Závrat a pocit na odpadnutie

adulienka11111
3. feb 2022

Zdravim. Prosim Vas o radu, ak mate niekto podobny problem. Jeden den v praci sa mi zatocilo v hlave a citila som ze odpadavam. Tocenie trvalo celu noc. A tu zacal kolotoc vysetreni na zistenie priciny. Najprv som mala vysetrene stredne ucho/aparat rovnovahy/, potom CT mozgu na vylucenie nadoru, sklerozy. Eeg mozgu, MR hlavy, ocne vysetrenie, neurologicke vysetrenie/menierov syndrom/... Vsetko s O. K vysledkom.
Iba na MR krcnej chrbtice zistili tlak platniciek na miechu. Myslela som, ze konecne vieme pricinu a vsetko sa vyriesi. Lekar vsak povedal, ze to nieje pricina mojich tazkosti. Ale nevedel urcit inu pricinu. Vraj mam znova zopakovat CT mozgu, vysetrenie stredneho ucha atd. atd atd.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
autor
3. feb 2022

@elizabet173 uz som vystriedala viacero neurologov, tí sa somnou ani nebavili. Az ten posledny mi ukazal ako vyzera vysledok MR krcnej. Lenze neurochirurg vravi, ze to z toho nieje ale povedat pricinu mi nevedel. Takze po serii vysetreni som znova na nule. Stava sa, ze len lezim a zrazu zavrat. Alebo sa postavim na nohy a citim, ze odpadavam

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
autor
3. feb 2022

@elizabet173 ja uz nedokazem fungovat v praci ani doma. Neustale stav na odpadnutie. Chodim ako opita. Ked som chodila ku chiropraktikovi vzdy mi po naprave bolo na 2 tyzdne celkom OK. no vraj tie napravy nemozno robit casto. Odporucaju mi cvicitSM systen, ale som v stave, ze neviem stat, nieto este cvicit

luccija
3. feb 2022

@adulienka11111 to bude s najväčšou pravdepodobnosťou chrbtica aký máš tlak?
Moja suseda to mala aj odpadla viac x chodila dlhodobo k fyzioterapeutke a má to dobre, ale chrbticu mala celú zlú výrastky ...test na tetaniou Ti robili?

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@elizabet173 praveze neurolog ked videl MR, hned ma poslal na operaciu. Avsak na neurochirurgickej konzultacii povedali, ze mi to nepomoze, lebo pricina je inde. Zacinam sa dostavat do psychickej nepohody, lebo 4 roky je dlha doba a nic sa nevyriesilo

simca06022011
3. feb 2022

hlavne never tomu lekarovi, ja tiez mam za sebou podobny kolotoc, konecne sa naslo co a tam primar v nemocnici povedal presne "to nie je pricina vasich tazkosti" :DD skoro som ho ovalila... pritom pri tom presne sedeli takmer vsetky prejavy/priznaky. Podla mna sa mu so mnou nechcelo bavit. Skus inde.
Neviem ak mas tlak a neviem co ok, co ine ako chrbtica by to mohlo byt. Ja mam napr. taketo divne stavy (neodpadnem, ale pocit zavratu mam, toci sa mi hlava, musim as vyslovene prejst aby to preslo) a mne neurolog povedal, ze to je kvoli cievam/nervom, mam ich velmi blizko seba a ked sa mi rozprudi krv tak sa mi z toho toci hlava. Najviac pomohli rehabilitacie, masaze. Zo zaciatku sa mi tocila hlava v kuse, potom to preslo. Ale to som nemala hocikedy

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@luccija tetaniu mi otestovali v roku 2008, ked som mala krce v ruke. Ale po magneziu to preslo a odvtedy ziadne priznaky tetanie

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@simca06022011 no ja tiez, ked stojim na mieste tak hned odpadavam. Ked dostanem ten zaveat tiez sa musim zacat hybat, alebo robit nieco, aby som necitila tie prejavy

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@simca06022011 no ja uz som bola naozaj vsade na vysetreniach, aby sa vylucila pricina. Az to MR krcnej ukazalo, ze mam utlak miechy dvomi platnickami. Ja ked stojim, akoby som prestala ovladat svoje telo, citim ze som uplne skaba a sreacam vedomie. Musim sa zacat hybat, ale zavrat neprestava. Este akoby sa mi oci tocili okolo hlavy, nic nevidim. Pol roka som musela lezat iba na chrbte. Pri kazdom otoceni mi hned "kmitali" oci az na vracanie

marca7
3. feb 2022

Ahoj, mam podobnu skusenost, pred 7 rokmi sa mi z nicoho nic zatocila doma hlava, dovtedy sa mi nic podobne nestalo, odpadla som, ale dost nestastne, kolmo celom na dlazbu. Po prepusteni z nemocnice som mala neustale pocit zavrate, v akejkolvek polohe, v sede, v lahu, stale.. nebola som schopna v takomto stave sa ani sama pohybovat, max, som zasla na wc, inak stale pri mne niekto musel byt, mala som stale pocit neistoty pri chodzi, pocit slabosti. Vysetrenia som absolvovala podobne ako ty, vsetko negativny vysledok. Bola som neustale v strese, bala som sa, ze kdekolvek zase odpadnem, najhorsie to bolo ked som stale na mieste, napr. v rade na poste alebo sedela v autobuse. Postupne som sa snazila naucit sa s tym nejak zit, kedze vsetky vysledky boli negativne, trvalo to dlhsie, ale zacalo to po case odznievat. Pred 3 rokmi sa mi zacali zavrate zase vracat, odpadla som v autobuse, ale len na malu chvilu, cize vsetky vysetrenia opat a zase negativne, zacali sa pridavat aj priznaky tetanie, test ale tiez negativny. V najhorsich stavoch uzivam neurol 0,25, nechcem si davat viac, zacala som cvicit fyzio cviky na krcnu chrbticu (z youtube) a davam si magnezium, aj ked mam prirodzene nizky tlak, mam pocit ze mi to pomaha. Striedaju sa mi obdobia lepsie a horsie, verim, ze je to aj o psychike, teda aspon u mna.

