Život bez žlčníka

slamka555
23. nov 2018

Baby aky je zivot bez zlcnika ?? :( Teda pytam sa tych , ktore ho uz nemaju ;) o pardni idem na operaciu ( mam kopu kamienkov) takze mi ho budu cely vyberat. Dost sa toho bojim , no este viac toho, co bude potom :/ Ako sa vam bez neho zije? Vsetko v poriadku? Nemavate nejake tazkosti? Bolesti? .. mam len 28 rokov a dve male deti .. :( .. tak sa bojiim ako to dopadne :(

evitka83
23. nov 2018

@slamka555 moja mama ho nema asi 15 rokov. Uz ani nevie o tom 😊 ta rekonvalescencia je trochu neprijemna ako po kazdej operacii, ale to zvladnes 😉

slamka555
autor
23. nov 2018

@evitka83 Daakujem ;) povzbudilo 🙂

milus777
23. nov 2018

Ahoj. Moja teta ho uz nema tiez strasne dlho. Mozno aj 20 rokov. Zije uplne normalne. S travenim nema ziadne tazkosti. Takze klud bude vsetko v poriadku.ak ti robi zlcnik galibu je lepsie ho dat von. Drzim palce a nech si cim skor fit 🙂

slamka555
autor
23. nov 2018

@milus777 dakujem si mila ;) baby potesili ste ma 🙂

lija22
23. nov 2018

ani moja mama ho nema a vobec jej nechyba, operaciu zvladla lavou zadnou. Ja mam tusim pat kamienkov, ale mne sa uz zvacsili na vacsie a tie mi uz nerobia problemy. doktor povedal ze problemy robia tie malinke resp blato. zatial teda zlcnik ostava. ale je to otazka casu kedy pojde fuc.to len pre info, ale to neznamena ze keby si vydrzala prestanu u teba kamienky robit problemy. zlcnikove zachvaty mi zacali pocas tehotenstva tj pred styrmi tokmi

slamka555
autor
23. nov 2018

@lija22 al Ahoj, no ja ich mam vraj velmi drobne a dost :/ tak ze to je vraj este horsie ako ked ma niekto velke. :/ Odporucili mi dat ho von , vraj to bude lepsie a vyhnem sa komplikaciam. Ja mavam asi kaazdy mesiac brutalne tie zachvaty :( a to uz asi 5mesiacov nemem nic mastne ani sladke radsej. Takze.. neni ocom ..nemozem cakat kedy mi praskne :/ .. v pondelok idem na to drzte mi palce ;) hlavne nech sa preberiem z narkozy 😅. Mne to len pride take .. zvlastne kde sa mi tam vzali ved niesom taky hltac mastneho ..ci to uz po tych 2 poridoch idu vsetky baby ako na pase vyberat zlcnik !? :D ;) .

hettinka
23. nov 2018

@slamka555 mne vyberali v 31 rokoch a žijem v pohode. Len nesmiem skoro žiadny alkohol, čo mi nevadí a ťažké mastné jedla.

slamka555
autor
23. nov 2018

@hettinka To ma tesi 😉 alkohol teda ja nemusim ;) to mi chybat nebude :D ;). A mastne .no uvidim ako pochodim ja , ale ked tak aspon schudnem :D ;)

brona235
23. nov 2018

@slamka555 ahoj. Mne ho vyberali v 25ke. Po operacii som si chvilu davala pozor na stravu ako mastne a tazke jedla a postupne som skusala co mi robi zle a podobne. Od operacie su 4 roky a uz ani neviem ze ho nemam. Vlastne uz v priebehu par mesiacov som nevedela ze mi ho vybrali. Mne nevdi nic co sa tyka stravy. No napriklad moji rodicia bemozu zjest vela oapriky lebo im je potom tazko... drzim palce... 😊😉

slamka555
autor
23. nov 2018

@brona235 No konecne niekto komu ho tiez vyberali v mladom veku :D ;) Lebo vsetci pisu mojej mame, mojej tete ..a ja este len ored 30tkou uz somsi myslela ze som jedina :D ;) . superteda 🙂 A ako sa to prejavuje je im zle akoze zvracaju? Alebo ich nieco boli ? .. :/ Ja to budem mat o to tazsie ze mam do a babo ktore este treba nosit :/ tak mi pomoze manzel svokra,mama ,sestra ..no musim sa rychlo zotavit ;) ..

brona235
23. nov 2018

@slamka555 nevracaju. Len im je dost tazko. Ale teda uz vedia ze jej nesmu zjest vela. Mne ho vyberali ked mal syn 4 mesiace... 😉
Ked mal 2 tak som dostala pankreatitidu z tych kamenov. Aj ja som mala vela malinkych. A teda poviem ti ze porod sa noze schovat oproti tym bolestiam ked som mala zachvat. Takze radsej ho daj von.

