Závraty - príčina

20. aug 2023

Ahojte,

viete niekto poradiť čo môže byť príčina závratov ? MR , ct hlavy v norme , rtg krčnej v norme , krv v norme
Máte nejaké skúsenosti čo si dať ešte vyšetriť ?

Ďakujem

ivana3111
20. aug 2023

ORL - vestibularny aparat

jazula
20. aug 2023

Mňa ako prvá zastávka vyšetrovali na ORL, nakoniec zistili po MR mozgu, že nejaká cieva a nerv sú nezvyčajne blízko a pravdepodobne sa ovplyvňujú 🤷🏽‍♀️.

simca06022011
20. aug 2023

Ako pisu ORL, ale MR treba aj cievy hlavy (neviem ci vies na co to bolo zamerane) a nejake ine veci do MRka oznacit - VAS konflikty/kontakty toto sposobuju a aj kopu inych priznakov.

autor
20. aug 2023

@simca06022011 netuším či to bolo označené, MR mi robili pri hospitalizácii a povedali , že MR je dobré , čo som si všimla na žiadanke len že zamerané na závraty 🤷🏻‍♀️

autor
20. aug 2023

@simca06022011 čo sú prosím VAS kontakty/ konflikty ?

miamia04
20. aug 2023

Aký máš krvný tlak ?

autor
20. aug 2023

@miamia04 ten mávam v norme , niekedy spodný vyšší cez 90

simca06022011
20. aug 2023

No ja mam vas z chrbtice. Ale podstate ide o konflikty/kontakty ciev a nervov (bud sú blízkoslebo sa dotykaju alebo neviem co). Neurovaskularne (ak si vygooglis). Ma to aj iné príznaky, prejavy, čiže vôbec to toto nemusi byť. Ak to máš jednorazovú vec môže to byť z kadecoho od tepla, tlaku... so mnou ležala mladá baba a jej ani nič nenasli, iba závraty mala. Mysli ze dostala nejaké cviky.
Ak ta pošlú na orl tak ich možno aj to napadne pri menierovej chorobe.

miamia04
20. aug 2023

Ale ak je spodný cez 90 to už nie je v norme, mne lekár hovoril tiež na na spodný tlak 90 že v norme, až pokiaľ mi nevyskočik tlak tak, že mi manžel volal rzp ,tie závraty môžu byť z tlaku.
Podľa mňa spodný cez 90 nie je v poriadku...

miamia04
20. aug 2023

@simca06022011 pravda aj pri menierovej chorobe bývajú závraty, treba ísť na orl.

autor
20. aug 2023

@simca06022011 jednorázové to nemám , už sa so závratmi trápim dva mesiace a už mám aj z toho katastrofické scenáre , že čo ak niečo vážne

miamia04
20. aug 2023

Takže máš závraty len 2 mesiace? A ten tlak ti kto a kedy meral naposledy?

autor
20. aug 2023

@miamia04 ja sama doma každý deň

miamia04
20. aug 2023

Tak nech ti lekár skontroluje tlak, či sa ti náhodou nezvýšil, a povedz mu, že si si namerala vyššie hodnoty toho spodného.❤️

nwnw
20. aug 2023

Ako si na tom s vycerpanim? Ja som to mala z malo spanku 😩.

autor
20. aug 2023

@nwnw spánok mávam veľmi zlý , ano som vyčerpaná a cez deň spať neviem ani nemôžem

autor
20. aug 2023

@nwnw a prešlo ti to ? Ako ?

nwnw
20. aug 2023

Dlho som brala Magnosolv ale dovod bolo ze vela stresu a este som po nociach dojcila furt budiace sa dieta.. odstavila som, potom savylepsila situacia so stresom ale dal mi obvodak dake prirodne oblbovaky na spanie. Aby sa ten organizmus naucil spat. 3 mesiace kym sa mi prestala tocit hlava napr z pohybujuceho vlaku predomnou...

