Zatekajúce hlieny a vracanie

bubu2694
2. dec 2020

Dobrý večer žienky, nevedeli by ste mi poradiť čo na zatekajuce hlieny? Nič mi nezaberá, ráno sa zobudím, často letím hneď na záchod vyvracať sa z hlienov + žlč a potom mi ostane dobre. Celý deň však cítim ako mi pomaly zatekaju, no nevyfukam nič. Ráno je to najhoršie. Ďakujem

bagre
2. dec 2020

@bubu2694 treba zistiť príčinu prečo sa hlieny tvoria, ak nič nezaberá, treba ísť za dobrým orl

bubu2694
autor
2. dec 2020

@bagre som alergička, mávam to hlavne v zime ale nikdy nie až taký problém, len sa mi to ťahá dlhšie. No teraz mi už na to nič nezaberá. Chcela by som vedieť, či má niekto podobný problém, alebo nejakú dobrú radu, čo by mohlo pomôcť. Ak to neprejde do víkendu, budúci týždeň pôjdem k lekárovi.

bagre
2. dec 2020

tak asi bude treba lekára, keď to nie je prvý raz a je tam alergia...
ja sa tak trápim skoro rok, ale alergik nie som, bežne dostupné lieky nezaberali, teraz to riešim s orl a je to lepšie o dosť

bubu2694
autor
2. dec 2020

@bagre a čo vám pomohlo??

bagre
2. dec 2020

@bubu2694 Flixonase spray, doktorka zistila zhrubnutú sliznicu, strašne krivú nosovú prepážku, plus mám za sebou dlhotrvajúci infekt dých.ciest

lussinka23
2. dec 2020

@bubu2694 niečo podobné riešim so synom, niekoľko rokov sledovaný na alergologii z dôvodu stekaveho kašľa pri ktorom až zvracia, trvá to od jesene do jari. žiadna alergia sa nepotvrdila, napriek tomu liečený kortikosteroidmi inhalacnymi aj celkovými, ktoré už ale nezaberajú.... Vyhľadala som detského ORL lekára, urobili sa komplet odbery, stery z nosa aj hrdla, sono dutín, všetko s negatívnym výsledkom. Príčinou je abnormálne zväčšená nosná mandla obalená hlienom ktorý mu zateka do hrdla a snaží sa ho vykašľať. Z alergologie nás vyradili, v piatok ideme na zmenšenie mandle shaver metódou. Istý čas nám zaberali pravidelné návštevy soľnej jaskyne, čo ale v tomto čase korony nie je možné.... Skúšala som naozaj všetko od byliniek, homeopatik, jazvecej maste, produktov just, majorankovy, cibulovy čaj, inhalacii, zvlhcovaca vzduchu, kúpili sme čističku... Nepomohli produkty na naštartovanie imunity, jednoducho nesmie dostať nádchu, bála som sa každého kychnutia že nás opäť čaká ten horor. Uvidíme po zákroku, verím ze už bude dobre 🙏

babydesire
2. dec 2020

@bagre ako ste sa dostali na orl? Ja ked som to riesila s mojou dr a ziadala som ju o orl vyserenue,tak ma poslala na plucne,ale tam nepomohli,a potom som uz kaslala nato..moj stav s hliensmi trva uz prilis dlhe rojy a len sa to zhorsuje...citala som ze to moze byt z hak a tiez mliecne vyrobky zahluenuju..tak ja dufam,ze je to z hak lebo mozem si zvolit aj iny druh ochrany no mlieko a jogurty su moja zavidlost,,toho sa nevzdam

bagre
2. dec 2020

@babydesire poslal ma obvodný lekár /nerozumiem celkom prečo u vás na pľúcne pri zatekajúcich hlienoch.../ skúšala som aj nemliečnu stravu, aj vlhkejší vzduch, suchší, teplotu rôznu, odhlieňovacie lieky a nič,- bez efektu.

martinajurkechova
3. dec 2020

Berieš aj nejaké lieky na alergiu? Mala som to tiež, treba ísť na krčné. Preliečiť antibiotikami a potom užívať lieky na alergiu každý deň. Preplachovat nos morskou vodou atď. Ja beriem Loratadin a mám s tým pokoj.

bubu2694
autor
3. dec 2020

@martinajurkechova áno beriem na alergiu lieky ale asi som si ich nasadila neskoro. Antibiotiká teda nemôžem brať, tak dúfam, že to čoskoro prejde. Vyskúšam asi ten loratadin a keď to nepomôže, budem musieť ísť k lekárovi.

bubu2694
autor
3. dec 2020

@bagre ďakujem 🙂 ja nemam krivú prepážku, ale veľmi úzke dierky a zrejme mi preto husté hlieny zatekaju. Antibiotiká brat nemôžem, nemala by som ani iné lieky pretože budúci týždeň idem na umelé oplodnenie tak dúfam, že to prejde.

bubu2694
autor
3. dec 2020

@lussinka23 ďakujem 🙂 dúfam, že vám to pomôže. Ja skúsim ešte Loratadin, čo tu radili a keď nič, budem musieť ísť tiež k lekárovi.

silviak
3. dec 2020

@bubu2694 mne pomaha preplach nosa konvickou. Preplachujem kazdy vecer.

babydesire
3. dec 2020

@bagre ok,skusim sa dozadovat orl vysetrenia len moja dr ma teraz dovcu...dakujem

martinajurkechova
4. dec 2020

@bubu2694 skús si to ešte poriešiť pred tým umelým oplodnenim. V tehotenstve je to ťažko riešiť potom, lebo presne nebudeš môcť žiadne lieky prvé tri mesiace. Ja som napr. z tých hlienov mala dlho kašeľ keď som bola tehotná. Z toho boli ďalšie komplikácie.

bubu2694
autor
4. dec 2020

@martinajurkechova presne tohto sa bojím, dúfam že sa to zlepší. Ďakujem 🙂