Život s aneuryzmou v mozgu

rodinalel
1. feb 2024

Dobry den chcem sa opytat komu zistili nahodne aneuryzmu (vydut) v mozgu. Pri nahodom zisteni zistili, ze mam v hlave je mala. Posielaju ma do BA aby sa pozreli na to. Je tu niekto kto to ma?a co vam robili resp. Ako postupujete dalej v liecbe? Sleduju to len? Dakujem za kazdu odpoved

stulrajterova
1. feb 2024

@rodinalel ahojky
..ja, sledovana u neirologa a neboj, hlavne to.vytesni z hlavy...

lulu2014
1. feb 2024

@rodinalel susede zistili pred vyse rokom. Najskor iba sledovali. A nakoniec po cca roku isla v oktobri na “opravu”. Robili jej to pod CT ckom.
Neotvarali jej hlavu ale cez zilu resp.tepnu. Bola 4dni v nemocke. Ale inak sa citi uplne ok. V pondelok bola na kontrolnom CT. Tak uvidi este vysledky.

sonalove
1. feb 2024

Ahoj , aj moja mama (64r)je sledovaná niekoľko rokov (cca20), má 3 aneurizmy. Z toho 2 sú na neprístupnom mieste- neoperovatelne. 1 jej pred 2 rokmi vyplňali. V nemocke bola 2 dni a potom domov. Je v poriadku a stále chodí na kontrolné CT/ magneticku do BA ) . Funguje normalne v rámci možnosti s liekami aj s bolesťami hlavy.

maminabobo
1. feb 2024

Ak je malá, je to len na sledovanie. V životospráve treba dbať na normálny krvný tlak(ak je zvýšený..liečiť ho), nedvíhať ťažké predmety, pri veľkým aneuryzmách je napr. rizikové umývanie vlasov dole hlavou...) ale je dobre že sa na to prišlo náhodne a bude to vyšetrené a sledované. Netreba sa na to fixovať, aby vás to nejako psychicky nepoložilo. Treba počúvať a veriť lekárom. Veľa ľudí žije a funguje aj veľkými aneuryzmami, resp. harničnými, ktoré sa ešte tiež nerešia. DRžím palce

luciliu111
7. feb 2024

Ahoj, ja som mala a uz ju mam aj zoperovanu, bola malinka, no aj tak mi ju odporucili operovat, nakolko bola podla doktora na blbom mieste...ak mas otazky, pokojne mi napis

ala31767
14. mar 2024

@rodinalel Chcem vás poprosiť či ste boli v Blave skrz aneuryzmu a ako ste to poriešili .Mám ten istý problém a neviem ako sa rozhodnúť či sledovať alebo operovať.Ďakujem

rodinalel
autor
15. mar 2024

@ala31767 poslala som mailom dokumentaciu do BA kedze mi nerobi problem a nasla sa nahodne mam to v sledovani len …raz rocne CT ak by sa nieco menilo tam tak znova kontaktovat BA ( odpisali mi mailom ze nemusim ani chodit ) a sledovanie rajonnym neurologom

ala31767
15. mar 2024

@rodinalel a akú ju máte veľkú?Mne ju tiež našli náhodne a mám ju 2,2×2,5mm.

rodinalel
autor
15. mar 2024

@ala31767 tiez tak 2mm … a kontaktovali ste blavu? Aby sa nato pozreli?

ala31767
15. mar 2024

@rodinalel kontaktovala a odpoveď mám si do pondelka rozmyslieť či zákrok alebo sledovanie,som s toho zmätená,ale asi sledovanie.

krevetka2
19. mar 2024

@ala31767 Ja som práve týždeň po ošetrení mozgových aneuryziem. Mala som dve, obidve niečo cez 3 mm. Zistili sa náhodne na MR, na ktoré ma poslala neurologička kvôli migrénam a odporučila mi konzultáciu v Cinre. Tam sa na základe ďalšieho vyšetrenia rozhodli ich ošetriť. Vo všeobecnosti sa maličké "baby" aneuryzmy pod 3 mm iba sledujú v čase, či nerastú, ale zákrok je na individuálnom posúdení, pretože tiež nesie so sebou určité riziko, aj keď veľmi malé. Hlavne sa netreba stresovať a strážiť si tlak. Držím palce!

rodinalel
autor
19. mar 2024

@ala31767 mne moja obvodna povedala ze rozhodujuce je ct o rok ( cite ak bude bez zmeny )je to ok ale ak sa to zmeni zvacsi bude ich viac ze vtedy to treba poriesit… ja by som mozno pockala … a podla kontrolneho ct by som dalej uvazovala… az som prekvapena ze vam dali na ,,vyber,,

ala31767
19. mar 2024

krevetka2A ako prebieha to ošetrenie je to bolestivé?Koľko to trvá ja viem že aj to je určité riziko veď je to hlava žiadna sranda.Ja som to tiež konzultovala s Cinre v januári 2025 mám kontrolu a uvidí sa.Najhoršie na tom je že ja mám aj tachykardiu na ktorú som tiež liečená a dosť často mám s tým problém hoci beriem lieky aj tam sa uvažuje nad abláciou tak preto som s toho zmätená

krevetka2
19. mar 2024

@ala31767 Poslala som správu

ala31767
19. mar 2024

krevetka2Poslala som správu