Zápal pankreasu - príznaky

ajka251
12. sep 2020

Ahojte.prekonal niekto zapal pankreasu?a zije plnohodnotny zivot?ake ste mali priznaky a aka je vasa liecba?

deti95060810
12. sep 2020

upokojím ťa.... môj ex bol operovaný v roku 93 .... Žije doteraz, celkom slušne podniká a užíva si život... 😉

janka54321
12. sep 2020

Ja som rok po zápale a stále je premna veľa veci ohľadne jedla obmedzujúce, celkovo jedavam menej a žiadne mastné, tuky strazim a napríklad alkohol je tabu úplne...ten sa vôbec neodporúča

ivik4
13. sep 2020

Hej mala som ho zapaleny 2x. Jeden skrz cisarsky a druhy 3 mesiace neskor. Odvtedy preslo uz 5 rokov. Priznaky , pri prvom ma len prehanalo, ziadna teplota,ziadna triaska, ziadne vracanie ,nic. Ale vyzerala som ako pred smrtou kedze som nic nejedla a nepila , pustili ma taku z nemocnice idioti, oni si to totiz vo vysledkoch nevsimli ze im pacientka umiera !!! Tak som v hodine 12tej prisla do druhej nemocnice, kde ma dali dokopy. Druhy x sa mi zapalil ked som sa prejedla,moja chyba. Teplota asi 2hodiny vysoka, chvilu zimnica , hnacky a vracanie.. A zas nemocnica. No zit sa potom da, dobre je ist na ct kde sa pozru ci na pankreasi uz niesu nejake zmeny

deti95060810
13. sep 2020

@ivik4 prosím ťa , to ťa v ktorej nemocnici tak odflákli a kde ťa dali zas dokopy...

ivik4
13. sep 2020

@deti95060810 v Zilinskej nemocnici ma prepustili klasika z porodnickeho aj ked som neustale hnackovala , no to bol brutal a este s rozrezanym bruchom. Sla som domov ( syn bol v inkubatore) a na druhy den ma muz zaviezol do nemocnice v Mt na vozicku co som nevladala uz ani oci mat otvorene, doktor sa zbezne pozrel na moje vysledky a hned volal na interne ze 100% zapal pankreasu

ajka251
autor
13. sep 2020

Dakujem vam za odpovede.cakame na vysledky a nejake testy aj ked mu dali prisnu dietu.len nechapem ze nepije alkohol a nieje obezny.aj ked cely zivot mal problem s imunitou je alergik.dosiel do mna taky strach ale verim ze to bude ok a vylieci sa.

janka54321
13. sep 2020

@ajka251 mne to spôsobil žlčník, upchali sa zlcovody a najskôr to prešlo na pečeň, ozltla som a neskôr som dostala v nemocnici ďalší záchvat a bol z toho zápal pankreasu ..tiež som nepila alkohol, ...stačil žlčník plný kameňov. Neboj dobre bude, ja som v nemocnici pobudla ,3 týždne a o tri mesiace vybrali žlčník ...len to CT by bolo vhodné spraviť, aby sa videlo, či tam nevznikajú nejaké zmeny napr.nekrozy alebo hnis

ajka251
autor
13. sep 2020

@deti95060810 dakujem vam za odpoved a prosim vas ten zapal sa mu vyliecil?

ajka251
autor
13. sep 2020

@janka54321 tiez si myslim ze to bude asi zlcnik.ved som zvedava na vysledky a teraz ste uz v poriadku?

janka54321
13. sep 2020

@ajka251 ako odkedy je ten žlčník vonku, tak je to lepsie, ale stále je veľa jedal, ktoré vôbec nejem ..a začala som v auguste pracovať v novej práci, kde mám momentálne dosť stresu a začínam občas pociťovať bolesť v mieste, kde bol žlčník...a chýba je, že som prestala pravidelne jesť ...takže premna aby som bola oki, treba asi eliminovať stres a pravidelne jesť ...ale neviem, aký má vek, ale v nemocnici stále vraveli, že mladý človek sa z toho dostane ľahšie , ako starý ..premna bolo zle pre zotavenie aj to, že som schudla 9 kg v priebehu toho ako som bola v nemocnici ...ale nech sa nebojí, zvolí potom zdravší životný štýl, eliminuje stres a bude dobre

janka54321
13. sep 2020

@ajka251 isto zápal vyliečila, ja som brala do žily 4 antibiotiká počas troch týždňov, lebo ten zápal bol silný. Ale na CT nebol našťastie pankreas poškodený ...isto mu CT spravia

ajka251
autor
13. sep 2020

@janka54321 ma 36r a je pravda ze terazal vela stresu v praci.predsa je tazka doma.doma dve male deti,hypoteka a aby si udrzal robotu.budem cakat na vysledky a verit ze to bude ok...a dakujem za odpoved

deti95060810
13. sep 2020

@ivik4 takže zachraňoval situáciu Mt.... no na Žilinu som počula už kde čo....Ale ani MT nie je až taký super, ale asi lepší ako ZA....😉
PS. bývam v MT

ivik4
13. sep 2020

@deti95060810 ja som povodne Martinčanka ,z Mt mam tiez otrasnu skusenost,nemyslim po medicinskej stranke.To ako sa k cloveku spravaju je o ludoch ze na akych natrafis ale nevsimnut si vo vysledkoch nieco taketo je dno

janka54321
14. sep 2020

@ajka251 ako sa má partner?...potvrdil sa zápal?

ajka251
autor
20. sep 2020

@janka54321 nie moj partner ale brat 🙂 bol na gastre a tam to ma ciste..v oktobri mu budu robit biopsiu.tak sa uvidi

marince
10. mar 2023

@deti95060810 prečo operovany? Zápal pankreasu sa operuje?

deti95060810
10. mar 2023

@marince zápal nie, ale zo zápalu sa môže vytvoriť cysta . a vtedy už treba operáciu