tosomja
23. nov 2018

Ahoj, mne vyberali žlčník v 17 rokoch, takze ho nemam 16 rokov, neobmedzuje ma to v nicom. Mozem jest paradajky, papriku, korenene jedla, nic ma neboli.

slamka555
autor
23. nov 2018

@brona235 presne ! Aj ja to hovorim ked mam bolest ze kontrakcie boli znesitelnejsie ako toto :/ ..uz sa tesim ked ho dam prec pluhu jednu :D som sa smiala s chlapom ze hned ako pridem si dam hamburger poliaty vypekom aako prilohu skvarky so slaninou ;D :D ..ale myslim ,ze nato mam este cas samozrejme ;) to len tak na odlahcenie , ;)

brona235
23. nov 2018

@slamka555 😂

ivkapon
23. nov 2018

@slamka555 po druhom porode sa aj u mna objavili zlcnikove kamene. Mala som ich drobne a jeden mi vycestoval do organizmu a mala som zle pecenove testy. Vyoperovali mi ho. Rok som mala problemy s bielou mukou. Potom to same preslo. Teraz obcas citim bolest v oblasti zlcovodov po surovej paprike, po vajciach a vsetko co ma drobne jadierka napr. Maliny, figy. Takze staci odsledovat reakcie organizmu a potom sa to da zvladnut. Prajem skore zotavenie. Odporucam 6 tyzdnov nic tazke nedvihat.

slamka555
autor
23. nov 2018

@ivkapon Mne napr.maliny ani teraz nevadia ;) uvidim teda co potom ;) ako vravis, budem si to musiet odsledovat ;) dakujem za radu 🙂 az 6tyzdnov ?? Fuu tak to dost :/

ukulela
23. nov 2018

@slamka555 tete vyberali zlcnik dokonca pocas druheho tehotenstva - museli. mne po prvom - skratka tie deti nam tie organy tak postlacaju kadejako, ze sa tam kamene urobia :( nevberies si. ja som asni spec dietu nedrzala, lebo vsak nevyprazam, bociky a klobasy u nas neficia,ani kacky a pododne. par dni som bola na polievockach, piskotach a tak, ako mi poveali, a potom uz po troche to slo po roku od operacie mam uz druhedieta 🙂 robili mi to laparkou a kedze som jednak otehotnela po operacii 3 mesiace, resp, som dost skoro zacala dvihat starsieho (lebo mamickar), tak sa mi vo vpichu cez pupom urobil mini pruh. na t si dajpozor. ozaj sa nenamahaj a ak je to co i len trocha mozne, deti nedvihaj. ako lekar poveda, ze nic vazne, ze to zoperuju, ked dodojcim, nebol s tym problem ani pri porode. inac cela operacia trvala par minut, jeden den ma prijali /popoludni), vecer zoperovali, na druhy den naobed pustili.
inac mne robili problem jahody a podobne - male jadierka - ked som si aj dala jahodove smoothie, som tusim dostala prvy zachvat. a na dovolenke po jahodovom dzeme - vtedy mi dosla ta spojitost s jahodamy (zial neskoro a tisice kn z domu v krajine, kde by ma to stalo pol domu hadam, keby ma tam operovali, tak som zachvat prezila na pepsine a cholagole 🙂🙂🙂 ale teda jasne, mali sme cestovne poistenie, ale nemam skusenosti s jeho realnym vyuzivanim a preplacanim.

slamka555
autor
23. nov 2018

@ukulela presne tie deti asi postlacaju v brusku ;) vidis a jasom pocas deuheho tehu mavala stale taj kyslo c ustach povsetkom :/ .. fuu tak este aj pruh si mala dotoho ? Pockat a to ten pruh ti akoze tak rychlo zoperovali ci ten zlcnik ? Lebo mna c nedeu prijmaju v pondelok vraj hudu opeovat a v stredu/stvrtok pustat :( noja zas nemozem absolutne mastne, cokoladu ani syrokremi.. uz zijem len na piskotach, babovke cestovibach s mozzarelou 🙂. Som uz aj pochudla ..aspo nieco pozitivne :D ;) A na tej dovolenke ..tomuselo byt hrozne :/ potom ti to tam preslo hej ?

