Zápal trojklanného nervu

cherry1981
14. aug 2013

Prosim Vas trpel alebo mal niekto zapal trojklanneho nervu? Mne ho vcera diagnostikovali a bolest je hrozna ☹ ☹ ☹ Idem sa bolestou zblaznit ani lieky nezaberaju ☹ ☹ Ako dlho ste sa liecili? Prosim za kazdu radu.

cherry1981
autor
24. sep 2013

@victory1 Ty si uz tie lieky brala niekedy? Vies o nich nieco? mne klop klop pomohli, som z nich otapena, ale iba par hodin mozno dve, a potom uz je to ok. Berem rano a vecer, takze sa to da, len mi ich chce vysadzovat zacat a toho sa bojim radsej budem ako fetak 😀 😀 😀 , ale bez bolesti. No ved uvidim, no mne uz nic nezavberalo, a co vie a co mi hovorila na neuro, tak sa to zvykne vracat spat, takze aj u teba je to mozne, ale Ty to nemas pravdepodobne az take hrozne, ja som plakala cele dni od bolesti nemohla som ani rozpravat, nic lebo mi to vyvolavalo bolest a presne ako Ty pises boleli ma uz vsetky zuby, zevraj je to vsetko prejavom toho trojklanneho nervu. Ja ho tiez este citim to lico, sem tam preto sa bojim vysadzovat tie lieky, hlavne teraz v zime ked ako aj Ty pises sa zhorsuje, no musime verit, ze sa toho zbavime raz a navzdy.

victory1
25. sep 2013

@cherry1981 Nie, nebrala som tie lieky...len som citala na nete, ze mozes ziskat na nich zavislost, preto je najlepsie pomaly, postupne ich vysadzovat. Liecia sa tym aj zapaly inych nervom, aj tazke stavy, ale to si myslim, ze budu mat vyssie davky ako ty.
No, mna to pobolievalo tak 3 mesiace, a zubar mi stale skumal zuby, predtym mi totiz robil 5,6,a mala som tam korenove kazy, tak si myslel, ze spravil ich zle. Na rontgene nic, len mna bolela cela lava strana aj hore aj dolu. Ale tri dni bolelo, potom dva dni pokoj. Cele sa mi to spustilo az na dovolenke zaciatkom augusta a to bola fakt taka bolest, co som este nezazila..fuj! Ale mne tam vtedy tie megadavky paracetamolu pomohli, po 3 dnoch som mala pokoj. A vlastne som mala pokoj az do minuleho tyzdna, kym sa tak dost neochladilo. U nas nekuria ani doma, ani v robote, hnusy. Boli to, nemozem hryzt na lavej strane, ale je to bolest, ktora sa da vydrzat..Len teraz idem na predlzeny vikend do Tatier, mam z toho obavy. Ked sa vratim, buduci tyzden /teda ak to neprejde/ chcem skocit k lekarovi, len neviem, ci zubarovi alebo neurologovi..do kelu...

victory1
25. sep 2013

@cherry1981 inak, to nie su lieky len od bolesti, mali by ti ten zapal vyliecit, takze sa neboj, po vysadeni by ta nemalo nic boliet. A aj ja som pocula, ze sa to zvykne vracat..do kelu, uz len to nam k stastiu chyba... 😖 😠

cherry1981
autor
25. sep 2013

@victory1 Ja som to vlastne dostala po vytrhnuti zuba. Zacali ma boliet zuby, ktovie, ci tak nezacianal trojklanny nerv. Vytrhol mi teda zubar 8 spodnu. Mna zacalo ukrutne boliet lico a vsetky horne zuby. Tak som na treti den isla znova k zubarovi, ten mi ranu vycistil. a vtedy zacala uz ta prava ukrutna bolest. Nemohla som jest, rozpravat, nic dostavala som ukrutne bolesti, ako keby ma niekto bicoval po lici no to sa neda ani opisat, ja som myslela, ze zosaliem od bolesti k tomu doma 18 mesacne dieta, mm si musel zobrat volno. Tak som sla znova k zubarovi, znova to chcel cistit to som uz nedovolila. Tak mi urobili panoramaticky rtg zubov, ci tam nieco nieje, prip. iny zub ci nesposobuje tu bolest. Vsetko v poriadku, tak som bola odoslana na neurologiu a tam hned, ze trojklanny nerv. Poslala ma aj na MR vysetrenie to bolo v poriadku klop klp, cize mi povedala, ze je podrazdeny z trhania tej spodnej osmicky. Hned mi nasadila Lyricu, a za par dni uz bolo fajn. Je to hnus tento trojklanny nerv, mne mm ani nechcel verit, ze to tak moze boliet.
No ak Ti to neprejde skoc k dr. Len ja som nemala take intenzity ako Ty, ze dva dni bolelo, dva dni nie. Mna to bolelo 24 hodiny denne, takze ja uz som bola zufala, a nutena vyhladat lekara inak by som sa asi zblaznila. Drzim Ti palce, je to hnusoba tato choroba

