Zápal hrubého čreva - môže sa na to zomrieť?

vaness222
21. dec 2018

Prosim vas mal niekto zapal hrubeho creva ? Moj muz je na to hospitalizovany v nemocnici je na infuziach a stale nic dnes aj odpadol doktory nic nerobia ma strasne krce a je velmi slaby a stale hovori ze zomrie :( mpze na to zomriet ?? Prosim odpovedzte akurat sa nam syncek narodil muz ho ani nevidel lebo bol v nemocnici moze zomriet na zapal hrubeho creva ?? :(

korunka1
21. dec 2018

@vaness222 Nepanikár. Zomrieť môžeš aj Ty na vystresovanie. Zápal hrubého čreva nie je maličkosť, ale sú aj horšie diagnózy. Nikto Ti nepovie,že sa na to neumiera ani naopak, každý človek je iný. Môj muž to mal a mám ho stále na krku 😁. Tiež bol z toho hotový,ako každý chlap. Asi má vysoký zápal,telo sa s tým musí nejako vysporiadat.

evallu
21. dec 2018

@vaness222 ahoj, neboj sa, je to velmi nepríjemné a vysilujúce ochorenie (ja som to chytila po pôrode s nemocnicnej bakterie a zazila som si peklo na zemi..... nič horšie som dovtedy ani odvtedy nezažila, a tom som mavala predtym kedysi žlčníkové záchvaty napríklad, a cisársky pôrod bol proti tomu ako výlet na bahamy ) a hlavne velmi velmi dlho trva, kym bude uplne a celkom vsetko ako predtym ale neumiera sa na to (teda ak nemá 80 rokov plus a nejaké iné velmi vazne diagnozy)................. ale bolesti a krče su to urputne, tak myslím že chlap to znasa este horsie ako zena ... hlavne nech neocakava ze mu daju nejaky liek a sup po 2 dnoch je to ok, takto creva nefunguju.... bohuzial.................. len ho psychicky povzbudzuj aby bol ako tak pozitivne naladeny, to tiez vela vplyva na črevá.............. bude velmi slaby, preto asi aj odpadol, asi nechce jest, lebo ho neustale prehana, to ale nie je riešenie, bohužial v nemocnici len zastavia akutnu fazu, nič extra mu nedaju, pravdepodobne, bude dehydrovany, vsetky mineraly a vitaminy idu von z tela...... ak mozes pošli za nim niekoho z nutridrinkmi, kulíškom, nech pije po duškoch, pomaly, alen nech vela pije..... a jest len suchary, ale jest po troške trochu stale stale.....ja som vtedy za 3 tyzdne schudla 25 kíl, bola som ako mucha slabá, este pol roka som ledva vyšla do schodov po dome.......

katkalili
7. okt 2019

@vaness222
Neboj sa ja mam tiez problemy s hrubym crevom polka hrubeho creva je zapalena a mam to od roku 2013 a uz to je dozivotne a to iste ma len prehanalo a krv v stolici to sa vola ulcerozna proktolitida ale neboj sa daju nato lieky ja beriem imuran a salofalk ale brala som trosku viac ale tie tabletky pomahaju a vazila som velmi malo a trz som pribrala viac cize nestresuj

janula2511
5. júl 2023

@katkalili ahoj máš zápal hrubého čreva?môj muž to má asi.chodi na gastro a zo stolice mu to zistili a čoskoro ide na kolonoskopiu , že sa mu pozrie na to črevo.a musíš nejakú diétu držať?a tie lieky čo berieš sú na čo presne?