslali ma na chirurgiu a tam po rokoch zistim ze zlcnik uz nemam problem mam zo zaludkom... tak som sa objednala na gastro kde mam panensky strach stej hadice mozno to neni az take strasne prehltnut hadicu fakt bojim sa ale tak co budem musiet to5o vysetrenie absolvovat tvar mam strasne spinavu vyrazkovu za posledny mesiac som schudla 3kg som dost ako kost a koza a teraz uz uplne nedokazem pribrat skusala som vseliwke vitaminy tabletky na podporu k jedlu berem antikoncepciu a nepribrrem ani kg snazim sa aj cvicit dakujem za kazdu radu 😊

zlatica3510
21. dec 2016

@mamazem ahoj mamazem,chcela som ta poprosit ci pri tej masazi co sa vykonava pri refluxe.ci to mam len stlacat alebo masirovat ten klb pod lavym palcom na nohe...ako casto a ako dlho denne.dakujem

mamazem
2. jan 2017

@zlatica3510 Stláčať proti bolesti. Ako často sa dá 🙂. Je to pohyb, ako by ste si chceli „vytrhnúť palec z nohy od koreňa“. Prepáčte, viem že to znie trochu drasticky, keď to takto napíšem 🙂

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
8611
30. apr 2021

@gab Ahoj,prosim ta teba bolel chrbat z helikobaktera?ďakujem

lara45
3. máj 2021

Ja som to mala tak isto vsetky vysetrenia dopadli v poriadku nakoniec mi zistili schmolove uzly ktore som mala na chrptici a tie mi tlacili na žaludok

gab
3. máj 2021

@8611 mna chrbat bolieva casto, kvôli par zaseknutym nervom, ale zo zaludka ma to nebolelo, pri helikobaktere ma len rezalo v zaludku hlavne ked som sa napila cistej vody, to bola bolest akoby rezali ziletkou

matesko89
6. máj 2023

@stevkagallova ahoj ja mam tieto problémy už vise mesiaca

miroslavmy
17. mar 2024

@stevkagallova mas vetry preto ta vsetko boli. Aj ked sa ti to nemusi zdat mas plne creva plynov a ked sa najes tak ten tlak este zvysis a je ti zle. Totizto creva tlacia na rozne organy a rovnako znizuju aj prietoky krvi. Najdi vsetko na znizenie plynatosti teda napr meteospazmol, pancreolan, fenikel. Potom sono brucha a nasledne na odber sterov histologiu u gastroenterologa ten ti povie vsetko. Mozes si urobit i test na helikobater kupis v lekarni ina na gastre ti o tiez zistia a potom este u alergologa test na potravinovu intoleranciu, alergiu a histaminovu intoleranciu. Ked to absolvujes budes na 90% poznat problem zhorseneho zdravotneho stavi

11spido11
30. mar 2024

@katrin21 môžem vám napísať správu? Mam podobne problémy a už neviem kde ísť 😳