Zhrubnutá suchá koža na rukách

domcurik27
12. jan 2024

Ahojte, neviem kde inde sa obrátiť. Skúsim tu, ak môžem. Tatino ma na rukách zhrubnutú suchú kožu, ktorá mu praská do hlbokých trhlín a tečie mu z nich potom krv. Bol samozrejme s tým u kožnej, ale nepomohlo. Skúsila som mu dať rôzne voľné dostupné mastičky. Nič nepomohlo. Neviete niekto, čo to môže byť?

majamat
12. jan 2024

nema na nieco alergiu? moj kolega ma alergiu na rukavice a mava to taketo, ptipadne este horsie. kamoska mala nieco podobne, tiez alergia.

tam najviac pomoze odstranit alergen.

nikpa
12. jan 2024

@domcurik27 ja mávam toto iste keď krajam alebo struham cibuľu a cesnak. Na druhý deň mam zhrubnutu kožu a po pár dňoch mi popraska do krvi. Sú to úplne tenučke prasklinky ale veľmi bolestivé a dlho sa to hojí. U mňa je to určite reakcia na niečo čo obsahuje cibula a cesnak. Nech si skúsi otec odsledovat kedy a pri čom sa mu to zhoršuje.

domcurik27
autor
12. jan 2024

@nikpa @majamat kožná povedala, že je to ekzém. Dala mu mastičku, ale nepomohlo. Začalo to ako píše majamat rukavicami v práci. Ale tie rukavice už dlho nenosí a stále sa mu to zhoršuje. Dnes som skoro odpadla, keď mi ukázal ruky 😕 Tú kožu má úplne tvrdú ako kameň a praskliny skutočne veľmi hlboké. Na foto sa to nedá ani zachytiť.

majamat
12. jan 2024

@domcurik27 no kolega to mal este horsie, ked isiel na pN, bol na pN snad 2m.
ono je to take leicit, ked sa koza takto znici, hoci uz rukavice neposobia.

ja vacsinou kazdemu radim,aby uzival vit D. v zimnom obdobi ho mame vsetci nedostatok, cize neuskodi.
ked som mala ekzem na tele a zistili mi tazky deficit, povedali mi, ze to moze mat suvis.neviem ci doplnanie mi pomohlo, alebo neico ine, ale v tom case sa mi ekzem zlepsil a uz sa neobjavil.
zial teraz ma ekzem na ociach. na hornych vieckach. neviem preco.

summer23456
13. jan 2024

Na tie trhliny skús draciku krv,vytvorí chrastu a rýchlejšie by sa to malo zahojiť. A asi len premastovat niečím potom.

nikpa
13. jan 2024

@domcurik27 a masť od kožnej mal akú, kortikoidy?

vnina
13. jan 2024

Cicaplast hand z lekarne krem na ruky denne pouzivat a zahoja sa ruky

marca12
13. jan 2024

@domcurik27 este toto by mohol skusit. Mne velmi pomaha

domcurik27
autor
13. jan 2024

@nikpa fúha. To neviem. Pozriem sa, keď k nemu prídem.

domcurik27
autor
13. jan 2024

@vnina cica plast som mu kúpila, našla som na ten krém veľa dobrých recenzií. Celý minul, ale nepomohlo 😕

nikpa
13. jan 2024

@domcurik27 lebo ak to ja naozaj ekzém a nezabrala mu kortikoidna masť, tak neviem co mu zaberie. Syn máva ekzém a kortikoidy mu vždy zaberu po jednom natreti a to ho máva naozaj škaredý, horší ako foto ktoré si pridala.

majamat
13. jan 2024

@domcurik27 neviem ci si kozu aj premastuje.,

pri ekzeme je vlekym probemom suchost koze, strata mastnej koznej bariery. preto treba premastovat. cez hrubu kozu ide tazko liecba hlbsie dovnutra.
mizno by bolo dobre to davat an vlhku kozu. nepouzivat drazdive cistiace prosriedky, aj ked uplne sa otmu vyhnut neda, ale tak aspon to redukovat apotom poriadne oplachnut,a by tam nezostali chemikalie. a teda nasledke vzdy po namoceni ruk osetrit. aj 10x za den ak treba.

domcurik27
autor
13. jan 2024

@nikpa tento krém mu predpísala. Čo som čítala v popise, tak by to mali byť kortikoidy.

nikpa
13. jan 2024

@domcurik27 syn má na ekzém toto a tam je účinná látka iná.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/locoid...

nikpa
13. jan 2024
tundra
13. jan 2024

@domcurik27 Mast excipial vyskusaj...