Zápach z nôh

meggie.sk
7. mar 2013

Potrebovala by som nejakú radu pre kamaráta. Strašne ale že strašne mu smrdia nohy. Umyje si ich, sadne do auta, dojde na návštevu, čo je otázka 20 minút a ten zápach. Používa aj sprej na nohy ( neviem aký), aj topánky si vymenil ale ani to nepomohlo. Možno čo by mohlo pomôcť... topánky má kvalitné, nič made in china 😉 , robí vodiča. Ďakujem za rady

hexena
7. mar 2013

bude to asi plesen na nohach, treba navstivit lekara a nech nosi len bavlnene ponozky

zuzulica
7. mar 2013

@meggie.sk
presne ako písala hexena,asi pleseň,treba ísť ku kožnému,bavlnené ponožky a pozor nech ich perie oddelene od ostatného prádla a v dezinfekčnom prášku a nech si kúpi dezinfekciu aj do topánok v lekárni mu určite poradia. Čo som počula ľudia sa toho ťažko zbavujú hlavne kvôli zlej imunite. A keď píšeš,že robí vodiča,treba dávať pozor ak sa sprchuje na pumpách a iných týchto hromadných sprchách,nikdy nie naboso,vždy v šľapkách!

meggie.sk
autor
7. mar 2013

@zuzulica Nie nei on sa sprchuje doma, ale cez deň jazdí, spáva doma. No skúsim mu to povedat. S imunitou nemá myslím problém, nejako chorý nebýva

hexena
7. mar 2013

@meggie.sk manzel to raz chytil zrejme na kupalisku, dostal na to u koznej nejaku mast, dodrzoval co kazali a o par dni to bolo prec...ale fuj, smrad neskutocny to bol 😝 ale uz je to roky dozadu a odvtedy to uz nikdy nemal...chvalabohu

meggie.sk
autor
7. mar 2013

@hexena no on na nejaké kupká ani nechodí pokiaľ viem, nemá čas, akurát v lete bol pri mori. Môže to mať aj z toho, že doma prerába dom, teda už dlho lebo to robí len čo má trošku času....

kika1111
7. mar 2013

@meggie.sk neviem z čoho to môže byť..ale aj môjmu otcovi nenormálne smrdeli nohy.. mama mu normálne dávala do vody savo, mydlá, sprcháče a v tej vode si máčal nohy..no nič nepomohlo...ale potom mu niekto poradil nasypať si do topánok trochu sódy bikarbóny...a toto pomohlo, nohy mu už nesmrdia aj keď je celý deň obutý..

meggie.sk
autor
7. mar 2013

@kika1111 ďakujem za tip, poviem mu nech skúsi aj toto

alami
7. mar 2013

@meggie.skak mu predtým tak nesmrdeli, je to pleseň - týždeň natierať mastičkou Canesten proti plesni, bežne dostať v lekárni. Ak je to dlhodobo, ale to mal vždy tak, na nadmerné potenie je výborný driclor (dostať v lekárni) je to špeciálna gulička proti poteniu, nie bežná! Dá sa použiť aj na nohy. Topánky prípadne vystriekať sperejom zo striebrom (v obuve dostať)

meggie.sk
autor
7. mar 2013

@alami ďalšia alternatíva, môže skúsiť 🙂

nestee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaliyah
22. okt 2014

@meggie.sk prosím vas velmi by ma zaujímalo či niečo vašmu kamartovi na ten ZAPACH pomohlo???Lebo môj manžel ma toto iste,a už som z toho zufala...tiež si môže aj 20x za den umyť nohy a stačí 20min.mať obute tenisky,a zase ta ,,užastná vôna" je na svete ☹ on to ma odkedy bol na vojne... ☹

aaliyah
22. okt 2014

@kika1111 prosím vas ta soda bikarbona sa dava aj do ponožky,či len do topanky?

maca283
22. okt 2014

A este aj decky puder nasipat do topanky a moze aj na nohy a dat tak ponozku

bronia13
22. okt 2014

vies co mu porad mocit nohy v slanej vode, dost to pomaha,

muskamala
23. okt 2014

@aaliyah Určite je to pleseň. Manžel mal to isté, umyl nohy a hneď zápach, ani nie za 5 minút. Nohy ho nesvrbeli, preto si myslel že to nemôže byť pleseň. Nahnala som ho ku kožnej, tá povedala, že je to pleseň, dostal lieky a masť, odvtedy je kľud. Inak predtým skúšal natierať aj canestenom, ale to vôbec nepomohlo. Čiže šup ku kožnej 🙂

nelili1978
23. okt 2014

Ak to nie je tá plieseň,nech skúsi kúpiť do topánok vložky, ktoré sa dajú meniť a majú nespočetne veľa druhov. Pot nenasiakne do topánky ale do vložky.

