Zápal močových ciest

krokodil999
27. mar 2013

Ahojte baby. Určite nie som jediná, ktorá má tieto problémy. Beriem HAK 2 roky a 2 roky mám stáleho partnera. Problém nastal v tom, že za posledný rok som prekonala asi 8 zápalov močových ciest, posledný bol taký, že som vybrala troje antibiotiká a bola mi nasadená imunitná liečba. Tú som brala 3 mesiace (uro-vaxom), ale pri poslednom týždni liečby som zasa začala pociťovať bolesti v podbrušku a nutkanie na záchod, ale nie klasické bolesti ako pri predošlých močových cestách. Už naozaj neviem, čo vyskúšať, kam ísť, k doktorke chodím ako na hodiny klavíra, pijem urologické čaje, teplo sa obliekam, po pohlavnom styku hneď bežím do sprchy.... nemáte niektorá podobné problémy? Ako ste to riešili? Ďakujem 🙂

andrejka1983
27. mar 2013

@krokodil999 na zapal močových ciest okamžite zaberaju ATB Nolicín.....a potom byť v teple,piť urolog.alebo žihľavový čaj...a brusnice v akejkoľvek forme 🙂

ivina161
27. mar 2013

ahoj 🙂 ked som citala tvoj prispevok,ako keby som citala o sebe. asi 6 rokov zapalov. viem,ze je to vela,no zacala som to riesit asi po 3 rokoch,kedy som si uvedomila ze uz sa to takto dale neda,bala som sa chodit na wc,ked som si predstavila tu palcivu bolest. isla som k nefrologicke,ktora bola hrozna,ale chodila som k nej pretoze som to chcela vyliecit. a vtedy sa to zacalo,vecne cikanie do sklenicky,ranny moc,denny moc,nocny moc,24h moc...a stale tie iste vysledky. ant ako urowaxom a este asi troje dalsie. raz som si povedala,ze budem kazdu hod aspon deco-dva body...mozno sa to niekomu zda vela,ale az vtedy som zazila na wc pocit ulavy. postupne som davky upravila ale uz nikdy som bola bez body,pretoze ziadne antibiotika mi tak nepomohli ako obyc.cista voda z vodovodu plus som si neskor kupila brusnice a 3-omega 1000mg generica-rybi olej...vnoci spiim v ponozkach a nikdy nemam hole krize. to iste-veeeeeeeeela vody som poradila kamaratke a nic si tak nechvalila ako vodu 🙂 kazdy si musi najst tu svoju davku aby sa mu mechur precistil. nikdy nezdrzovat moc,to je tak dolezite ako dostatocne mnozstvo vody. kludne si daj aj budik aby si sa kazdu hod. nezabudla napit. nepravidelna stolica- VEKLKY PROBLEM. voda mi pomohla v tom,ze som na velku bola kazdy den,zatial co predtym to bolo raz za tyzden.
To nevravim co to bolo pocas a po styku. a pritom vytery z posvy v max.poriadku
Mozno sa ti to bude zdat ako banalne riesenie,ale ver mi,pomaha

krokodil999
autor
27. mar 2013

@ivina161 ahoj ivina, viem, že to pomáha, pijem denne min. 2 litre čistej vody, ale pijem neperlivé minerálky rajec, alebo bonaqua, alebo tie dojčenské vody, lebo bývam celý týždeň na intráku, kde je hrozne chlórová a tvrdá voda a bolieval ma z nej žalúdok, tak si kupujem celé balenia hentých vôd. Ale tie ponožky na noc sú dobrý nápad, to začnem praktizovať.

ivina161
27. mar 2013

Niekedy ked ken tak zdriemnen aj na 15 min,tak sa zobudim na to ze mam studene stehna,alebo chrbat. Aj ked som oblecena,a preto vzdy sa zakryvaj 🙂 ja ked spim,tak musim mat jednu nohu vonku,tym padom paplon medzi nohami 🙂 chi...a preto mam pri sebe deku,ktorou sa zakryjem 'este raz' 🙂 kup si tie brusnice,al.brusnicovy cajik 🙂

krokodil999
autor
27. mar 2013

@ivina161 kúpim, kúpim 🙂 ďakujem moc za radu 🙂 ja v podstate mám ešte zopár Cranbery max acut, nepoznáš to? Niečo ako urinal, akurát iná značka a lacnejšie. Nevieš či sa to môže tiež užívať pravidelne?

ivina161
27. mar 2013

Fuuha,to ti neviem. Mozno som to aj brala ale nepamatam si. Skus zadat do Google tam to urcite bude 🙂

maja_r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikapekna
14. máj 2014

ja som mala tiež podobné problémy, stále zápaly, skús vyskúšať brusnice, sú dobrou prevenciou proti zápalom. ja mám cranberry vulm

koby
14. máj 2014

znama si davala Narosan RED BERRY od JUSTu a vraj jej fantasticky pomohol.....treba pit vela vody a zahrievat si krize

betka999
30. jún 2014

ja som mavala zapaly casto.najprv som skusala rozne pripravky ale stale sa mi to vracalo. nakoniec som vela o tom citala viem ze su vyborne na to brusnice.. len nie su lahko zohnatelne.. ako nahradu mi lekar sam odporucil cranberry vulm.. musim si zaklopat velmi rychlo mi to pomohlo a stav sa mi zlepsil.. chvallabohu od vtedy sa mi zapal uz ani nevratil..

giliszta11
27. dec 2021

@krokodil999 poprosim o info ak ste dostali nejaku odpoved...tiez sa trapim chronickym zapalok uz roky...dakujem.