1fifinka1
20. aug 2023

Aj u mna to po vsetkych vysetreniach bolo a je pravdepodobne sposobene stresom, unavou, zlym spankom a uzkostou. Unavou. Niekedy je to lepsie, niekedy velm zle. A zmenila som vankus, nespim na bruchu. Neurologicka mi povedala, ze najhorsie poloha na spanie je na bruchu a hlavu do boku a vyssie. Zmenila som polohu spanku, a vankus a polepsilo sa to. Ale zaklad je spanok spanok spanok. Neponocujem, nepijem alkohol, snazim sa obmedzit stres. Ked je toho vela, hned sa mi kruti hlava.

autor
20. aug 2023

@nwnw ja mam pocit plavania ako na lodi a je to velmi neprijemne a vies mi povedat ake oblbovaky ti to dal obvodak ?

autor
20. aug 2023

@1fifinka1 zavrat moze byt pricinou aj psychiky uzkosti ?

1fifinka1
20. aug 2023

Je to jeden z najčastejších príznakov. Nikdy by som neverila, keby som to nezažila. Skončila som v nemocnici a veľmi dlho som riešila závraty.

autor
20. aug 2023

@1fifinka1 tak to by som nepovedala ani ja , skor som citala , ze prvotne priznaky uzkosti su busenie srdca, tazkosti s dychanim a take …. Ako si sa z toho dostala ak sa mozem opytat ? Uz ti to preslo ? Ja mam aj nedostatok spanku ,trpim nespavostou .

amarilka26
20. aug 2023

Ja mavam zavraty, zial psychika. Ked sa prestanem sustredit na sledovanie seba, tak sa zavraty stratia.

autor
20. aug 2023

@amarilka26 a môze to byt psychika aj ked ine prejavy uzkosti okrem zavratov nemam ?

1fifinka1
20. aug 2023

Keď som nespala dlhšiu dobu skolabovala som. Vzala ma záchranka, ostala som ležať na posteli. Dostala som šialenú závrat, 3 dní so mnou chodili 2 sestričky na záchod. Dávali mi infúzie, lieky, postupne sa to zlepšovalo, spravili komplet všetky vyšetrenia. Marodila som pol roka. Závrat je pre mňa veľmi nepríjemný príznak úzkosti, stresu, vyčerpanosti. Brala som betahistin, snažím sa spat aspoň 8 hodín, ale spánok nemám kvalitný. Naučila som sa vravieť ľuďom nie, viac oddychovať, a neponocujem. Nepijem alkohol. Neležím v zlých polohách. Tie príznaky sa menia, niekedy buši srdce, inokedy máš závrat, alebo kŕče v bruchu, alebo ta boli hlava, nespavosť, trpnutie rúk nôh, trás a milión iných príznakov. Spánok je ale gro. Proste spat musíš. Jje to ale ťažké. Veľmi tazke

autor
20. aug 2023

@1fifinka1 uzivas nieco aj na spanok ? Mne tieto prirodne veci z lekarne nezaberaju vobec .

1fifinka1
20. aug 2023

Neuzivam, užívam len magnerot. Odstránila som príčinu, prečo som nespala. Chodím spať v rovnakú dobu. V noci keď sa zobudím, snažím sa uvoľniť, niekedy počítam. Pomáha mi to. Dýcham z hlboká, snažím sa na nič nemyslieť. Ale hlavne, mala som veľké problémy s rodičmi, zaháňa la som to prácou, a nespavala som. S rodičmi som na čas prerušila kontakt. Úplne. V noci sa často budím, ale potom zaspím. Vtedy som spávala hodinu, dve. V nemocnici mi dali tabletky na spanie, pozerala som po nich v noci do stropu. A keď spím poobede, v noci mam problém. Snažím sa cez deň premôcť a ísť spať až večer. Trvalo mi veľmi dlho kým sa to dalo ako tak. Ale stane sa mi aj teraz, že zle spím a ráno sa mi točí hlava. Potom sa to ťahá so mnou. Prestala som chcieť byť perfektná a všetko mat na 120%. Nedá sa to a musela som sa s tým naučiť zit

nwnw
20. aug 2023

Ooo to bolo este v marci a nepamatam si uz veru.

1fifinka1
20. aug 2023

@autorka aj poznáš príčinu nespavosti?