kika1111
23. okt 2014

@aaliyah do topanky

aaliyah
23. okt 2014

@muskamala aj moj manžel si to tiež myslí,že je to PLESEN na 100% ☹ aj ho idem veru hned objednať ku kožnej...DAKUJEM za každu radu 🙂

aaliyah
23. okt 2014

@nelili1978 topankami to určite na 1 000 000% nebude...lebo aj to som si myslela,že to je tým,tak som mu kupila nove topanky a hned ako si ich obul a po 1-2 h.vyzul,tak som myslela,že odpadnem!!!Nechcela som veriť ale ked som ucítila,tak som pochopila,že topankami to NEBUDE ☹ ☹ ☹

siska2027
23. okt 2014

to je plesnove ochorenie ....treba vyliecit nohy. Ak ma zrohovatenu kozu na nohach kerasal krem volne predajny v lekarnach,popripade canesten, topanky vytierat pravidelne ajatinom a tak isto aj ponozky namacat v roztoku pred opratim. Popripade domaci recept starych mam na tamponik ocot a ponatierat rano aj vecer cele chodidla aj pomedzi prsteky a je to. Nie je to hned ale do 2 tyzdnov by mali problemy ustupit.

hadassah
23. okt 2014

ako často si robí pedikúru nôh? Môže to byť aj zhrubnutou odumretou kožou, ktorá keď sa odstráni, tak zmizne aj zápach.

aaliyah
23. okt 2014

@bronia13 DAKUJEME 🙂 vyskušame aj tuto radu 🙂

aluxka
23. okt 2014

ahoj, moj manžel to mal...nohy si umýval každý večer alebo ako píšeš vždy pred tým než sme niekam išli a nič nepomohlo ani dokonalá hygiena ani špeciálne vložky ani bavlnené pnožky...jediné čo zabralo a dodnes má muž pokoj / a to sú už aj 3 roky/ je MÚDRA HUBA. Je to taký prášok tuším nasypeš ho do vody studenej - nejako špeciálne sa to mieša- tolko prášku na tolko vody a každý den si do tej vody nohy namočíš, podotýkam, že do tej istej 🙂 možno to znie divne ale je to tak 🙂 nepohodlné na tom je jedine to, že nohy musíš dať do studenej vody ale fakt to zabralo. Tá múdra huba sa vlastne živí tými plesnami, popozeraj si cez google.

aaliyah
23. okt 2014

@hadassah na pedikure nebol ešte nikdy v živote 😀 ale tiež som nad tým rozmýšlala,že ho objednam k svojej pedikérke 🙂

aaliyah
23. okt 2014

@siska2027 ten AJATIN prosím kde kupim?DAKUJEM

aaliyah
23. okt 2014

@aluxka a kde by som prosím vas zohnala ten prašok MUDRA HUBA???DAKUJEM 🙂

hadassah
23. okt 2014

@aaliyah keby si môj muž nerobil pedikúru, tak by mu tiež smrdeli nohy. Jemu veľmi rýchlo hrubne koža na nohách, min. raz za mesiac si necháva vo vode so soľou zmäknúť kožu musí si ju hlavne z piat orezávať takou škrabkou (obyčajnou rašpľou na nohy by to bolo nedostatočné).

meusicka
23. okt 2014

ahoj, pokial ma plesen na nohach a zrejme to tym bude, tak ja odporucam obycajnu masticku z nechtika lekarskeho. da sa kupit v lekarni a stym natierat. ja som tak pozbierala plesen na intaku a som s tym chodila po lekaroch, dokonca mi brali aj vzorku koze na testy aby vedeli ako ma liecit a nic mi nepomahalo. mozem odrecitovat co vsetko som skusala ci candibene, canesten, a dalsie a nic, mala som aj obrusky na dezinfekciu obuvy. nakoniec som nadabila v knizke zdravie z Bozej lekarne na nechtik a skusila som. na koznom som sa bola potom ukazat po dlhom case a dr. len zirala ked som jej povedala z ma vyliecil nechtik lekarsky.
taka plesen je strasne neprijemna, nohy niel len smrdia ale aj svrbia a ked sa to nelieci prechadza to do hlbky kozneho tkaniva. nech si to kamarat pekne vecer ponatiera mastou a potom nech si da ponozky.
drzim palce nech mu to co najskor zaberie 😉

fanta3
23. okt 2014

@meggie.sk muz to tiez mava, pouziva canesten 1x, vraj mu pomaha, ma aj medzi prstami plesen. Ale vzdy sa mu to aj tak po nejakom case vrati.

aluxka
23. okt 2014

@aaliyah v lekárni 🙂