Zápal hltana - faryngitída

anjelikdianka
5. jún 2013

Niekoľko dni cítim pichanie a bolesť v krku okolo mandľe ked prehltam.Bola som u lekárky ale ona v hrdle ani pri mandľach nevidela nič len že ho mám trošku červene.zobrala mi krv a výsledky boli veľmi dobré,tak mi nedala žiadné lieky.Dala mi výmenní list na vyšetrenie ORL a tam ma pán doktor vyšetril a povedal že asi mám zápal hltana.Predpísal mi 3.dnový antibiotikum Zitrocin 500mg,a Betadine na kloktanie .Dnes som zobrala 3.tabletku,ale ešte stále cítím v krku ako keby sa tam niečo zaseklo.Po koľkych dňoch má antibiotikum účinkovať,nemala by som už cítiť zlepšenie?

grettka
5. jún 2013

Mozu ti zatekat hlieny a tie mozu este sposobovat tie neprijemne pocity. "Trojdnove" atb zvycajne maju predlzenu dobu posobenia 7 dni. Bud trpezliva, tiez treba nechat telo nech s pomocou liekov bojuje. Ziadne zazraky do troch dni. Pockaj este den-dva, malo by sa to zlepsit. Pi vela tekutin, caje, a kloktaj. Na kloktanie by som radsej volila repikovy odvar (ten je hojivy) nez betadine.

melonik7
2. feb 2022

@anjelikdianka ahoj..prosim ta (ak si spomenies) ako sa ti vyriesil ten problem?