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@marca7 dakujem. Ja mam praveze posledny rok uplne v pohode zivot a pritom paradoxne polrok uz mam velmi zle stavy. Uzivala som magnerot 3xdenne po 2tablety, ale vkuse ma prehanalo. Vysadila som to. Teraz dva mesiace vkuse ma bolela hlava, ani silne lieky od bolesti nezaberali. Uz som vycerpana z toho nielen fyzicky, bakolko ked sa mi stane ten zavrat, som niekolko hodin vyradena z cinnosti

marca7
3. feb 2022

Ja uzivam v tych tazsich stavoch magnosolv na predpis, ale tiez som citala, ze z neho moze prehanat, ja s tym problem nemam. Verim a uplne ta chapem, bolo to u mna vemi tazke obdobie, uz som ani neverila, ze niekedy sama vydem z domu bez stresu. Pridavam link na fyzioterapeuta podla ktoreho cvicim, skus, mozno sa ti kusok ulavi. Ja som v tych horsich obdobiach cvicila tieto cviky aj rano aj vecer.

https://www.youtube.com/watch?v=M2K0CMZfzJs
adulienka11111
autor
3. feb 2022

@marca7 dakujem. Vyskusam

barbora0308
3. feb 2022

@adulienka11111 Tak ma napadlo, vysetrenia krvi ti robili? Moj kolega mal neustale vertigo, absolvoval vsetky mozne vysetrenia a vsetko OK, az po nejakom pol roku co uz naozaj pochodil vsetkych moznych lekarov mu zistili boleriozu. Akonahle mu nasadili liecbu, tak sa postupne daval dokopy.

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@barbora0308 test na boreliozu mam tiez ok.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
autor
3. feb 2022

@elizabet173 bola som na dvojhodinovom vysetreni, mala som zatemnovacie okuliare a lilali mi do ucha vodu. Taktiez mi doktorka urobila tie polohove manevre, ci mi vyvola zavrat.. Ale nic, vsetko bolo ok

sarita510
3. feb 2022

ja ked mam prechladnutu hlavu je mi vkuse dozvracania a boli ma hlava mota sa mi.....vtedy spavam v ciapke par noci...za vyskusannie nic nedate 🙂

1stefi121
3. feb 2022

@adulienka11111 prosím ťa ako ti robili test na boreliózu...

adulienka11111
autor
3. feb 2022

@1stefi121 vzali mi krv z prsta, ako ked sa berie na cukrovku

beataxxx
4. feb 2022

Mavam podobne pocity, tiez mi byva na odpadnutie z nicoho nic, zacina to zatocenim hlavy, ale mne vtedy aj stupne tlak a taktiez ked stojim, sa mi tocieva hlava, vysetrovali ma velmi dokladne, raz som bola dva tyzdne hospitalizovana, nic mi nezistili…..je to velmi neprijemne a trva mi to uz tri roky, viem len ze mi to zacalo par dni po obrovskom strese

adulienka11111
autor
4. feb 2022

@beataxxx ja to mam uz4 roky a je to naozaj velmi neprijemne a znemoznuje mi to bezny zivot. Robili Vam aj test na tie krystaliky v uchu? Ci ich nemate "vyplavene" z kanalika?

beataxxx
4. feb 2022

Test nie, ale usna ma dokladne vysetrila, vertigo vylucila, muz robi v nemocnici,takze sa mi naozaj velmi starostlivo vsetci odbornici venovali, vsetko mam v norme, citila som sa ako totalny hypochonder , nic mi nenasli, pred pol rokov som to absolvovala znovu a opat vsetko negativne

adulienka11111
autor
5. feb 2022

@beataxxx tak to je blbe, ked je vsetko ok a problem pretrvava. Ja som na tom takisto😔😔😔

adulienka11111
autor
18. feb 2022

@simca06022011 mate teda VESTIBULARNU PAROXYZMIU?

adulienka11111
autor
20. sep 2023

@simca06022011 ja m neurovaskularny konflikt ( cieva v hlave a 8-my hlavovy nerv statoacustikus) ...na to som brala velke davky liekov a aj tak to nebolo celkom ok. Ked som poziadala o postupné znizenie davky, tak po case mi bolo zasa velmi zle , takze sme davku zas o trochu zvysili, ale ja mam paradoxne este horsie stavy ma odpadnutie... tak uz nechapem co je somnou. Ja to vidim fakt na tu krčnu. Uz neviem kto mi.pomoze

juraj456
24. okt 2023

@adulienka11111 ahoj, mám podobne problémy a písal som ti správu , ozvi sa ak môžeš, ďakujem