Závislosť na lieku Xanax alebo Frontin

lucia851
31. mar 2020

Ahoj už tri mesiace užívam každý deň zo začiatku xanax 0,25 3krat za den, teraz zas frontin 0,25.Zacala som brat aj AD. Ako sa zbavím tých benzacov? Ako to mam vysádzať? Nebudem mat abstaky a zhoršenie úzkosťi? Skúšala som spitomin alebo atarax ale to mi nepomáha a oblbuje

tanyan
31. mar 2020

21. februára si písala, že berieš asi 2 týždne xanax a už vtedy si chcela vysádzať. predpokladám, že lekár mal dôvod, aby ti tieto lieky predpísal. pokiaľ ti nevyhovujú, konzultuj s lekárom. ak ti nevyhovuje lekár, tak zmeň lekára. neexperimentuj so svojim psychickým aj fyzickým zdravím.

marion30
31. mar 2020

Určite nevysadzaj bez dohľadu, ak tak uberaj každý týždeň o štvrtinu tabletky, ale bude to ťažké vysadiť ako psychicky tak i fyzické príznaky abstaku sú hrozne.

lucia851
autor
31. mar 2020

@tanyan skúsim každý týždeň o jednu stvrtinku

marika3110
31. mar 2020

@lucia851 bez dohody a presne stanovem vysadzovani to sama určite neskúšajte! Ja užívam už 3rok escitalopram 10mg každé ráno kvôli popôrodnej depresii a na spánok v nevyhnutnom prípade som užívala Rivotril 0.5mg( už sa nevyrába) tak mi pani dr pre istotu predpisala Xanax 0,25g najnižšiu dávku so slovami IBA v nevyhnutnom stave nespavosti a úzkosti lebo je veľmi rýchlo návykový a ťažšie a opatrne sa vysadza ( keď už nabehne tzv závislosť) keď telo bez neho nevie fungovať, ťažšie ako antidepresíva..

lucia851
autor
31. mar 2020

@marika3110 doktorka mi to kázala už konečne vysadiť ale ja keď si to nedám mam úzkosti silne

marika3110
31. mar 2020

@lucia851 ako vám nastavila vysádzanie?

fokuska
31. mar 2020

@lucia851 Omg... toto je uz neviem ktora tvoja diskusia ohladom takych liekov a NIKDY nepocuvas rady. Vzdy si robis po svojom, menis si davkovanie ako ty chces... toto nema vyznam :(

Tu ti prva kocka napise, ze konzultuj s lekarom a ty jej odpovies ze skusis po stvrtinkach... to nemam slov :(

lucia851
autor
31. mar 2020

@fokuska ja som to konzultoval s lekárkou ale ta mi povedala aby som to vysadila naraz a dávala si spitomin. Lenže keď to vysadim naraz mi bude zle a ten spitomin mi spôsobuje hroznu spavost a závraty

fokuska
31. mar 2020

@lucia851 Tak v tom pripade to treba zas povedat lekarke, nech navrhne iny postup. Alebo zmenit lekara ak tvrdi, ze xanax vysadit naraz, to je dost neobvykle.

Vies, to nie je sranda ked si to sama upravujes a riadit sa radami laikov na fore v takomto pripade vobec nie je rozumne.

sirob
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
autor
4. máj 2022

@sirob chcete niečo)

sirob
4. máj 2022

Ako vidím všetci ste tu ešte v takom normálnom režime 1,2 stupeň ja beriem Frontin 1mg 3x denne účinok Frontin vyprší po 4 hodinách tak aby som fungoval normálne tak to beriem 3x ako mi predpísal psychiater abstajy to je nočná mora des a beznádej človeku sa nechce žiť hrôza podráždený precitliveny strata sebavedomia strach triaška skúšal som to kým som nedostal kŕče a potom aj epileptický záchvat od vtedy sa nezahravam s davkovanim ani s pravidelnou nasadeniu liečbou či je to 0,25 alebo 1mg abstaky sú rovnaké

lucia851
autor
4. máj 2022

@sirob chod na liečenie nech ta toho zbavia ja už také svinstvo rok neberiem a som šťastná.