Zbabraná operácia

rambutan
22. feb 2015

Pozdravujem MuDr.Cvika,ktorý dúfam za 2 mesiace vyberie mojej manželke stent a už bude v poriadku.Je po zbabranej operácii-hysterectomii,operoval ju MuDr.Dečkov.Takže,veľa zdaru pánovi Dr.Cvikovi od "akčného manžela". 🙂

rambutan
autor
6. mar 2015

@maciatkolulu a čo ho mám ešte pochváliť?a nikto druhý,okrem doktorkov nerobí zodpovednú prácu!!!!ktorý lekár by robil za 600eur čistého?????????????????????????????????????????????poznáš takého? 😝

maciatkolulu
6. mar 2015

@rambutan uprimne? Neviem, ale myslim si, ze lekar patri medzi nazodpovednejsie povolania a k tomu v nasich podmienkach, ale ved to je nazor vas, ktory neberiem, ale predpokladam, ze vacsina lekarov zivoty teda zachranuje, alebo sa mylim?????? Alebo by ste boli spokojny, keby k vam neprisla sanitka, alebo k niekomu blizkemu, keby sa nieco vazne stalo??? Ved to napravi aj sused instalater, pohoda, vd aj ten vykonava zodpovednu pracu. Ved to treba nechat na posudkovu komisiu a uvidite, ja sa nikoho nezastavam, ale viem, ako pracuju lekari a kolko zodpovednosti maju. V susednom rakusku maju lekari napr.dochodok okolo 2000eur a u nas? Ale u nas ti lekari pracuju presne tak, ako v rakusku a dokonca nasi lekari su vo svete dost uznavani.

zeriempizzu
6. mar 2015

@maciatkolulu vies co? Pises same bludy.
Za prve - pracu / profesiu si kazdy vybera sam a nikto ziadneho lekara nenutil do tejto roboty. Nemame sa lekarom klanat ze si vybrali tuto profesiu? I chleba nam treba k zivotu, bez neho by sme neboli - teda byt pekarom je tiez zodpovedna praca a im sa preco nik neklana? Vidis, taky absurdismus si tu rozbehla tymi argumentami o "zodpovednosti".
Kym na Sk musi kazdy platit povinne odvody do zdravotnej poistovne uz len z dovodu ze je na Sk rezidentom a ma tu trvaly pobyt, dovtedy sanitka MUSI prist ak treba. Ak odvody povinne nebudu, bude to ina rec. Sk zdravotnictvo je jedna hnusna zumpa a takou ju robia jeho zamestnanci. Ano, nie vsetci beru uplatky, ale je to aj o inom - zodpovednom pristupe a usmeve, umprimnej tuzby pomoct. Bola si v nemocnici niekedy? Lebo to vyzera tak ze v zachodoch nie je toaletny papier, pitnu vodu musi pacietovi doniest rodina a napit ten paciet ani nedostane lebo ked navsteva odijde bezvladnemu nema kto tej vody podat, radsej mu ju ukradnu. Fuj, hnus. Na dlho.
Tak tu netrep o 2 tisicovych dochodkoch rakuskych lekarov a prestan bluznit. Inac ako tvrdou kritikou systemu zmeny nepridu - kolko rokov po revolucii je?! A vsetko ide k horsiemu - lebo ako narod drzime hubu a krok.
A niektore tu este budu stat na strane lekara co zanedbal starostlivost. Hanba.

maciatkolulu
6. mar 2015

@zeriempizzu ach jaj, no comment.... prijemny vecer. Inak asi zijeme kazdy niekde inde a u vas vsetci zomieraju pravdepodobne na ulici. Nikto neponizuje ine profesie, ale ked pekar domrvi rohliky asi to nie je taka katastrofa ako ked lekar domrvi operaciu ale uz len ked niekto porovnava neporovnatelne tak to svedci o niecom. Napisala som svoj nazor, to je vsetko. Doteraz ja a moja rodina zijeme a prezili sme si aj nemocnice a sme tu a neviem napisat, ze je nase zdravotnictvo zumpa, tak to je tiez silne cafeeee, asi sa liecite doma, alebo ked nahodou ochoriete vy a vam blizky idete k pekarom? Fakt smiesne. Prijemny vecer

zeriempizzu
6. mar 2015

@maciatkolulu nech ti ten pozitivizmus vydrzi a nech ti nikto z rodiny nezomrie na zanedbanie zdravotnej starostlivosti ako mne - v mojom pripade aj potvrdene organmi na to povolanymi. Pekny vikend.

kaja2007
1. máj 2017

@rambutan
ahoj,citam tvoj prispevok a ma zaujma ako sa dalej vyvija vec...zaujma ma to nakolko aj ja som dala podnet pre UDZS.