ukulela
23. nov 2018

@slamka555 zlcnik. ja som bola na sukromnej klinike - preto ma operovali az vecer, tam si lekari z blizkej fakultnej chodia takto po sluzbe privyrabat 🙂 robia to ako jednodnovku a v pohode to bolo, nebolo treba viac, dolezala som doma. akurat maly ma "otravoval" - preto som uzpomerne skoro skackala - a preto som si ten pruh nadobudla, preto bude aj mozno lepsie, ked si tie 4 dnipolezis a oddychnes uplne.
dovolenka - no vytuzena za oceanom, keby ma tam kleplo, chlap ma tam necha lezat v garate a pokracuje hadam dalej k cielu cesty 🙂 ako predychala som a preslo ma to za jeden den, ale tych par hod bolo na slucku. eet ze ja mudza som ten cholagol zbalila ...
teraz uz ziadne problemy, kedy tedy (malo) pichne, ale to ked prezeniem nejake extremne ezdrave veci.
a pruh - zoperuju, az ked budem po dojceni, ak sa to dovtedy nejako nezhorsi, a po porode s tym nemam problem. ja by som o nom ani nevedela, ale ked som bola teh, tak mi babo nan tlacilo a bolelo ma to, tak som bola u dok s tym.
drz sa, neboj, bude dobre, za zlcnikom nam smutno byt nemusi 🙂
mne inac najlesie na zlcnik zabrala vzdy pepsina, neviem, ci som si to vsugerovala, ale proste ked ma trocka pobolelo, uz som luchala - a pomahalo. aj na tej dovolenke - som mala zdravy pitny rezim 🙂

marica61
23. nov 2018

@slamka555 ja som 5 rokov po vybrsti zlcnika, tiez som mala kopu drobnych kamienkov, ked sa mi jeden krasny den upchal zlcovod. Dostala som teplotu, z pohotovodti do nemocnice, nemohli ms kvoli zapalu opoerovst, az asi po 4

marica61
23. nov 2018

Pokracovanie. dnoch. Mala som velky strach, ale dopadlo to velmi dobre nastastie

marica61
23. nov 2018

Po operacii som skusala vsetko jest a ani som nemala ziadne problemy. Dobre je, ze ides na operaciu skor, nez nastanu komplikacie. Neboj sa, vsetko bude ok. Drzim palce.

slamka555
autor
24. nov 2018

@marica61 dakujem. Veru Rozhodla som sa ist radsej skvor ako cakat kym by sa nieco skomolikovalo :/ a mozno v mladsim veku ssa aspon rychlejsie zahojim ako neskvor :D ;)

slamka555
autor
24. nov 2018

@ukulela ano oddychnem si ale to vies..myslienkami budem stale doma pri detoch ;) ..budu mi chybat :/ tak aspon ze ta dovca dobre dopadla ;) dufam zw tiez neskoncim s pruhom..lebo drobec ma len 9 mesiacov tak ..estw nosim :/ prosim taakolko po operacii sa nesmie pit ? 🙂

slamka555
autor
24. nov 2018

@ukulela myslim vodu samozrejme :D ;)

ukulela
24. nov 2018

@slamka555 to si nepamatam ... ja som sa prebrala z narkozy,odviezli ma na izbu a myslim,ze jedine, co sa mi chcelo bolo spat 🙂 rano m iurcite uz doniesli nejaky caj a dost mozne, ze aj v noci ponukli. to ti povedia na mieste.

slamka555
autor
2. dec 2018

Baby tak uz mam po tom 🙂 som nesmuerne rada ze som sa vobec zobudila z narkozy :D .. uz som doma 3ti den citim sa fajn nic neboli az na to, ze lave plece ma obcas zaboli ( sestricka vrvaela ze po laparo je to zvycajne, ze tam este ostal vzduch a prejde to) .. :/ mali ste to aj vy? A ked si laham chvilku sa mi akoby horsie dycha .. :/ potom uz ok. Neviem teda kedy uz sa mi to uplne da doporiadku.vo stvrtok idem vyberat stychy tak sa nato asi spytam 🙂

1stefi121
16. dec 2018

@slamka555 ahoj aj mňa čaká v utorok zajtra nastupujem na príjem.. ja sa bojím narkózy nie operácie....

slamka555
autor
16. dec 2018

@1stefi121 Ahoj viesco ved aj ja som sa baala ..teda hlavne toho aby som sa znej prebrala :D ;) .. ale.. som tu ziva a zdrava ;) Ale musim spomenut ,ze hodci som v minulosti narkozu zvladla super a nebolo mi znej ani zle, tak teraz mi znej bolo zle vracala som tocila sa mi hlava asi hodinu a stale som vykasliavala uf :/ ale potom uz bolo fajn ;) ak ides laparo je to naozaj v pohodke operacia . Prvy den sa citis akoby ti pobruchu presiel bager .ale kazdym dnom je to lepsie 🙂 momentalne som 3ti tyzden po operacii a ficim si akoby nic ;) uz aj zobnem z kazdeho jedla ;) drzim palce 🙂

1stefi121
17. dec 2018

@slamka555 hej keď čítam tie hororové veci čo sa všetko môže stať ide má poraziť že čo ak sa niečo stane a ja mám dve malé deti no katastrofa....prederavenie bránice alebo zlcovodov....a neprídu na to no strašne niečo i napriek tomu že mám vybaveneho dr...je strach neuveriteľny....zajtra ma to už čaká....