victory1
25. sep 2013

@cherry1981 Po vytrhnuti zuba v BA som mala len zapal okostnice..inak to bolelo skoro ronako. Vtedy som bola ako fetak, zrala som vsetky analgetika, co som doma nasla, zubar to nijak neriesil. 😠
Teraz som sa toho mojho zubara pytala, ze ci to nemoze byt z prievanu /nenapadol ma zapal nervu/ , kedze ma boleli horne aj dolne zuby, vystrelovalo mi to do ucha a on, ze nie, a teda uz neviem, cim mi to zdovodnil..jednoducho on bol stale presvedceny, ze je to zo zuba a vzdy ked som tam prisla, tak mi skumal zuby, preplombovaval, co uz plomboval predtym. Od dovolenky som u neho nebola...tak neviem, asi na neho kaslem a objednam sa k neurologovi... 😠
Ked ono v tom nasom zdravotnictve je to cele na houby..vsetci su specializovani a vsetci vidia iba to svoje - zubar len zuby, kardiolog len srdce. Ale nikto z lekarov sa na tvoj zdravotny problem nepozera komplexne a nevie ti poradit..maximalne ta posle kolegovi... 😠

victory1
25. sep 2013

@cherry1981 Drzim aj ja tebe palce...nech uz je to ok a hlavne nech sa ti to nevrati...

cherry1981
autor
28. sep 2013

@victory1 Ved to, ze kazdy vidi iba to svoje, aj mna nechcel ani poslat na neuro , ze to neni trojklanny a na vlastnu ziadost som si to vyziadala to vysetrenie. Mozno doteraz by som este trpela. Dakujem snad sa to nevrati, aj ked aj teraz sa mi to sem tam vrati ale v slabuckej forme, ze citim ,ze to lico je citlive, hlavne ked vypijem studenu vodu, alebo jem studene, na to si musim davat velky pozor uz. Daj vediet ako si dopadla, ci Ti to preslo, prip. ci si bola u lekara drzim palce, je to pliaga riadna uz len verit, ze sa to nikdy nevrati.

majjjka24
30. nov 2013

@trish31
@cherry1981
@swarovski ahojte kočky... ja mám od minulého štvrtku bolesti hlavy... asi 2týždne dozadu som bola vystavená priamo ohrievaču, ktorý na mňa fúkal... mám taký huhňavý hlas, nos nemám upchatý, ale cítim, že to ide od prínosových dutín.. bolesť vyžaruje z miesta medzi obočím, pokračuje čelom k spánkom, cez uši až k hornej čelusti... najskor som to riesila tabletkami od bolesti... tie niekedy zabrali, inokedy nie... hlavne medzi 12tou 15tou to bolo strašné, ked som sa zohla, strasne to pichalo, aj pri kazdom kroku som citila bolest, hlavne na čele a temene hlavy ... v pondelok som bola u obvodnej, dala mi aerinus na uvolnenie dutin... ale nezabralo, včera som bola na ORL... podla rontgenu edem sliznice, diagnoza rinosinusitida.... a doma som si všimla, ze pri diagnoze mam aj neuralgia trojklanneho nervu... moze to ORL lekár s istotou povedať, že je to ono??? Za tích 10 dní som mala asi tak 4x také neznesiteľné bolesti, ale v priebehu hodinky, dvoch to prešlo.... od včera mam širokospektrálne ATB, ATB do nosa a uší(v kvapkách) a vitamíny skup. B(B1 a B6).. dnes ma už vôbec nebolela hlava, len pri koreni nosa a sem tam mám také motáky(závrate)... no čo poviete, ide naozaj o zápal trojklanného nervu?? Lebo všade čítam, že sú to príšerné bolesti a mne tie bolesti neprišli až také strašné.....

swarovski
30. nov 2013

@majjjka24 no, asi moze aj ORL, u mna to diagnostikoval neurolog, aj ked sa to malo potvrdit na CT, na ktore som nemohla ist. a su to pre mna tie najhorise bolesti. fakt je to neopisatelna, sustavna bolest... nic horsie som zatial nezazila...

cherry1981
autor
30. nov 2013

@majjjka24 No podla popisu skor nie, ja som mala take ukrutne bolestil lica, sanky ucha ze to sa ani neda opisat. Ako keby ma stale vkuse niekto bicom fackal po lici ☹ Najhorsia bolest zatial aku som kedy zazila. Mne to diagnostikoval neurolog, MR som mala v poriadku. Chytilo mi ho po vytrnuti zuba.Momentalne uz treti mesiac berem lieky od neurologa.

majjjka24
30. nov 2013

@cherry1981 ved to mi nesedí, včera ani dnes som si dokonca ani nemusela dať tabletku od bolesti... a celkovo za tích 10 dní som ich zjedla max. 6... najväčšiu bolesť som mala na čele a spánkoch... to ucho a čeľusť v poho... len také citlivejšie.. no počkám, uvidím ako to bude ešte prebiehať

cherry1981
autor
30. nov 2013

@majjjka24 ved uvidis, mozno sa len trosku podrazdil tym zapalom dutin, aj z toho moze byt trojklanny nerv podrazdeny som citala, takze pockaj a uvidis, inak mne lieky od bolesti zaberali na pol hodinu a dost. Fu co som ich zjedla. Drzim palce, nech je to v poriadku.

majjjka24
30. nov 2013

@cherry1981 ďakujem 😉 a aj tebe, nech sa ti to už nevráti 🙂

cherry1981
autor
30. nov 2013

@majjjka24 Dakujem 🙂

sima.p
7. dec 2013

@cherry1981 ahoj, tiež mam probey s trojklannym nervom, mne to s prestavkami trva uz hadam aj desat rokov, napr. Ked som bola tehu, vtedy ma to nastastie nebolelo. Diagnostikovane som to mala az tento tyzden neurologom, som objednana na MR, ale až v januari. Dnes som zacala uzivat Lyricu, nemohla som ju zohnať. Užívas ju stale? Mne sa z nej trochu toci hlava. Ako ju znasas? Lebo teda tie vedlajsie ucinky su ☹

sima.p
7. dec 2013

Ale ja nemavam silne bolesti, ale neprijemne je to.

cherry1981
autor
7. dec 2013

@sima.p Ahoj ano uzivam ju stale, ale uz iba jednu tabletku 75mg vecer, a v january mi ju chce vysadit, ano aj ja som mala pri zaciatkoch uzivania take stavy ako motaky, tocenie hlavy, ale uz to nemam, telo si asi zvyklo na liek na MR som bola aj ja .

cherry1981
autor
7. dec 2013

@sima.p Ja som mavala velmi silne bolesti 😒

sima.p
7. dec 2013

@cherry1981 ja tu ležím pri telke, pripadam si ako trošku pripita

cherry1981
autor
7. dec 2013

@sima.p Presne tak som sa citila aj ja a ake davky beres?

sima.p
8. dec 2013

@cherry1981 rano a večer po jednej tabletke 75 mg

cherry1981
autor
9. jan 2014

@victory1 Ahoj ako sa mas?

victory1
10. jan 2014

@cherry1981 Ahoj, no odvtedy som bola par krat u zubara, ale mala som problem do 7 na druhej strane a teda mi ju aj vytrhol... 😠 ..no a zubar je stale presvedceny, ze to nebol zapal trojklanneho nervy...obcas to citim, ale samozrejme nie tak intenzivne, chlad mi na to nerobi dobre. Davam si teraz velky pozor, aby som neotvarala okno, ked idem v aute, aby mi nenafukalo, aj na prechladnutia. Ale da sa celkom...
A ty? Uz je lepsie? Vysadili ti uz konecne tie lieky?

cherry1981
autor
10. jan 2014

Ahoj buduci tyzden idem na neurologiu berem este jednu vecer, lico ma uz neboli klop klop ale stale mi akoby trpne, ktovie ci mi neporusili nejaky nerv. No ja mam vytrhane uz vsetky stolicky na lavej strane okrem jednej ta je plombovana ale v poriadku, tak co ti poviem, ale aspon mam pokoj 😅 😅
@victory1

victory1
10. jan 2014

@cherry1981 Aspon, ze tak...no, drzim ti vsetky palce, napis potom, ako si dopadla na neurologii..
zatial ahoj a pekny vikend

monika28
2. feb 2014

Ahojte, dievčatá. Dovoľte mi zapojiť sa do tejto diskusie... Ja momentálne bojujem s touto chorobou, naplno sa mi prejavila vlani v máji a kým zistili, čo mi je a začali to liečiť, bol september. Odvtedy som PN, na antiepileptikách... 2-krát som odvtedy bola v nemocnici, 3-krát na infúziách... Naposledy som bola v nemocnici v novembri, vtedy mi zvyšovali dávky liekov. Z liekov som bola stále oťapená, hocikedy som sa začala chvieť, bola som spavá... Pred vyše týždňom po konzultácii s neurológom som si o niečo znížila dávku. A už sa mi tá veľká bolesť znova začala ozývať. Dnes som mala už 2 záchvaty. 😖

existencia
6. feb 2014

Ahojte dievčence píšem ,lebo som už zufalá začalo mi to 3.12014 a to bolesťou ucha ušny povedal ,že ucho je ok.Tak som išla zubarke vytrhla mi osmičku a rozvrtala všetky zuby a zablombovala ,ucho stale bolí tak ma poslala neurologičke a ta že trojklanny nerv,ale mne sa to nezdá mna furt bolí len ucho poradte mi z čoho by to mohlo byť už neviem za kym mam isť.Všetci doktori na mna pozeraju ako na blázna.T a bolesť nie je moc velká,ale je stála vkuse to omína a ak si nedám tabletku začne potom aj hlava.Potom plačem a takto dokola.Všetko mi vadí,stále len myslím nato ako sa zbaviť bolesti dávam si nato teplé to mi robí dobre,vyskušala som už všetky domáce recepty a nič nezabralo.Dokonca to nahrievam aj biolampou.Lieky od neurologičky mi nerobili dobre ,dala mi dvoje,ale berem len jedny i ked si myslím podla popisu že trojklanny nerv to nebude:( zdá sa mi akoby si ma doktori len posuvali a nikto nevie čo to vlastne mám.poradte prosím

lilli19
6. feb 2014

@existencia ahoj...ja som mala nieco podobne...stale ma bolela polka hlavy a ucho priserne a zuby nastriedacku spodne potom zase vrchne...a mala som maly opuch pod sankou....isla som k usnemu, tam mi nic nenasla usi boli ok, ale tak ma bolelo ze som sa ho nemohla ani chytit!!! o den som dostala vysoku teplotu...isla som znova k obvodnej ze som uz 3 dni nic nejedla a priserne ma boli polka hlavy-opuch sa mi nezvacsoval....doktorka mi dala atb-teplota mi klesla a stratil sa aj opuch.....po 3 dnoch mi bolest ajopuch uplne presli, tak som sa tesila ze som ok🙂 no jasneee, asi o tyzden znova to iste ale este 2x tak silno,,,no isla som znovu na usno-nosno-krcne, tam mala najskor podozrenie na problemy so slinno zlazou-ta je niekdetam na krku pod sankou....nakoniec to bol zub!zuby ma vsak boleli len tak akokeby ma steklili ako ked by som mala prievan....a ja som mala zapaleny koren na stolicke na 6tke tusim....keby som pred tym tyzdnom isla hned k zubarke mohlo s ato vyliecit hned, no takto mi 3 meciace liecila zub, ale zachranila ho a chvalabohu nic neboli.....bola si na RTG zubov? ci tam nemas niekde nieco na koreni alebo tak? drzim palce, bo bolest zubov a usi je podla mna horsia ako porod!

ika30
6. feb 2014

ahojte baby, ja som si zápalom trojklanného nervu prešla pred rokom, mne to zapríčinil zubár, pod plombami som mala kazy, najprv mi rozvrtal stoličku, liečil ju pol roka, nakoniec mi ju vytrhol, potom ma bolela dalšia stolička a tú mi tiež liečil, čistil kanáliky s tými ihlami až tak že sa mi prebil s ihlou až do čelustnej dutiny, tam sa mi to zapálilo, dostala som zápal okostnice, a z toho zápal trojkl.nervu. Bolesti som mala neznesiteľné.......(((((a zubár sa tváril, že však ma nič nemôže bolieť.......až som zmenila zubára, a ten mi urobil rontgeny, poslal ma do nemocnice na panoramat. rontgen a tam mi to zistili, čo mi spôsobil môj bývalý zubár......otras tú bolesť neprajem nikomu, bola som aj na ušnom a aj ušný ma poslal na neurologiu, tam mi predpísala lieky ako Lyricu a neviem čo, ale som si to ani nevybrala z lekárne.....sú to vysoko návykové lieky.....(((((len tramal kvapky proti silnej bolesti som si dávala......a neurologičky ma poslala do ambulancie chronickej bolesti a akupunktúry......a tam mi pomohli......)))))

existencia
6. feb 2014

lilli19 dakujem za odpoved bola som u zubarky ta mi to rozvrtala už 2krát ,osmičku mi vytrhla a vyzerá to tak že zbytočne:(a nad tou6tkou a 7čkou váhala ,ale moja obvodna si furt tvrdí svoje že mam kašlať na zubarku a že je to ten trojklanny .Asi pojdem znova zubarke neviem už som zufala.Rozmyšlam či to neni aj z chrbtice.:(